SterTrap De Steenovens: waar historie en kunst samenkomen ID College ontvangt keurmerk Challenge Day Veel kleine vis in Ringvaart De Zwart doet goede zaken Drie vluchten drie winnaars Leerlingen Reigerbos zingen in Zevenster mm HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 25 JUNI 2014 Hengelsport Hengelsport Natuurwandelingen door en om het Koornmolengat Duivensport TUINHUISJES Traprenovatie 'oeterwoude- lazerswoude-Dorp Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Nootdorp Zevenhuizen Bleiswijk eldijk jtUSèlersdijk D8lft r» m Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Zeedijk. Ik sta dan altijd even stil bij de laatste vijf van de tientallen steenovens die rond de Hollandse lissel vanaf de vijftiende eeuw de welbekende kleine gele IJsselsteen bakten. Deze steenovens zijn niet alleen een industrieel erfgoed van waarde, maar tekenen vooral ook het werklustige en harde leven in het rijke verleden van onze regio. Menige bebouwing in deze regio werd opgetrokken met de zo kenmerkende gele IJsselsteen." De steenovens zijn in oude glorie hersteld en bieden ruimte voor Wilco van Hoogdalem, een enthousiaste beeldhouwer. Zijn atelier heeft hij zo ingericht dat de stellingen en vliering zonder beschadiging uit het monument kunnen worden verwijderd. Wilco: "De Steenovens zijn voor mij een inspirerende werkomgeving. Je voelt het verleden dichtbij. Ik deel graag mijn ervaringen met volwassenen én jongeren. Zo organiseer ik Open Werkplaatsen op maandag- en zaterdagmorgen en woensdagavond. Daarnaast geef ik workshops beeldhouwen aan bedrijven, organisaties en groepen, die op een creatieve manier een verjaardag of vrienden-of familie uitje vieren. Bijna alle scholieren uit de klassen 6 tot 8 in Zuidpias zijn in de Steenovens langs geweest. Dan vertel ik over de historie van de Steenovens: hoe zwaar het werken in de steenovens was, juist voor kinderen." De Steenovens staan op vakantiepark 'Pare de Usselhoeve', aangesloten bij TopParken. Dit park heeft naast de Steenovens een restaurant en faciliteiten waar gasten in alle leeftijdscategorieën kunnen genieten van een lange of korte vakantie. Het vakantiepark biedt kampeerplaatsen en de mogelijkheid voor het huren of kopen van een volledig ingericht vakantiehuis. ïlabelD 94 m2 ielabel D 62 m2 Bijschrift foto: Van links naar rechts Ursula Oimmg(ja(hlHren), JohanJ^lmer en Wilco van Hoogdalem Gouda - ID College Welzijn kreeg vrijdag 20 juni het keurmerk Challenge Day uitgereikt op de vestiging aan de Groen van Prinsterersingel in Gouda. Het ID College krijgt het keurmerk omdat de school zich regelmatig in- zetvoordeChallengeDay.datbekend is van het televisieprogramma 'Over de streep' van de KRO dat gepre senteerd wordt door Arie Boomsma. Challenge Day is een in Amerika ge vestigde non-profit organisatie, die meer dan twintig jaar geleden een 'levens veranderend' programma heeft gecreëerd. Het leert mensen dat ze meer hetzelfde zijn dan dat ze verschillen van elkaar en die we tenschap verbindt. Het programma geeft tieners en volwassenen de tools om muren af te breken en inspireert om te leven, leren en werken in acceptatie met liefde en respect. Moordrecht - HSV Moordrecht viste zaterdag 21 juni de achtste com petitiewedstrijd in de Ringvaart te Moordrecht. De vangsten waren over het algemeen goed te noemen met veel kleine vis. Uitslag A-korps: 1. Aad Morien 7.280 gram, 2. Erik Faas 6.000 gram, 3. Ron Hofland 3.800 gram. B-korps: 1Hannie van der Hoek 3.930 gram, 2. Frans Buurman 2.700 gram, 3. Dennis Holthuyzen 2.520 gram. Zevenhuizen/Moerkapelle - De achtste wedstrijd van het clubkam pioenschap van H.Z.M. werd zater dag 21 juni gevist in de Haarlemmer Ringvaart. Er werd in totaal 14.730 gram gevangen, een slechte vangst voor zeven