Samenhang en variatie kenmerkt familie van gebouwen Modelwoningen Nieuw Centrum Waddinxveen: luxe en sfeervol ingericht NIEUW CENTRUM WADDINXVEEN 32 HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 18 JUNI 2014 Blok 7 van Nieuw Centrum Waddinxveen is ontworpen door architecten Jan Dittmar en Jan Bochmann van Dittmar Bochmann Architecten. "Voor het woongedeelte met 75 woningen hebben we bewust gekozen voor variatie, identiteit, warmte en kwaliteit. In de gevels, maar ook in de keuze voor verschillende woningtypen en hun entrees. Daarmee sluiten we aan op het karakter van Waddinxveen", vertelt architect Jan Dittmar. Blok 7 bestaat uittwee-onder-een-kapwoningen aan de Kanaaldijk, dekwoniningen en drie appar tementengebouwen. De woningen zijn gesitueerd aan een binnentuin met een gemeenschappelijke parkachtige invulling en royale privé terrassen. Familie "We hebben ons laten inspireren door de histo rische, organische groei van Waddinxveen. Geen massale gebouwen, maar straten van huizen met elk een eigen karakter. Het bouwblok kent verschillen in hoofdvorm, raambreedte en het kleurpalet van metselstenen, maar ook overeen komsten door de toepassing van verfijnde details en de witte Franse balkonvensters. Dat maakt de verschillende panden ook weer familie van elkaar." Warm welkom Doorgaans zijn de voordeur en hal van een woning belangrijk voor een warm, welkom ge voel. "Aan de entreepuien en hallen van blok 7 is daarom extra veel aandacht besteed. Aan de buitenkant vallen de hoge deuren van Oregon Pine-hout op. Eenmaal binnen verassen de hallen ook door hun bijzondere kleurencon- cept. Voor de wanden is met tegeltableaus gewerkt, afgewisseld met stroken stucwerk, geschilderd in licht afwijkende kleuren. Dit levert een mooie geleding op. Door de ver trappende plattegrondvorm word je over de natuurstenen vloeren als vanzelf richting de liften geleid." ///////////////////////////////////////////M Erica Dalsem, eigenaresse van Stijlgoed, heeft de twee modelappartementen van Nieuw Centrum Waddinxveen gestyled. "De apparte menten zijn gericht op een brede doelgroep van tweeverdienende starters tot en vijftigplussers; een uitstraling van comfort en luxe past hierbij. Met warme en neutrale kleuren, waardoor het sfeervol is en een breed publiek aanspreekt." "Het ene modelappartement is romantisch ingericht, het andere iets strakker en moderner. Beide woningen hebben warm witte mu ren en gordijnen, veel natuurlijke materialen en mooie accessoires die kleur aan de woning geven." Binnenkort verzorgt Erica ook het interieur voor de modeldekwoning in blok 7 die ook gericht is op gezinnen en starters. "Naast natuurlijke materialen ga ik daar enkele fellere accessoires gebruiken. De nadruk leg ik altijd op de sterkste punten, zoals hier het uitzicht op het dek." Finishing touch Inrichting en styling midden in een bouwomgeving is een lastige klus, vindt Erica. "Een takelwagen tilde meubels op het dek, andere spullen sjouwden we via de trappen naar binnen. Nog niet alle voorzieningen, zoals elektra, waren geregeld toen ik aan het inrichten was. Dat was soms wat onhandig, maar ik ben heel blij met het resultaat. Ik stop pas met stylen als ik zelf in de woning zou willen wonen. De finishing touch is heel belangrijk." Toren Bijzondere aandacht van de ontwerpers wase ook voor de woontoren aan het Gouweplein. "Door het vooruitspringende middendeel en de kroon heeft de toren een krachtig karakter| gekregen. Het schaduwspel van de verfijnde metselwerkdetails en geprofileerde horizonta Ie banden maakt er een levendig geheel van." Boven in de toren wonen, met een waanzinnij uitzicht vanaf het balkon, lijkt Jan Dittmar zelf geweldig. "Of met mijn gezin aan de Kanaaldijl vertoeven. Daar kunnen we genieten van de hoge woonruimte met uitzicht over het kanaa en spelen de kinderen veilig in de gemeen schappelijke tuinen." centrumwaddinxveen.nl Interieur appartement 7-1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 32