troost en 1 WK kijken in 't Blok Intocht Moordrechtse avondvierdaagse oranje getint Memorabele voetbalavond aan de Zevenhuizerplas Wereldvoetballen bij Wereldwinkel checRstar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 18 JUNI 2014 Specialist in Italiaanse auto's Door Pepijn de Groot Was die oprukkende oranje koorts, daags voor het WK, een vorm van indekken? Ik dacht van wel. Onze nationale trots zou in Brazilië beschoten worden tot er slechts gatenkaas van over was. De juichpakken dienden als kogelvrije vesten, de oranjevlagge tjes als tape om ernstige blessures te voorkomen. We stelden elkaar gerust: het zou geen schande zijn als onze jongens een pak op hun donder krijgen. Ja, ik zag die oran jegezindheid als preventieve troost. Die zou hard nodig zijn, want Ne derland ging pijn lijden. Ik keek de wedstrijd bij vrienden in Utrecht. De tweepersoonsbanken in de huiskamer zaten dichtge metseld met elk drie Oranjesup porters. Een van de jongens was voor Spanje en hij leunde comfor tabel achterover in een Zweedse fauteuil. Hoewel de positivo van het stel zich had uitgedost in leeu- wenhosen en sambashirt, was de j stemming gelaten. We keken naar i de rekkende-strekkende interna tionals zoals we naar EenVandaag zouden kijken. De positivo worstelde zich vrij uit de bank, liep naar de computer, zette 'Wij Houden van Oranje' aan, schroefde het volume omhoog en zong mee met gespreide armen. Het geluid was korrelig, iedereen keek naar hem alsof hij rondging met een schaal spruitjes in plaats van bitterballen. De positivo mur melde iets, ging weer zitten en de grijns verdween van zijn gezicht. De camera schoof door de spe lerstunnel, waar overwegend de butanten onze rij vormden en overwegend wereldkampioenen de andere. Iemand slikte. Hoe graag ik Nederland zie winnen, in de pool heb ik mijn geld op Spanje ingezet. De schermen voor cafés, de tierelantijntjes, het schouder- aan-schouder-voor-de-tv-zitten: allemaal troost. Tot de eerste noten van het Wil helmus klonken en er vals maar gepassioneerd werd meegezongen. Voor wie buiten stond en de oren spitste nadat 'heb ik altijd geëerd' was gezongen, moet het gele ken hebben of er een reusachtige oranje hommel door de straten vloog. Die Oranjegekte was geen troost maar trots, in de vorm van opgekropte zenuwen die los kwa men toen de scheids het startsig naal gaf. Die trots kwam alsmaar losser. Bij de 3-1 sprong de positivo iets te wild op van de bank. Er stoof een wolk op uit de gevallen asbak en zijn bier kolkte over het laminaat. De positivo had bovendien zijn buurman op de neus gestompt. De jongen kreeg een wc-rol toe geworpen om zijn Duitsen bloed te stelpen. Zijn ogen waren voch tig toen hij naar het scherm keek. De positivo sloeg zijn arm om de schouder van zijn slachtoffer en vroeg of het ging. "Dit is de mooi ste dag van mijn leven", zei de bloedneus met overslaande stem. Pijn of niet, de trots nemen ze ons niet meer af. Hup Holland, dat we elkaar dit hele WK maar niet hoe ven te troosten. Moordrecht - Deels gehuld in oranje kwamen de deelnemers aan de avond vierdaagse van Moordrecht vrijdagavond binnen. Ruim 750 deelnemers en meelopers passeerden het laatste controlepunt. De intocht had, door de aanvang van de voetbalwedstrijd Spanje-Nederland om 21:00 uur, iets eer der plaats dan normaal zodat iedereen op tijd voor de buis kon zitten. Feestelijk begeleid door de Moor drechtse harmonie KNDA en de Lekkerkapel uit Lekkerkerk kwamen de wandelaars bij de garage aan de Westringrijk die zowel de start als de finish markeerde. Traditiege trouw werd een sportiviteitsbeker furm 750 wandelaars liepen op de laatste avond Moordrecht binnen. uitgereikt aan één van de deelne mende scholen. De eer kwam dit jaar toe aan OBS de Achtbaan. Aan de avondvierdaagse deden on geveer honderd deelnemers minder mee dan gedurende de vorige edi tie. Volgens de organisatie komt dit