Mawar 5.95 3.95 €0.99 3.95 APK zonder afspraak Van der Dierenopvang De Beestenbende wil geen dozen op de stoep Automobilisten met een glaasje teveel Jan Evengroen wint Zilveren Dame toernooi Www.automobielbedrijfmvv.nl miliUif-Q .li'iiiMSSt Mawar €50,- Ookvoor kadobonnen FRIESLANDERS EN DORE'S 10 kg GRANNY SMITHS 5 kg NECTARINES PARAQUAYO 1kg GALIA MELOENEN Hele doos 6 stuks PHALAENOPSIS 2 takken HART VAN HOLLAND 25 JUNI 2014 21 Schaken Healing en Massage Dorpsstraat 2c 2751 AZ Moerkapelle maureen.xeniaSgmail.com Meer info? Bel 06 40309989 Kruiden stempelmassage €50,- Gezicht stempelmassage €25,- Rug- schouder- en nekmas- sage met kruidenstempels €40,- Reiki en karuna behandeling (ook voor kinderen) €25,- Hotstone massage 1 uur Hollandse nieuwe Bredeweg 116 - Zevenhuizen (Naast A12) - Tel: 0180 - 63 15 11 Voor meer aanbiedingen: www.spektuin.nl op=op Actie is geldig t/m 1 juli Reparatie en onderhoud van alle merken. Goede, betrouwbare occasions tegen betaalbare prijzen. Wij zijn een dynamisch universeel bedrijf Oud Verlaat - Voor Petra (49) en Henk Vlsscher (66) is een leven zonder dieren ondenkbaar. Achter hun woning aan de Vlietkade in Oud Verlaat huisvesten ze in hun 'stal De Beestenbende' honderden knaag- en andere kleine dieren, waaronder konijnen, ratten, muizen, eekhoorns, egels, vogels en poezen. Zaterdag 28 juni is er een open dag met "gezelligheid voor jong en oud". Door Judith Rikken Hij is op de boerderij in Friesland geboren en zij kan zich niet heugen dat ze niet omringd was door die ren. Ze werkte in de dierenwinkel en op de kinderboerderij en heeft iets wat in de verte lijkt op een combinatie van beide sinds tien jaar in haar eigen achtertuin. In een grote schuur staan tiental len hokken vol dieren, waar volgens deVissehers in de meeste gevallen afstand van is gedaan. "Mensen kopen een huisdier en willen er dan na een tijdje weer vanaf. Vaak is er sprake van allergie, maar ik heb regelmatig het vermoeden dat het meer met de vakantie te maken heeft", zegt Henk. "En je kunt ook goed merken dat er een recessie aan de gang is." Voor vijf euro kunnen baasjes hun dier met kooi inleveren aan de Vlietkade. Zonder kooi bedraagt het afstandgeld tien euro. "Voor de deur vinden we helaas ook regel matig dieren die, of het nou regent of niet, in een kartonnen doos op de stoep worden gezet. Daar willen we wel vanaf." Belangstelling voor de 'vondelin gen' is er volop, aldus Petra. "Voor al sinds we op Faeebook zitten, dat werkt als een olievlek. Mensen komen uit heel Nederland. Laatst hadden we zelfs iemand uit België, die voor naaktratten kwam." Behalve ingeleverde dieren verko pen de Visschers ook jongen, die bij hun zijn geboren. Daarnaast ook allerlei dierbenodigdheden, waar mee ze de verzorging en huisves ting van hun 'veestapel', waarvoor ze geen subsdidie ontvangen, deels kunnen financieren. Met een open dag willen ze men sen laten zien waar ze dagelijks - met de hulp van een aantal sta giaires - mee bezig zijn, en over hun werk vertellen. En ze hopen op donateurs of sponsors, zodat ze een broodnodige reparatie kunnen betalen van het dak van de schuur. "Dat is op een paar plaatsen lek. En vocht is niet echt bevorderlijk voor de dieren", zegt Petra. Ook de be strating buiten is aan vervanging toe. "Wat er nu ligt hebben Henk en ik zelf gelegd. Maar we worden iets te oud om zelf nog op onze knieën te gaan liggen." De open dag is zaterdag 28 juni van 11.00 tot 16.00 u aan de Vliet kade 36 in Oud Verlaat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie automobilisten werden afgelopen weekend betrapt op rijden onder invloed van alcohol houdende drank. Vrijdag 20 juni werd op de Wa- terschapsweg een 45-jarige au tobestuurder uit Rotterdam door de politie aan de kant gezet. Hij bleek teveel alcohol te hebben gedronken en kreeg een boete van 367 euro en een rijverbod. Hij mocht de volgende dag pas weer een auto besturen. Zater dag 21 juni reed een 18-jarige inwoner van Moordrecht op een snorfiets over de Parallelweg Zuid. Hij bleek bij controle teveel alcohol te hebben gedronken en was ook niet in het bezit van een rijbewijs. Hij zal op een terecht zitting van de rechtbank moeten verschijnen. Zondag 22 juni zag een politiesurveillanee een slin gerende autobestuurder over de Schielandweg rijden. De man, een 46-jarige inwoner van Dor drecht bleek na controle zoveel alcohol te hebben gedronken dat zijn rijbewijs werd ingenomen. Ook hij moet voor de rechter ver schijnen. Petra en Henk Visscher organiseren voor zaterdag een open dag met onder meereen springkussen, kraampjes, ponyritjes, een knuffelhoek en een vogelshow in het veld achter hen. Moordrecht - Vijf punten in de laat ste ronde waren voorJan Evengroen voldoende om zich als winnaar te laten kronen van het 49e toernooi om De Zilveren Dame. Die punten waren al na de uur partijen binnen. Zijn enige concur rent Pim te Lintelo verspeelde door verlies van zijn partij tegen Sander Blok vier punten en zelf speelde hij remise tegen de bij Nieuwerkerk spelende Jeroen Eijgelaar, goed voor twee punten. Met vervolgens winst in de twintig minuten partij en het snelschaak eindigde hij met ruime voorsprong op de eerste plaats. Voor de achtste maal werd de in middels bij het Goudse Messemaker 1847 spelende veelvoudig clubkam pioen van De IJssel daarmee win naar van de Zilveren Dame trofee. Pim te Lintelo legde beslag op de tweede plaats. Sander Blok werd derde. Nanne Uitenbroek won de Hoek- veldtrofee. Hans Lodeweges ein digde als twee en Aad van den Berg werd derde. ^prnc* ie/beo^ De Vijf Boeken 4b Nieuwerkerk aan den IJssel Tel. 0180-312 532

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21