ZUIDPLAS: L* 0 ZUIDPLAS GRENZELOOS OVERNACHTEN Beste lezer, RECREATIEKAART r vr I wMPte HART VAN HOLLAND DE PARELS VAN ZUIDPLAS] 25 JUNI 2014 Grenzeloos genieten in de laagste polder van Europa Hotel Van der Valk Nieuwerkerk Bed Breakfast Zuidpias Landal De Koornmolen Bed Breakfast't Slaepie (Leefgoed de Olifant) IB Bed Breakfast Onder de Pannen Bed Breakfast De Stal Bed Breakfast FlowerZzz. Pare De IJsselhoeve/TopParken Meer mensen laten genieten van de mooie dor pen en de open en landelijke polders in Zuidpias. Met'dat doel voor ogen hebben inwoners, Hart van Holland, het Hoogheemraadschap en de geiheente samengewerkt aan een recreatie- kaart van Zuidpias. Een kaart die u als lezer van Hart van Holland vandaag aantreft bij uw krant, sartien met deze bijzondere recreatiespecial. Als wethouder Toerisme en Recreatie ben ik blij met, dit initiatief. Zuidpias herbergt bezienswaar digheden en locaties die een bezoek meer dan waard zijn. Met de kaart en de recreatiespecial latep we u én bezoekers in dit gebied graag kennis maken met bekende en minder bekende plekken, activiteiten en mogelijkheden die Zuid pias biedt. Zonder daarbij volledig te zijn. Ik hoop dat het u uitnodigt om zelf op pad te gaan en te ontdekken wat Zuidpias voor u in petto heeft. Ikwïl.de leden van Platform Mooi Zuidpias (Wan- delwérkgroep en Fietsersbond Zuidpias), het Hoogheemraadschap Krimpenerwaard en Schie- land en Hart van Holland hartelijk bedanken voor Voor nu wens ik u een mooie zomer in Zuidpias! het inzetten van hun kennis en ervaring om deze recreatiekaart en -special mogelijk te maken. Een Rik van Woudenberg voorbeeld van waar een goede samenwerking Wethouder Toerisme en Recreatie, Inwoners- en tussen inwoners, ondernemers en gemeente toe ondernemersparticipatie (o.a.) kan leiden. Als wethouder Inwoners- en onderne mersparticipatie maak ik mij sterk voor meer van dergelijke initiatieven. f - De recreatiekaart Zuidpias wordt 25 juni 2014 met een recreatiespecial van Hart van Holland huis- aan-huis verspreid in Nesselande, Waddinxveen en Zuidpias. Extra exemplaren zijn, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar in het gemeentehuis en bij overnachtingslocaties, toeristische beziens waardigheden en de musea in Zuidpias. Ook wordt gekeken naar de mogelijkheid om de recreatiekaart buiten Zuidpias te verspreiden. Bij voldoende (commerciële) belangstelling is een herdruk van de kaart mogelijk. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij communicatie@zuidplas.nl. Rik van Woudenberg reikt vlag uit bij laagste punt van Nederland Voor een meerdaags bezoek aan Zuidpias, een korte vakantie of zomaar een nacht'buiten de deur'biedt Zuidpias voor ieder wat wils. Van modern hotel met wellness mogelijkheden tot slapen metiJitzicht op de koeien. Het kan allemaal. Gelegen aan de A20 biedt dit geheel vernieuwde uiterst moderne hotel volop mogelijkhe den yóor luxe overnachten, culinair genieten en andere activiteiten. Er zijn in totaal 147 kamers, waarvan 44 luxe kamers, meerdere meer- persoonskamers, 8 suites (inclusief 1 bruidssuite) en 2 mindervalide kamers. Het hotel biedt uitgebreide fitness- en wellness mogelijkhe den. Twaalf moderne zalen zijn beschikbaar voor vergaderingen, feesten en groepsactiviteiten. Op culinair gebied kunt u genieten van een ontbijtbuffet, een uitgebreide lunch, luxe diner of gezellige high tea. Elke vrijdagavond kunnen kin deren zelf koken, terwijl hun ouders dineren in het restaurant. Het hotel beschikt over een ruim en modern buitenterras. Parallelweg-Zuid 185 2914 LE Nieuwerkerk a/d IJssel tel +31 (0)180 32 11 03 nieuwerkerk@valk.com www.hotelnieuwerkerk.nl Dichtbij het recreatiegebied 'De Rottemeren', de fraaie Molenviergang en het nieuwe Bentwoud biedt deze bed breakfast rust met een vrij uitzicht over de polders. B&B Zuidpias beschikt over 3 ruime