Jongerenkoor Anthem maakt tongen los Zevenhuizenaar bundelt Europese voetbalverhalen in boek Themadienst voor jongeren Jan Oomen nieuwe voorzitter 066 Zuidpias Informatiebijeenkomst N219/ Zuidelijke Dwarsweg HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 25 JUNI 2014 Symfonie Orkest Midden Holland speelt in Paradiso Nieuwerkerk aan den IJssel - Opeens, uit het niets, zwelt op 21 juni rond vier uur, gezang aan. Even later galmt in winkelcentrum De Reigerhof muziek. Christelijk jongerenkoor Anthem laat van zich horen tijdens een flash mob, een verrassingsoptreden in het winkelcentrum. Het koor wil op deze ludieke manier de aandacht op zich vestigen, 'want nieuwe leden zijn bijzonder wel kom'. Door Kristien Zuidland "Anthem is een begrip, ik ben lid ge worden zodra het mocht en gestopt toen het moest", vertelt Wendy Hensema. Anthem laat leden toe van zestien tot vijfendertig jaar. Sinds een aantal jaar komen oud leden bij elkaar om hun oud-lid- maatschap van Anthem te herden ken en te vieren. Dit jaar wordt de reünie gecombineerd met een flash mob. Stipt om 16.15 uur begint in De Reigerhof een deel van het win kelend publiek opeens te zingen. De zangers voegen zich samen, vor men even een koor en wandelen al zingend het winkelcentrum uit, waar ieder weer zijns weegs gaat. Jantje de Vries weet niet wat haar overkomt: "Ik wilde een visje ha len, maar krijg een koor cadeau." De oud-leden kennen elkaar veelal van de PKN, protestantse gemeente Nieuwerkerk. "Vanzelfsprekend zijn ook mensen van buiten Nieuwerkerk welkom, maar de kern is Nieuwer- kerks." Sinds Hensema oud-lid is or ganiseert zij jaarlijks een reünie om 'haar' koor te herenigen. "Zo leuk om de vriendengroep van toen weer te ontmoeten", vindt Hensema. Ook Sjoerd de Jong bewaart goede her inneringen aan het koor. "Ik weet het nog goed. Ik was zestien en zat in de groep belijdeniscatechisanten. We mochten auditie doen voor An them. Je kwam er niet zo maar bij, je moesteen goede zangstem hebben." Uit het koor zijn vele huwelijken en "Ik wilde een visje halen, maar krijg een koor cadeau", zegt een verbaasde voorbijganger zaterdagmiddag in De Reigerhof. kinderen voortgekomen, weet An- nelies Legters. "Mijn voorliefde voor muziek en zang zien we terug in onze dochter Arwen. Die liefde zit blijkbaar in de genen en geven we door." Anthem verwelkomt graag nieuwe leden. Voor meer informatie, zie jongerenkooranthem.nl. Thomas Rensen houdt van treinreizen en stadionsfeer. ^venhuizen - Neem een Sportl-abonnement en je hebt vanaf de bank toe- S"ng tot al het voetbal van de wereld. Dat was Thomas Rensen niet the real deal: een deel van zijn voetbalplezier wordt bepaald door de stadionsfeer. In 2011 reisde de Zevenhuizenaar per trein een maand door Europa om da- olijks wedstrijden te bezoeken. Zijn voetbalreisboek 31 matches verscheen deze maand. Door Pepijn de Groot Natuurlijk staat de televisie bij Ren- sen (32) op het voetbalkanaal tij- dens hot WK. Om voetbal kun je niet "Mijn vriendin zei eens: 'vol- 9ens mij is er elke dag voetbal.' Die u'dplas - De afdelingsvergade- (jn9 van D66 Zuidpias heeft Jan °men gekozen als afdelingsvoor zitter. Voormalig voorzitter Joop uson droeg de voorzittershamer °ver' omdat hij onlangs is benoemd °t raadslid. Jan Oomen was Van ^82 tot 1990 wethouder in de uitspraak zag ik als een uitdaging", zegt Rensen. De Zevenhuizenaar combineerde zijn liefde voor voetbal met zijn liefde voor treinreizen en bezocht in 18 landen 32 wedstrij den in 31 dagen - elke wedstrijd met een supporter. voormalige gemeente Moordrecht. Tot 1998 bleef hij daar raadslid. Tij dens de coalitieonderhandelingen na de gemeenteraadsverkiezingen dit voorjaar was hij informateur en later formateur namens D66. Verder benoemde de vergadering Minou Woestenenk tot bestuurslid. "Als neutrale bezoeker interesseert het mij niet wie wint. Als je met een supporter gaat, trekt die je mee de wedstrijd in. Het zorgt voor meer belevenis en betrokkenheid." Op de tribunes van het Sloveense Maribor tot het Welshe Bangor City werd Rensen met open armen ontvangen. "In Luxemburg had men over mijn reis gelezen in de krant. Toen ik aan kwam met mijn backpack werd ik herkend zonder me voor te stellen. In Wales