oorkonde Montmartre Zitmeubelfabrikant Baan 80 jaar vakmanschap Informatie en inspiratie bij open dag over uitvaarten Collectanten Nationaal Epilepsiefonds krijgen hulp van Regiobank Knaap Bouwbedrijf gekozen tot Beste Leerbedrijf Montmartre in het Oude Dorp Het Oude Dorp 27 juni 2014 HART VAN HOLLAND I BEDRIJVIGHEID I 18 JUNI 2014 45 17.00- 21.30 uur BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Waddinxveen - Al acht decennia kiest Baan voor de weg van innova tie met een duidelijk doel: 'designed to enjoy'. Op donderdag 19 juni be staat meubelfabrikant Baan 80 jaar. In het kader van deze gebeurtenis, organiseren zij de komende tijd di verse activiteiten voor haar klanten en personeel: Via facebook wordt een stoel verloot en begin septem ber komen zij met een aantal bijzon dere ontwerpen. Op 19 juni 1934 werd de Neder landse zitmeubelfabriek opgericht door Teunis Baan. Hij werkte als stoffeerder voor andere meubelfa brieken. Tot hij de vraag kreeg om een eigen model te maken en al snel een tweede aanvraag volgde. Hij breidde zijn werkzaamheden uit en in 1952 trad zoon Piet officieel bij zijn vader in dienst. Piet past nieuwe mogelijkheden, stoffeer- technieken en schuimen toe. Ook gaat hij samenwerken met winke liers die Baan meubelen willen ver kopen. Middenjaren tachtig verhuist Baan naar een groter pand. De collectie wordt uitgebreid en midden jaren negentig komt kleinzoon Ton in het bedrijf. Hij verrijkt de collectie met een aantal spraakmakende produc ten. Een jaar later wint hij de inno vatie-prijs. Zijn vrouw Mirande gaat zich bezighouden met communica tie en productbeleid. Baan opent nieuwe showrooms in Nederland en België en inmiddels zijn hun col lecties een begrip. Sinds vorig jaar heeft Baan ook een eigen collectie projectmeubelen op de markt gezet Deze collectie was onlangs te be wonderen op de toonaangevende beurs Design District in Zaandam. De derde generatie, Ton en Mirande Baan, zetten nieuwe accenten in maar koesteren de kennis en erva ring van hun voorgangers. Hun overtuiging is dat kwaliteit en comfort de essentie vormen van een goed zitmeubel, en dat alleen durf en zelfbewuste keuzes zorgen voor continuïteit en een goede toe komst. www.baanmeubelen.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het afscheid van een dierbare is een emotionele en zware gebeurte nis. In een korte periode moet veel geregeld worden om een afscheid vorm te geven dat past bij de over ledene en waar nabestaanden met een goed gevoel op kunnen terug kijken. Om een indruk te geven van alle mogelijkheden voor een bijzon der afscheid, houden Monuta Pura- vida en Monuta Monique Maurikop zondag 22 juni van 12.00 tot 17.00 uur een inspirerende Open Dag op Leefgoed De Olifant in Nieuwerkerk aan den IJssel. Yvette van Dorp verzorgt onder de naam Monuta Puravida uitvaarten in de regio Zuidpias en Lansinger- land. Monique Maurik startte op 1 mei jl, als uitvaartverzorger onder de vlag van Monuta in Capelle aan den IJssel en Kralingseveer. Om belang stellenden in de omgeving te infor meren over de mogelijkheden op het gebied van uitvaarten en om zich zelf voor te stellen aan inwoners van de regio, organiseren zij gezamenlijk deze bijzondere middag. Programma De open dag wordt officieel ge opend door wethouder Eric Faassen van Economische Zaken uit Capelle aan den IJssel. Op het programma staan onder andere een presentatie over bijzondere uitvaarten, live mu ziek en toneel. Daarnaast zal me dium Myrthe Bruinzeel een demon- stratie geven. Kinderen zijn ook van harte welkom. Zij kunnen samen met een bloemist een mooi bloem stuk maken in de fraaie boomgaard van Leefgoed. De toegang is gratis. Wel worden