moderne, romantische kamers met een eigen douche en toilet. Een mooie omgeving, een gastvrije ontvangst, een rustgevende over nachting en een goed verzorgd ontbijt zijn dé mix voor een pret tig verblijf. Noordeinde 89 2752 BG Moerkapeile tel +31 (0)79 593 1848 info@bb-zuidplas.nl www.bb-zuidplas.nl Dit vakantiepark aan de Rottemeren en het natuurgebied Koornmolengat biedt alle ingre diënten vooreen heerlijk verblijf. Het park heeft 95 vrijstaande gelijkvloerse bungalows, een overdekt zwembad, een sport- en gezondheidscentrum en een restaurant/brasserieCtGraanhuys) met terras. Het park zelf ligt mid den in de natuur, maar is ook ideaal voor dagexcursies naar Den Haag, Scheveningen of Rotterdam. Tweemanspolder 6a 2761 ED Zevenhuizen tel+31 (0)18063 16 54 www.landal.nl Langs de Hollandsche IJssel en aan het recreatiegebied Hitland kunt u slapen in een gemoedelijke blokhut, midden in de natuur. De hut is voorzien van twee kamers (met eigen toilet en douche) en biedt uitzicht over de weilanden. De eigenaressen van deze bed breakfast wonen op Leefgoed de Olifant in een oude Steenoven. Op dit Leefgoed staat ook het sfeer volle restaurant en theehuis De Dames, waar onder andere biolo gische streekproducten worden geserveerd. Daarnaast biedt het Leefgoed de mogelijkheid voor vergaderingen en groepsactivi teiten in de twee omgebouwde opstallen. Een bijzondere locatie met een historisch karakter. Groenendijk 325 2911 BB Nieuwerkerk a/d Ussel tel +31 (0)180 32 34 14 info@leefgoed.nl www.leefaoed.nl In een rustige woonwijk in Moordrecht kunt u overnachten in een eenvoudige, maar voordelige bed breakfast. De plek vormt een ideale uitvalsbasis voor uitstapjes richting Gouda, maar ook voor fietsen in de polders. De bed en breakfast beschikt over 3 kamers, met toilet en douche op de gang. Voor 7,50 euro kunt u genieten van een driegangenmaaltijd. Troelstrastraat 10 2841 CN Moordrecht tel +31 (0)6 3617 43 59 www.bedandbreakfast.nl Deze bed en breakfast bevindt zich in een vrijstaande boerderij met parkeergelegenheid en privé entree. De boerderij is in 1910 gebouwd, heeft een boeiende historie en ligt dichtbij de locatie van het vroegere NS station Zevenhuizen-Moerkapelle. In 2011 is de boerderij geheel gereno veerd en van alle gemakken voorzien. B&B De Stal bestaat uit een zeer ruime studio met apart zit- en slaapgedeelte, een keuken en badkamer met douche en toilet. Een vers eitje van de eigen kippen maakt onderdeel uit van het ontbijt. Noordelijke Dwarsweg 97 2761 GD Zevenhuizen tel +31 (0)6 45 62 79 70 www.bedandbreakfast.nl Dichtbij het laagste punt van Nederland, de Zevenhuizerplas en de Rotte staat in het buitengebied van Nieuwerkerk een moderne dijkwoning langs de lingvaart. Deze bed breakfast heeft twee stijlvolle kamers met een eigen entree grenzend aan de tuin met uitzicht op het weiland en de flowers in de kassen. De kamers zijn niet alleen modern en van alle gemakken voorzien, maar zorgen door hun design ook voor rust en een gevoel van verwenning, 's Ochtends kunt u, na een heerlijke nachtrust, genie ten van een lekker ontbijt. Westringdijk 50 2913 LL Nieuwerkerk a/d Ussel tel +31 (0)180 39 87 21 info@flowerzzz.nl www.tlowerzzz.nl Dit vakantiepark, gelegen bij de monumentale Steenovens en het recreatiegebied Hitland, biedt volop mogelijkheden voor genieten in de natuur. Slootjes, moerraspartijen en meertjes met hoge rietkragen kenmerken de omgeving. Het park biedt kampeerplaatsen voor tent, caravan of camper. Ook kunt u er een volledig ingericht vakan tiehuis huren of kopen. Naast de Steenovens bevinden zich op het park ook een manege, een ver warmd buitenbad, een speeltuin en pannenkoekenrestaurant 'Bij de Steenoven'. Klein Hitland 10 2911 BR Nieuwerkerk a/d IJssel tel +31 (0)88 500 2465 www.parcdeijsselhoeve.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27