SterTrap M— ZUIDPLAS ff Richard van Ommeren wint Nanteuil Jubileumeditie sponsorfietstocht Dick Vegter Classic Werkhaven Hitland: grenzeloos wonen Raadhuispleintoernooi 2014 GEWOON GRENZELO HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 18 JUNI 2014 15 Duivensport v"4ld Zri Traprenovatie »MN| tuinhuisjes D •-&V-0 i'J't v Jeu de boules Deelnemers aan een eerdere editie van de Dick Vegter Classic Zuidpias - De Dick Vegter Classic, de jaarlijkse sponsorfietstocht van Stich ting Zuidpias Helpt, beleeft dit jaar een jubileumeditie. Voor de vijftiende keer kunnen sportieve fietsers op pad voor het goede doel. De jubileumeditie mrdt een hele bijzondere, want de start is deze keer niet in Nieuwerkerk, maar in Harskamp op de Vel uwe. De Dick Vegter Classic is genoemd naar de overleden initiatiefnemer van de stichting, die vroeger 'Stich ting Nieuwerkerkers Helpen' heette. De tocht wordt dit jaar gehouden op zaterdag 13 september. Die dag staan zowel een fietspuzzeltocht als een langere fietstocht van circa 150 kilometer op het programma. De deelnemers verzamelen in alle vroegte bij het Van der Valkhotel in Nieuwerkerk aan den IJssel en stappen daar in de bus die hen naar Harskamp brengt. Daar wordt rond 10.00 uur gestart bij de historische molen Lana Mariana. Het eindpunt van de tocht blijft on veranderd: het terrein van Bouwbe- drijfValkenburg aan de Grasdrogerij. De start van de grote fietstocht vindt plaats in twee groepen; de ene groep hanteert een tempo tot 30 kilometer per uur en de tweede groep koerst tussen de 31 en 35 kilometer per uur. De inschrijfkos ten bedragen 39 euro per persoon. Fietspuzzeltocht Tussen 10.30 en 11.00 uur kun nen de deelnemers aan de puz- zeltochten van start vanaf het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan den IJssel. De kosten voor deel name aan de korte tochten be dragen 7,50 euro per persoon. Aanmelden kan via szh-evene- ment@box.nl. Voor meer informatie: www.zuid- plashelpt.nl. Zevenhuizen - De leden van post duivenvereniging De Stormvlie- gers korfden donderdag 12 juni 334 duiven in voor een concours vanuit Nanteuil op 347 kilometer. Zaterdag om 8.15 uur gingen de duiven van start. De noorden wind drukte de snelheid maar om 13.14 uur klokte Richard van Ommeren de snelste duif van de vereniging. Ook haalde hij hier mee de eerste prijs in de regio Leiden. Een half uur later waren alle prijsduiven van de vereni ging thuis. Uitslag: 1-4-6-18-23-25 Ri chard van Ommeren, 2-5-7- 17-21 John Stofberg en Joan, 3-16-20, Leen van Wensem, 8-10-14-22, Cor Zweere, 9-11- Inschrijving staat open voor instel lingen, bedrijven, buurten enzo voorts. Er wordt gespeeld in twee poules. De A-poule voor licentiespelers en 24 Dick den Hertog, 12-19 Ron van der Made, 13 Ton Looye, 15 Jeffry van der Haak. Dinsdag waren er al duiven inge- korfd voor een concours vanuit St. Vincent, aan de voet van de Pyreneeën, op 1029 kilometer. Vrijdag om 13.00 uur werden de duiven losgelaten. De hele terug weg moesten de duiven tegen de noordenwind in vliegen wat het een pittige wedstrijd maakte. Weer was het Hennie Metselaar die de overwinning binnen haal de. Zaterdagmiddag om 17.42 uur klokte hij de eerste duif. Om 21.00 uur waren alle duiven thuis. Uitslag: 1-3-7-8 Hennie Metselaar, 2-4-6 Jan en Greetje Toor, 5 Ben Koole. de B-poule voor niet-lieentiespe- lers. Inschrijven, in teams van drie personen, kan tot dinsdag 24 juni via wibovi@gmail.com of na 19.00 uur via 0180-320804. voor dichte en open trappen TRAPRENOVATIE HPL Laminaat 100% Massief RWIDEE Trapdecoratie Vakkundig gemonteerd Showroom: Albert van 't Hartweg 34 2913 LG Nieuwerkerk aan den IJssel Tel. 0180-399014 - Fax 0180 399017 Email: info@stertrap.nl - www.stertrap.nl Maatwerk Tuinhuisjes en blokhutten Tuinschermen en Vlonders Sierbestrating en Tuinkasten e|mpregneerd, dus jarenlang onderhoudsvrij. GRATIS bezorgd en geplaatst Showterrein: Albert van 't Hartweg 34 2913 LG Nieuwerkerk aan den IJssel Tel. 0180-399014 - Fax 0180 399017 rnaü- 'nfo@johnwitte.nl - www.johnwitte.nl Vóorschoten,:', terwoude- Poeldijk Wateringen Nootdorp Honsèlersdijk Zevenhuizen Bleiswijk azersWoude-Dorp t Moerkapelle Waddinxveen Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' een plek naar hun keuze. Jan Baas, SP, bezoekt Werkhaven Hitland in het buurtschap Ver-Hitland, Nieuwerkerk aan den IJssel. Jan woont in Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij is vijftig jaar, dertig jaar getrouwd en heeft twee volwassen zonen. Hij werkt als logistiek medewerker bij een kalverenslachterij in Zuidpias. Jan is twintig jaar lid van de SP waarin hij meerdere bestuursfuncties heeft bekleed. Sinds maart 2014 is hij gemeenteraadslid in Zuidpias. links) en Jan Baas Jan: "Als Rotterdams jochie zag ik vroeger alleen maar een werkende haven. Nu kan de rust van deze haven mij wel bekoren. Even weg van alle hectiek, luisteren naar de stilte." Werkhaven Hitland is ontstaan na een bochtafsnijding van de Hollandsche IJssel rond 1940, ontworpen door dezelfde geestelijke vader ais van het Deltaplan. Zand- en baggerschepen meerden aan bij de werkhaven, die in de jaren '70 werd omgevormd tot een woonhaven met een grote variëteit aan schepen en bewoners. Don Heijman, bewoner van de kustvaarder'Jura': "Eenentwintig jaar geleden verruilden mijn vriendin en ik een flatje in Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Rotterdam-West voor deze oude kustvaarder in Werkhaven Hitland. Vrienden van ons woonden hier toen al. We wisten echt helemaal niks van oliekachels, lastrafo's, watertanks, naaldbikhamers en h£t leven op een schip. Maar de locatie. de ruimte, de geur, de mensen. werkelijk alles zei dat het goed was. En dat is het nog steeds tot op de dag van vandaag." Jan: "Er is geen mooiere plaats om deze vlag te hijsen dan een schip. Als er een vervoersmiddel is geweest dat door de eeuwen heen grenzeloos is gebleken, is het wel het schip.' Ter aanvulling op het artikel van vorige week: Locatie De Zespuntin Moordrecht is alleen bedoeld voor bijeenkomsten, feesten en vergaderingen die zijn gerelateerd aan de kerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk houdt zater dag 28 juni, aanvang 12.30 uur, voor de 23e keer het Raadhuisplein Jeu de Boules toernooi.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15