kreeg ik zelfs een clublid maatschap cadeau. Hoe kleiner de club, hoe gastvrijer de mensen." Tribunedirigent Rensen houdt van voetbal als spel, maar een groot deel van het plezier zit in de sfeer in en rond de stadi ons. "Nieuwe stadions zijn bijna allemaal hetzelfde, maar oude sta dions hebben zo veel sfeer. Hohe Warte in Wenen is gebouwd in 1921 en dat is een prachtig stadion, met van die leunhekjes bedekt met mos en achterin overwoekerde tribunes." Ook supporters kunnen de aan dacht van het spel afleiden. "Bij een voetbalwedstrijd doe je ook aan mensenkijken. Ik was verbaasd toen ik bij Auxerre tegen Lens een Op deze avond worden het concept ontwerp van het toekomstige kruis punt en de globale planning van de werkzaamheden begin 2015 toege licht. Medewerkers van de provin cie en de gemeenten Rotterdam en Zuidpias zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te geven over de te volgen procedures. Suggesties voor een vlot verloop van de werkzaamheden zijn welkom. De provincie gaat de rotonde ver supporter zag die de hele wedstrijd met zijn rug naar het veld stond om liederen aan te heffen, als een tri bunedirigent. Ik vind het spelletje te mooi om een hele wedstrijd te mis sen." Treinreis In 31 dagen denderde Rensen over twintigduizend kilometer spoor. 'Ik heb me één keer verveeld in de trein. De rest van de tijd was ik bezig met columns schrijven, filmpjes monte ren, foto's selecteren en wedstrijd tickets regelen.' Drie jaar na zijn reis ligt zijn boek in de winkel: 31 matches; een maand lang iedere dag voetbal. "Het is een boek dat wel over voetbal gaat, na tuurlijk, maar ook over reizen en mensen. Ik ben altijd op zoek naar verhalen en dit verhaal wil ik niet voor mezelf houden." Ook nu zoekt Rensen verhalen, zij het in andere sporten dan voet bal. "Met vrienden bezoek ik dit jaar twaalf voor ons onbekende sporten, van curling tot floor- ball. En wat me opvalt: ook op de korfbal- en hockeytribunes wordt veel over voetbal gepraat." vangen door een kruispunt met ver keerslichten. Daarnaast wordt on derhoud gepleegd aan onder andere heggen, asfalt en openbare verlich ting om de veiligheid en doorstro ming te waarborgen. De informatiebijeenkomst is in mul tifunctioneel centrum 'De Kristal', Cypruslaan 404, Rotterdam. Bin nenlopen kan tussen 19.00 en 21.00 uur. 31 Matches is te koop via 31mat- ches.eu, bol.com en ook bij regio nale boekhandels als BoekieMet in Moerkapelle en Donner in Rotter dam. 'Drie keer winnen is leuk, maar nu begint het echt' Voor Rensen geen juichpak. "Ik ben geen uitbundige Oran jesupporter. Het Nederlands elftal heeft me positief ver rast, er zijn mooie doelpunten gemaakt." Een wedstrijd van Nederland kijkt Rensen met fa milie. "In de kroeg is het vaak luidruchtig. Met familie heb je gezelligheid en niet de oproer die ervoor zorgt dat je de wed strijd amper kunt volgen." Hoeveel gezellige familie avonden er nog komen, durft Rensen niet te voorspellen. 'Met fitte spelers voorin kan Oranje ver komen. Maar goed, eerst de achtste finale. Drie keer winnen is leuk, maar nu begint het echt. Mexico is geen Brazilië, wél een sterk team.' Zuidpias - Na het succes van het eerste concert van het Symfonie Orkest Midden Holland (SOMH), in april in Nieuwerkerk aan den IJssel, laat het gloednieuwe orkest van veertig muzikanten zich op vrijdag 27 juni horen en zien in de grote zaal van Paradiso in Amsterdam. Het SOMH treedt dan op bij de al bumrelease van singer-songwriter en pianiste Jyoto Verhoeff en haar muzikale compagnon Maya Frid- man, Russisch zangeres en klas siek geschoold celliste. Het SOMH begeleidt beiden bij hun optreden. Voor meer informatie en reserveren: www.somh.nlofwww.paradiso.nl. ^ieuwerkerk aan den IJssel - In de 'Niet Liken, maar delen' en gaat over 0r^Uwe ^rk wordt zondag 29 juni de waarde van social media, de kracht 17.00 uur een themadienst voor maar ook de schijnwereld, ledereen is n9eren gehouden. Het thema is welkom, er is oppas aanwezig. Nesselande - De provincie Zuid-Holland houdt donderdag 3 juli een infor matiebijeenkomst over de geplande onderhoudswerkzaamheden aan de N219 en de reconstructie van de rotonde bij de Zuidelijke Dwarsweg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19