deelnemers. Slechts drie vissers sloegen wat vis aan de haak. Uitslag: 1. Jan de Zwart met 7.980 gram, 2. John van Elswijk met 6.600 gram, 3. Jacques Visser met 150 gram. De volgende wedstrijd is za terdag 5 juli in de Hennipsloot. De twaalfde wedstrijd van de ou- derencompetitie werd gevist in het Fregatwerf te Zoetermeer. Met zes deelnemers werd aardig gevangen, 18.600 gram. Uitslag: 1. J. van Don gen 4.850 gram, 2. Jaap van Zeist 4.700 gram, 3. Jan de Zwart met 3.650 gram. Zevenhuizen - Gidsen van Na tuur- en Vogelwacht Rotta be ginnen vrijdag 4 juli weer met de zomerwandelingen door en om het Koornmolengat, een oud veengebied bestaande uit waterpartijen, bomen, struiken en planten. Daarnaast broeden er meerdere vogelsoorten. Tot en met 5 september wordt ie dere vrijdagavond gewandeld. De wandeling start om 19.00 uur nabij de brug over de Hen nipsloot, circa 150 meter vanaf restaurant De Roerdomp en duurt ongeveer twee uur. Per fiets bereikbaar vanaf meerdere kanten, met de auto alleen over de weg tussen Zevenhuizen en Moerkapelle richting Roerdomp en camping. Moordrecht - Voor de leden van de Gevleugelde Vrienden was het zaterdag een drukke dag met drie vluchten op het programma. De eerste vlucht was een jonge dui venvlucht vanuit Duffel over 100 kilometer; daar werden om 9.00 uur 405 jonge duiven gelost. Deze vlucht werd gewonnen door C. Starreveld en Zn. De eerste 20: C. Starreveld en Zn 1,3,6,7,9; A Dek ker 2,15,18,19; M. Terlouw 4,5,16; J. Speksnijder 8,10,11,12,13; R. Beider 14; G. de Lelij 17; P. en J. Heikoop 20. De tweede vlucht was een oude duiven vlucht, ook vanuit Duf fel. Deze werd gewonnen door het oudste lid van de club, Piet Twigt, die iedereen liet zien dat hij het nog niet verleerd is. De eerste 20: P. Twigtl,19; A. Dekker 2,3,14,16; M. Terlouw 4,6; C. Starreveld en Zn 5,7,8,12,13; T. Tuynder 9,11J. Spek snijder 10,15; R. van Kerkhof 17; G. de Lelij 18; P. en J. Heikoop 20. Als laatste een dafond vlucht van uit het Franse Argenton over 642 kilometer waar de duiven om 06.30 uur werden gelost. Om 15.08 uur kwam bij P. en J. Heikoop de eer ste duif thuis. De prijzen: P. en J. Heikoop 1,2,7,8; M. Terlouw 3,5,6,9,10,11,13,14; A. Dekker 4,12; J. Speksnijder 15. Zevenhuizen - De leerlingen van groep 8 van 't Reigerbos gingen vrijdag 20 juni op de koffie in het centrum voor senioren. Ze lieten daar liedjes van de afscheidsmusi- cal. Over een paar weken nemen de leerlingen van groep 8 afscheid van 't Reigerbos met hun musical die opgevoerd wordt in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. Johan is 62 jaar en is ruim dertig jaar samen met zijn vrouw, dochter en zoon een gelukkige inwoner aan het Noordeinde. Naast zijn raadslidmaatschap in de fractie van de PvdA/GroenLinks werkt hij bij het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en is hij bekend met de geheimen rond de Hollandse Ussel. Johan: "In mijn werk begeleid ik regelmatig binnen- en buitenlandse gasten over de eeuwenoude Schielands Hoge Geïmpregneerd, dus jarenlang onderhoudsvrij, GRATIS bezorgd en geplaatst Showterrein: Albert van 't Hartweg 34 2913 LG Nieuwerkerk aan den IJssel Tel. 0180-399014 - Fax 0180 399017 Email: info@johnwitte.nl - www.johnwitte.nl Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Johan Helmer, PvdA/ Groen Links, bezoekt de Steenovens bij TopParken in Nieuwerkerk aan den Ussel. TRAPRENOVATIE HPL Laminaat 100% Massief RW! DEE Trapdecoratie Vakkundig gemonteerd Showroom: Albert van 't Hartweg 34 2913 LG Nieuwerkerk aan den IJssel Tel. 0180-399014 - Fax 0180 399017 Email: info@stertrap.nl - www.stertrap.nl Maatwerk Tuinhuisjes en blokhutten Tuinschermen en Vlonders ^Sierbestrating en Tuinkasten voor dichte en open trappen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11