geïnteresseerden verzocht zich aan te melden. Dit kan via puravida@ monuta.nl of via telefoonnummer 010 5115597. Vergeet hierbij niet uw naam en het aantal personen te vermelden. Leefgoed De Olifant be vindt zich aan de Groenendijk 325 in Nieuwerkerk aan den IJssel, (de voormalige steenovens in Hitland) op de grens met Capelle aan den IJssel. Zevenhuizen - Aan het einde van de collecteweek die van twee tot en met zeven juni werd ge houden konden alle collectan ten hun collectebus komen legen bij de Regiobank Zevenhuizen -Veerman Financiële Diensten. De totale opbrengst van de col lecte is 1.229,06. Op de foto Ankie Pruijmboom-Vink van de Regiobank, Angelina Roos van het Nationale Epilepsiefonds en 2 collectanten Plony den Ouden en Miranda de Bakker. U Zevenhuizen - Eén van de bedrijven waar Woonpartners mee samenwerkt, is gekozen tot Beste Leerbedrijf Bouw 2014 door kenniscentrum Fundeon. Daarmee is het bedrijf gekroond tot beste leerbedrijf van Nederland in de bouwsector. Presentator en tekstschrijver Harm Edens kwam met een cameraploeg een megafoon naar de Bomen- wijk in Waddinxveenwaar Knaap Bouwbedrijf op dit moment een BESTE LEERBEDRIJF 2014 BOUW Knaap Bouwbedrijf 9evesttgd tc Rotterdam fors onderhoudsproject uitvoert in opdracht van Woonpartners. De medewerkers en leerlingen wa ren blij verrast met de onderschei ding. Tansu (21) doet de HBO-oplei- ding Bouwkunde. Ze gaat volgend jaar afstuderen. „Ik loop hier nu 5 maanden stage en dat bevalt goed. Het is niet zo'n groot bedrijf, maar groot genoeg om alle facetten van de bouw te leren kennen. Boven dien is iedereen hier gelijk. Er wordt niet op leerlingen neergekeken en ook als stagiair kun je gewoon bij de directeur binnenlopen." Cors (19) noemt Knaap Bouwbedrijf in één woord 'geweldig'. „Dat komt mede door de gezelligheid, de sfeer on derling is echt goed." Bij Knaap Bouwbedrijf werken ruim 40 medewerkers. „We onderhouden nauwe contacten met opleidings instituten als SPB, De Driestar en andere scholen. We hebben eigen lijk altijd wel zo'n 15 tot 20 pro cent leerlingen binnen ons bedrijf, waaronder leerlingen timmerman, metselaars en stagiairs. Zij worden begeleid door 6 leermeesters", al dus directeur Arjan van der Spek. Hij runt samen met directeur Leo van der Knaap het bedrijf. Knaap Bouwbedrijf werd eind mei genomineerd voor de onderschei ding, samen met zes andere bedrij ven. De vier categoriewinnaars in de subcategorieën bouw, infra, ge specialiseerde aannemerij en mid denkader strijden vervolgens om de hoofdprijs voor Beste Leerbedrijf Bouw Et Infra 2014. Deze uitreiking vindt plaats tijdens de Reiatiedag van Fundeon op dinsdag 11 no vember. Videoverslag: http://vimeo. com/98071164 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op vrijdagavond 27 juni is het Oude Dorp weer in Franse sferen. Op de braderie (17.00 - 21.30u) vind je o.a. kunst, brocante, antiek en ambachtelijke producten. Kinde ren kunnen zich laten schminken en meekijken met een kunstles. Kunstenares Emmy Verkerke zal een interactief kunstwerk maken wat aan het einde van de avond zal worden verloot onder de deel nemers. Onder het genot van Franse muziek, een glaasje wijn en lekker hapjes is er in het Oude Dorp genoeg te beleven voor een gezellig avondje uit! Jeu de Boules toernooi Inschrijven voor het jeu de boules toernooi is nog mogelijk. Opgeven kan door een mailtje te sturen naar info@hetoude-dorp.nl ofte bellen naar 0180-316868. Vermeld in de e-mail je naam en geboortedatum. Het toernooi vangt aan om 18.00u op het terrein van de Dorpskerk. In schrijven kan tot 24 juni aanstaan de, dus wees er snel bij! Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 45