ZUIDPLAS grenzeloos lekker "w T HART VAN HOLLAND DE PARELS VAN ZUIDPLAS 25 JUNI 2014 (foto: Pepijn de Groot) O Hetzelfde symbool is te vinden op de graftombe van de familie Drost-IJserman, gelegen naast Westeinde 28 in Moord recht en moeilijk te zien door de sophoratakken die eroverheen bengelen. "Drost en IJserman waren rijke steenbakkersfamilies uit Moordrecht, zoals Mijnlieff dat in Nieuwerkerk was. Uit de graf stenen van belde families - die van de Mijnlieffs liggen bij de Nieuwerkerkse Dorpskerk -- blijkt wel dat 'zij de upper ten van die tijd waren. De tombe van Drost-IJserman spande qua weelderigheid de kroon." De rijke steenbakkers gebruikten als het ware hun nering - steen - om hun rijkdom ovet de dood heen te hevelen. "Al zijn de graven niet van ijsselsteentjes", zegt Den Boer glimlachend. "Daar is duurder materiaal voor gebruikt." O Over de bijbel gesproken: die dook in het onderwijs te Oud-Verlaat relatief laat op. Het gebouw waar christelijke basisschool de Nessev 'iet nog steeds in is gevestigd, stamt uit 1912 en toert was de schoolstrijd al lange tijd qaande. De school is een gemeentelijk mo rtument. "Geen ruit in het gebouw is ouder dan 1940 toen vielen er Engelse bommen "t de buurt en gingen alle ramen stuk. Do den vielen er niet bij dat bombardement. Toch werd het breed uitgemeten door de Nieuwerkerkse correspondent van de krant De Gorcumer, die in deze regio veel werd ge 'p2en. Deze Zwijnenburg was naast journalist namelijk NSB-leider en die wilde natuurlijk 'aten zien: kijk eens wat die geallieerden doen, bommen gooien bij een school!" Nieuwerkerkse boerenkaas Kaasboerderij van Zuijlen maakt al meer dan zestig jaar op ambachtelijke wijze kaas. De kaas, variërend van jong tot oud, met en zonder verschillende kruiden, wordt op de boerderij verkocht. Het winkeltje van de kaas boerderij aan de 2eTochtweg 37 in Nieuwer kerk aan den IJssel is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De Moerkapelse krakeling In de jaren zestig van de vorige eeuw begon familiebedrijf Bergbanket in Moerkapelle met het maken van krakelingen volgens een oud familierecept. De koekjes vonden gretig aftrek bij bakkers in de omgeving.Toen het storm liep met de vraag, werd de bereiding geau tomatiseerd, maar het unieke ambachtelijke karakter en de kwaliteit zijn behouden. Meer informatie: http://bergbanket.nl Moerkapelse kersen Koffie of thee met kersenflappen of een kersenijsje en een rondleiding over de kwekerij toe, kan bij de Moerkapelse kwekerij Jomajole. Hier groeien niet alleen kersen, maar ook pruimen, perziken, nectarines, bes sen, abrikozen en zelfs citrusfruit. De kippen houden de boomgaard op natuurlijke wijze onkruid- en rupsvrij. Jomajole is van maandag tot en met zaterdag geopend voor publiek en is gelegen aan de Middelweg 5, Moerkapelle. Meer informatie: www.jomajole.nl 'overvloeiend van melk en honing'. Den Boer hoopt op een positieve ontwikkeling van Land Kanaan."ln dat opzicht kunnen de (toekomstig) eigenaren een voorbeeld ne men aan het Land van Belofte. Dat doet haar bijbelse naam meer eer aan qua uitstraling." O De naam Land Kanaan is, net als de naam van het Moerkapelse landhuis Land van Belofte, een verwijzing naar de Bijbel: de Israëlieten verlaten Egypte en sturen verkenners vooruit, die terugkeren met verhalen over een land Honing van het Ambrosiusgilde Van 1 april tot 1 oktober is het Ambrosius gilde, de vereniging van plaatselijke bijenhou ders, iedere zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur open voor het publiek. In de winkel is de goudgele natuurhoning van lokale imkers te koop aan de Nesseweg in Zevenhuizen. Op de Open Imkerijdag op 12 juli is het gilde geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Elk half uur start een rondleiding en kunnen bezoekers meekijken met de korfvlechter van het gilde. Meer informatie: www.ambrosiusgilde.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 39