hoogstwaarschijnlijk doordat er tegelijkertijd een toetsweek was op diverse scholen. Aan de loop deden niet alleen schoolkinderen en hun begeleiders mee. Onder de deelnemers waren ook bewoners van verzorgingshuis Moerdregt. De organisatie is blij met het ver loop van de avondvierdaagse. Van 10 tot 13 juni was het prachtig wandelweer. Elk van- de vier gelopen Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg is woensdag 18 en maan dag 23 juni open voor iedereen die de wedstrijden van het Ne derlands elftal op groot scherm willen zien. I I- Meuwerkerk aan den IJssel - Bij voetballen is de bal het belangrijkste ottribuut en de Wereldwinkel heeft ze iri huis. De fairtrade voetballen komen van Talon Sports in Sialkot in Pokistan. ^a'ori Sports heeft samen met de lnternationale fairtrade beweging eetl standaard ontwikkeld voor eer- "jk ^produceerde voetballen. Voor fairtrade ballen ontvangen de stik kers 50 procent meer dan het daar geldende minimumloon. Bovendien wordt voor iedere bal een fairtrade ontwikkelingspremie betaald om sociale projecten te bekostigen. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. De gelijkmaker van Van Persie brengt de hoop terug bij de voetbalsupporters in Nesselande. Zuidpias - Zoals ongetwijfeld vele andere plekken, stond ook brasserie Lookies vrijdagavond volledig op zijn kop na de 1-5 overwinning van het Nederlands elftal op Spanje. De voorzichtige hoop op een overwinning na het vallen van de 1-2 sloeg na de wedstrijd volledig om naar euforie. In het café aan de Zevenhuizerplas wist iedereen het even zeker: "Wij worden kampioen!" Vanavond zitten de supporters er weer klaar voor als Nederland aantreedt tegen Australië. De Achtbaan ging er vandoor met de sportiviteitsprijs. routes was richting één van de vier windstreken uitgestippeld. Gedu rende de intocht werd ook rekening gehouden met het milieu. Voor het eerst werd een bezemwagen inge zet om het zwerfafval achter de stoet op te ruimen. Door Erwin van 't Hof Bezoekers van het eetcafé hadden voor het begin van de eerste wed strijd weinig vertrouwen in een overwinning. Meerdere aanwezi gen, al dan niet gehuld in oranje, zeiden al blij te zijn met een gelijk spel: "Als dat gebeurt, dan spring ik in de Zevenhuizerplas." In de eerste minuten leek het vermoeden van de meeste bezoekers te worden bevestigd. En na de penalty voor Spanje sloeg de sfeer in het café om van toch nog lichtelijk hoopvol naar complete mineur. Verwijten naar de Spanjaarden waren niet van de lucht. De scheidsrechter 'die sowieso omgekocht moet zijn', kreeg het ook flink te verduren. Daar kwam verandering in toen Robin van Persie met zijn inmid dels wereldberoemde snoekduik de gelijkmaker inkopte. De meer dan honderd 'bondscoaches' in het café stelden hun strategie in de rust bij: "Dit zegt natuurlijk niets, maar als we dit winnen dan hebben we een goede uitgangspositie voor de volgende wedstrijden. Ik hoop dat ik mijn poule uitslagen nog mag wijzigen." De doelpunten- regen die volg de, wakkerde de feestvreugde meer en meer aan. Bij de 1-3 vlogen wildvreemden elkaar in de armen, bij de 1-4 kreeg iedereen een gratis bierdouche. De 1-5 werd nog met het minste gejuich ontvangen, sco ren leek bijna een gewoonte te zijn geworden. Na het laatste fluitsignaal maakten enkele bezoekers zich klaar om hun belofte na te komen: het nemen van een verfrissende overwinnings- duik in de plas. Hoewel het handje vol supporters die daadwerkelijk de sprong waagden, binnen enkele se conden alweer op de kant stonden, werden zij gefeliciteerd als helden. De voetbalavond die niemand had verwacht, was er ook aan de waterkant van de Zevenhuizerplas één die niet snel zal worden ver- yAGNEti geten. -MaREL,J scitvicr Mtrwoaxj^-y Prins Alexanderlaan 38,2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 Einfo@autovanreeuwijk.nl Wwww.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7