<!5> 5,- 1, 2,- 2,- aMmerlaaiv Hazelnoot cappuccino slagroomtaartje Kip-kerriebroodje Krentenbollen Pakje crackers naar keuze Dankbaarheid bij zestigjarig huwelijk Scooterrijdster gewond bij val op Kortenoord Oude kerk open tijdens Montmartre Conflicten oplossen r- «bakker© ALLESOTORsJE* PIANO OF GITAAR! HART VAN HOLLAND 25 JUNI 2014 47 onder deskundige leiding Als je een privé-, zakelijk-, of arbeids conflict wilt oplossen of je echtschei ding goed wilt regelen; mediation is daar een mooi middel voor. Wil je weten of jouw conflict geschikt is voor mediation, heb je andere vragen of wil je een afspraak maken? Pak de telefoon, vrijblijvend! 06 52 183 720 VAN DER I LINDEN GROEP 3 Helaas voor ons, maar dik verdiend voor haar, gaat onze Greetje met pensioen dus wij zijn op zoek naar een: Gezellige dame die ons bedrijf schoon houdt en een gastvrouw is voor onze klanten Gemiddeld 10-15 uur per week Heeft u interesse stuurt u dan een mail naar: karin.knop@vanderlinden-groep.nl Van der Linden Groep Waddinxveen t.a.v. Karin Knop Coenecoop 140 141 2741 PE Waddinxveen www.baklcerammerlaan.nl www.vanderlinden-groep.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 26 juni t/m woensdag 2 juli Burgemeestersbezoek, bloemen en veel kaarten voor het echtpaar Qualm- Slootweg vorige week. Moerkapelle - Burgemeester Gert-Jan Kats werd donderdag 19 juni al lerhartelijkst ontvangen, toen hij op bezoek ging bij Pleun Qualm en Jo Slootweg, om hen te feliciteren met hun zestigjarig huwelijk op 15 juni. De oudste dochter en een schoondochter waren er ook bij. Het boeket van de gemeente Zuidpias en de circa honderd kaarten van familie, vrienden en bekenden droegen bij aan de feestvreugde, net als de brief van de Commis saris van de Koning en van het koningshuis. Door Marianne Fortuin Pleun Qualm werd in 1928 in Benthuizen geboren, waar hij na de lagere school in het kappersvak te rechtkwam: "Ik had wel verder wil len leren, maar daar was geen geld voor. Mijn vader was kapper, en ook werkte hij als kleermaker. Het kleermakersvak sprak me niet aan. Ik ben naar de kappersschool ge gaan in Gouda. Eerst werd ik gezel en daarna haalde ik het hoofddi ploma voor herenkapper. Dat werk heb ik altijd met veel plezier ge daan, hier in de Dorpsstraat wel 52 jaar. En ook nu heb ik nog klanten, zo'n acht tot tien in de week. Ik heb altijd een goede omgang met mijn klanten gehad." De oudste dochter kan zich de witte kappersjassen nog goed herinneren: "Die moesten gestreken worden, en wel drie keer in de stijfsel." Jo Slootweg zag het levenslicht in 1929, in Hazerswoude: "Dat was vlakbij Benthuizen, er zat al leen water tussen. Boodschappen deden we in Benthuizen en ook gingen we daar naar school en de kerk. Na de lagere school wilde ik in Gouda naar de huishoudschool, maar toen kwam de oorlog. Ik ben naar de naaischool geweest en heb later mijn eigen trouwjurk gemaakt en alle kleren voor de kinderen. Ook breien doe ik nog steeds, af en toe." Het echtpaar leerde elkaar kennen tijdens het schaatsen, in de win ter van 1944-1945. Ze trouwden in Hazerswoude voor de wet en in Benthuizen voor de kerk. In 1962 verhuisde het gezin naar de Dorps straat in Moerkapelle. Sinds vorig jaar december woont het echtpaar in de Moerdijkhof. Daar houdt me vrouw zich met planten en bloe men bezig; meneer maakt graag muziek en houdt de tuin bij. Er kwamen vijf kinderen, en inmid dels heeft het echtpaar vijftien kleinkinderen en vijf achterklein kinderen. Woensdag 18 juni werd het feest met de hele familie ge vierd in Ouderkerk aan den IJssel. Terugblikkend op zestig jaar huwe lijk menen Pleun en Jo: "Wat hebt ge, wat ge niet hebt ontvangen... Wij geloven niet in toeval..." Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Kortenoord in Nieuwerkerk aan den IJssel is woensdag 18 juni tussen 16.30 en 17.00 uur een 23-jarige vrouw gevallen met haar scooter. Dit gebeurde nadat zij in de richting van Moordrecht reed en werd ingehaald door een au tomobilist in een blauwe per sonenauto. Deze reed zo dicht langs de scooter dat de bestuur ster haar evenwicht verloor en ten val kwam. De bestuurder van die auto reed zonder te stoppen door. De vrouw raakte bij de val gewond. Haar scooter raakte beschadigd. Zij werd door een voorbijganger geholpen op te staan. Na het in cident reden andere auto's voor bij de locatie. De politie verzoekt degene die het slachtoffer heeft geholpen en andere getuigen van het voorval contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens het Montmartre op het Oude Dorp is vrijdag 27 juni van 17.00 tot 21.00 uur ook de Oude Kerk open. Het orgel wordt bespeeld, terwijl er van 19.30 tot 20.30 uur een sing- in gehouden wordt, waaraan een bijzonder muziekensemble mede werking verleent. Dit muziek- en zanguur wordt uitgezonden via in ternet. (www.hervormdegemeente- nieuwerkerkaandenijssel.nl.) In de Kerkgang is een frans terras, en ook het kinderknutselfeest (bij slecht weer binnen!). Onder bege leiding kan men de toren beklim men. Janet de Graaf matchpointmediations.nl O O- - HYUnDHI w

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 47