I Bord Moerdijkstraat gered Slootjesexcursie Rotta Rangers Vrijwilligersmarkt Moordrecht Met Mekaar Men of Steel Run voor echte 'die hards' Jong vogeldag WN zoekt klaar-overs Cursus verkeerstheorie voor ouderen Mishandeling Informatiemarkt Alzheimercafé In gezicht geslagen Schilderijen van Jan Maat in bibliotheek MOERDUKSTRAAf! HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 18 JUNI 2014 49 Gestolen cosmetica- producten in auto Dierencentrale Moerkapelle - Sinds begin juni hangt aan de woning Moerdijkstraat 7 het straatnaambord dat veie jaren aan de Spar heeft gehangen. Omdat deze winkel binnenkort afgebroken wordt en er parkeerplaatsen komen zou het bord niet meer gebruikt worden. De familie Brugmans, eigenaar van nummer 7, wilde het aanden ken aan de historie van de Moer dijkstraat bewaren en heeft het ge restaureerde bord aan haar woning opgehangen. De Moerdijkstraat (vroeger Achterweg) was de zui delijke kade van de polder 'de 100 morgen' of 'wilde veenen'. De fami lie Brugmans is op zoek naar histo rische informatie en foto's over de Moerdijkstraat om deze op schrift te stellen. Contact opnemen kan via 079-5932906. ^0ELUKE,M0ER.VEEN)KA^J mt M 100 «ORGEN OF ««.DE VEENEN Regio - Voor jeugdige natuurlief hebbers tussen de zeven en twaalf jaar, de Rotta Rangers, staat er voor zaterdag 21 juni een avontuurlijke waterzoektocht op het programma. Samen met een aantal begeleiders gaan de kinderen op pad met schep netjes, loeppotjes en zoekkaarten. Kinderen kunnen zich aanmelden voor de sessie van 10.00 tot 12.00 uur of voor die van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten bedragen 2 euro. In de ochtend wordt verzameld bij natuurcentrum Trefpunt Rotta aan de Hoeksekade 164 te Bergschen- hoek. 's Middags wordt verzameld bij de parkeerplaats van de Skiberg aan de Rottebandreef. Aanmelden kan via jansen. gert@gmail.com onder ver melding van naam en leeftijd. Voor meer informatie: www.rotta- natuur.nl. Moordrecht - De eerste vrijwilligers markt van het nieuwe project Moor drecht Met Mekaar vindt plaats op woensdag 2 juli van 18.30u tot 20.30u in de zorgvilla aan het l/l/esf- einde. In Moordrecht Met Mekaar zijn verschillende organisaties actief, waaronder de Gemiva-SVG Groep (gehandicaptenzorg), de kerken, ZieZoZuidplas en het Moluks oude- renhuis. Joke Deelen, één van de initiatief nemers, is blij met de samenwer king: "De zorg wordt vanaf 1 januari door de gemeente geregeld en moet tegelijkertijd behoorlijk minder kos ten. Dat lijkt een onmogelijke opga ve. Wat nu? Met de handen in het haar blijven zitten? Mensen achter de geraniums laten wegkwijnen? Mantelzorgers een burn-out laten oplopen? Jonge gezinnen zonder hulp laten aanmodderen? In Moor drecht laten we dit niet gebeuren." Op de markt laten de organisaties zien wat er al voor vrijwilligerswerk gedaan wordt en hoe mensen hun burgerparticipatie vorm kunnen ge ven. Inwoners kunnen op de markt hun vraag om vrijwilligersinzet be kend maken. Zevenhuizen - De Men of Steel Run rond de Zevenhuizerplas gaat over een modderig parcours waar bij de deelnemers tot het uiter ste moeten gaan om de uitput tingsslag over 7 of 14 kilometer tot een goed einde te brengen. De Zevenhuizerplas heeft meerdere stranden en groenstroken waar de 35 hindernissen van soms wel acht meter hoog op zaterdag 13 septem ber staan opgesteld. De deelnemers moeten onder meer onder vaten door, door stroomdraden heen en in een stortcontainer met 10.000 ijsblokjes lopen. Aanmelden kan via 06-83794002 of info@menofsteel- run.nl. Voor meer informatie: www.menof- steelrun.nl. