Elke zondag open D I2 ZOMEROPRUIMING gulden interieur '0p de recreatiekaart kan ieder een eigen Zuidplas-parel ontdekken' Verbod op straatreclame wacht nog op uitvoering VAN 20-06 T/M 29-06 Koopzondag ROTTERDAM fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker ■Nleuvr Woensdag 9.00 tot 18.00 uur vregene 9r0|e^ Donderdag 9.00 tot 18.00 uur fietsklaar.r^L van 10.00 tot 17.00 uur t/m zondag 29 juni Intratuin Zevenhuizen iedere zondag gesloten 25e Lions Rottemerenloop op 21 juni Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a.Team Zeparo) Voorinschrijving via: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten de Haij 07^van derWende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 18 JUNI 2014 Bezienswaardigheden in kaart gebracht VAN DE GEHELE SHOWROOMCOLLECTIE OtMfW y 1» «6 Dinsdag 9.00 tot 18.00 uur S:> vrijdag 9.00 tot 20.00 uur ®u de winke® Zaterdag 9.00 tot 16.30 uur Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 lange Zijde 9 2761 AV Zevenhuizen www.fietsklaai.nl Dé mobiele fietsenmaker Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 www.intratuin.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Cupolle o/d Ussel lalafoon 010-2204400 (nx 010-2204499 Kor van der Glas en Leo Loch zoeken op de kaart naar hun eigen parel. minabel slecht aangegeven, het was een grijs gebied', stelt Loch. 'Deze kaart is een kans om te laten zien dat Zuidpias, als één gerrifeente, meer is dan een weidegebied met een paar dorpjes.' Met de polder als hart zien de heren Zuidpias niet als apart recreatiege bied, maar als deel van een samen hangend geheel met bijvoorbeeld de Krimpenerwaard, het Bentwoud en de Reeuwijkse Plassen. Nu omvang rijke woningbouw in de Zuidpias- polder niet doorgaat, ziet het Plat form kans om de recreatieve waarde te benadrukken. Loeh: "Vaak wordt gedacht dat het Platform anti-bouw is, maar dat is niet zo. We zijn pro- natuur. Ik denk dat er in de buurt genoeg gebouwd wordt. Waddinx- veen roept: 'kom hier wonen!' Lan- singerland roept: 'kom hier wonen!' De kaart is een middel om te laten zien dat je in de Zuidplaspolder prachtig kunt wandelen en fietsen in plaats van bouwen." Met de recreatiekaart hopen de sa menstellers de mogelijkheden van Zuidpias bekender te maken bij zo wel toeristen als inwoners, "leder een kan een eigen Zuidplas-parel ontdekken op de kaart", aldus Loch. "Vroeger had ik wel oog voor de na tuur, maar niet voor die stomme ge bouwen." Grijnzend tikt hij Van der Glas op de schouder. "Er is zo veel moois, maar je moet er maar net op gewezen worden", zegt de Nieuwer- kerker. "Dit is een eye-opener, om mensen erop te wijzen dat ze voor een dag recreëren gewoon in de buurt kunnen blijven.' De recreatiekaart wordt verspreid met het Hart van Holland van woensdag 25 juni. heden en recreatiemogelijkheden. Samen met Leo Loch vertelt Van der Glas over de kaart die zij als leden van Platform Mooi Zuidpias - een interdisciplinaire groep die zich sterk maakt voor de zichtbaarheid van cultuurhistorie en natuur -mede hebben samengesteld. Van der Glas zit in het bestuur van de Histori sche Vereniging Nieuwerkerk, Loeh is voorzitter van de Moordrechtse Milieuvereniging. 'Er waren voor de fusie kaartjes van de dorpen apart beschikbaar. Recreatie stond abo- VASTE LAND 40 - 3011 BM ROTTERDAM 010- 413 55 25 - WWW.GULDEN-INTERIEUR.NL Zuidpias - "Je gaat het pas zien als je het door hebt." Cruijff zei dat over voetbal, maar je kunt het aforisme ook gebruiken als het gaat over beziens waardigheden in Zuidpias. Op de recreatiekaart, die volgende week uitkomt en mede is samengesteld door Leo Loch en Kor van der Glas van Platform Mooi Zuidpias, zijn alle bezienswaardigheden verzameld. "Deze kaart laat zien dat Zuidpias meer is dan een weidegebied met een paar dorpjes." kan niet alle veertigduizend inwo ners van Zuidpias persoonlijk wijzen op mooie plekken in de gemeente. De recreatiekaart, die is gemaakt in het kader van Zuidpias Gewoon Grenzeloos, kan dat wel: ze geeft een uitgebreid overzicht van fiets en wandelroutes, bezienswaardig- Zuidplas - Volgens de plaatselijke verordening mag het al sinds maart niet meer, maar er is niemand die toezicht houdt op het verbod op straatreclame. Zolang de gemeente nog geen plekken heeft aangewezen waar dan wél reclame mag worden gemaakt, zien adverteerders hun kans schoon. Al drie maanden wordt reclame aan bijvoorbeeld lantaarnpalen ge doogd, bij gebrek aan alternatieven. Sinds maart is de gemeente naar ei- Qen zeggen bezig met de voorberei ding van een aanbesteding van de exploitatie van sandwichpanelen, lichtmasten, abri's en spandoeken en wellicht digitale zuilen. Pas als duidelijk is welk bedrijf deze middelen gaat exploiteren, wordt het exacte aantal plekken en de locaties waar straatreclame is toe gestaan, bekendgemaakt. De ge meente verwacht de aanbesteding in juli te kunnen starten. Totdat een nieuwe partij is gecontracteerd, wordt er niet gehandhaafd. Een aantal wijzigingen in de Alge mene Plaatselijke Verordening wer den in maart door de gemeenteraad goedgekeurd. Het ging vooral om de gevolgen van de nieuwe drank en horecawet en om nieuwe regels voor straatreelame. D66 - nu coa litiepartij - liet toen weten blij te zijn 'dat we eindelijk van die zooi rondom lantaarnpalen afzijn'. "Pas ontmoette ik een man die al vijftien jaar in Moordrecht woont, maar nooit in het Hitlandbos was geweest." Kor van der Glas weet de schoonheid van het bos wel over te brengen, maar de Nieuwerkerker Door Pepijn de Groot

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3