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt zaterdag 21 juni de jaarlijkse 'jong vogeldag' waar vogelkwekers hun dit jaar gekweekte vogels tentoon stellen. Keurmeesters van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers keuren de vogels, waarbij de kwekers aan wezig mogen zijn om te leren van het oordeel van de keurmeester, le dereen die belangstelling heeft voor vogels is vanaf 10.00 uur welkom in het clubgebouw aan het Nijver heidscentrum 50. De toegang is vrij. Moordrecht - Veilig Verkeer Neder land en gemeente Zuidpias zoeken voor het nieuwe schooljaar zo'n veertig vrijwillige verkeersbriga- diers om kinderen te helpen veilig de Middelweg over te steken bij de Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 38-jarige man reed in de nacht van 8 juni in zijn auto over de A20 ter hoogte van Nieuwerkerk a/d IJssel. Een politiesurveillanee checkte het kenteken van de auto, waarbij bleek dat de auto onverzekerd was en de APK al enige tijd verlopen was. De politie liet de man stoppen. Bij een controle van de auto bleek dat er een grote hoeveelheid cosmetieaproduc- ten in lag. De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats had, bekende dat hij deze gestolen had. De man werd aangehouden en ingesloten. Vermist Poes, cypers, zonder wit, licht op borst en aan een achterpoot, dunne vacht op achterlijf en staart, schuw, Kon. Julianastraat Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, witte bef, sokken achter, tenen voor en wit op buik, Oostein de Moordrecht. Kat, cypers, witte borst en wit aan poten, Rijksweg Moordrecht. Kat, cypers, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen. Kat, cypers, Vrijheidslaan Nieuwer kerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl /S* Moordrechtse Meester Lalleman- school. De verkeersbrigadiers krij gen een gratis training van de poli tie, en worden zo'n twintig minuten per week ingezet. Voor aanmelden: klaarover@wn-zuidplas.nl. Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland, afdeling Zuidpias, organiseert voor donderdag 26 juni een cursus Ver keerstheorie die vooral gericht is op ouderen in het verkeer. Naast aan voetgangers en fietsers wordt in dit geval ook gedacht aan gebruikers van een scootmobiel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 46-jarige man drong in de nacht van zondag 15 juni de woning binnen van een bekende van hem, een 57-jarige bewoner van het Lupineveld. Deze bewoner werd vervolgens mishandeld. Het De cursus vindt plaats in De Ba tavier aan de Batavierlaan 4 en duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Deur open om 13.15 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316000 of info@wn- zuidplas.nl. slachtoffer liep meerdere ver wondingen op. De dader, die ook in Nieuwerkerk woont, was ech ter toen de politie bij zijn woon adres aankwam niet thuis. Later kon hij alsnog aangehouden en ingesloten worden. Moordrecht - Het Alzheimercafé houdt donderdag 26 juni van 19.30 tot 21.00 uur een informatiemarkt in De Zespunt aan de Molenlaan. In de kramen wordt informatie gege ven over de mogelijkheden die er zijn ter ondersteuning van mensen met dementie en hun mantelzor gers, zoals vakanties, bewegen, mu ziektherapie, dagbesteding, hulp middelen in huis en nog veel meer. Het Alzheimercafé is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, kinderen en andere fami lieleden en vrienden. Ook hulpver leners en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Moordrecht - Een zestienjarige jon gen werd vrijdag 13 juni om 20.15 uur in het gezicht geslagen dooreen hem onbekende jongen. Het slachtoffer zat op een bankje in het Moerhoutpark, toen vanuit de richting Oost Ringdijk de dader kwam aanfietsen. Zonder aanlei ding sloeg hij het slachtoffer. De po litie zoekt getuigen van dit incident. De dader was eveneens ongeveer zestien jaar, had een getinte huids kleur, kort zwart haar en een slank postuur. Hij droeg een donkerkleurig vest en reed op een donkerkleurige herenfiets. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844. Het parcours rond de Zevenhuizerplas met de 35 hindernissen die door de deelnemers bedwongen moeten worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In juni zijn de schilderijen van de Capelse schilder Jan Maat te bekijken tij dens de openingsuren van biblio theek Nieuwerkerk aan de Reigerhof 2. Maat tekende als kind al graag en begon als jongen van twaalf jaar met schilderen. Hij is autodi dact en werd sterk beïnvloed door de schilders van de 'Haagse School'. De voorstellingen op de schilde rijen zijn veelal dorps- en stads gezichten, weidelandschappen, wintergezichten met schaatsers en kippen. De meeste landschap pen zijn geen bestaande loca ties, maar verzonnen composities van typisch Hollandse elementen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 49