Zingen en praten op kampvuuravond Nick en Simon naar CuliNESSE Historisch Centrum zaterdag open Sterrenslag voor groot Afscheidsreceptie voor en klein André Aarden Zevenster zoekt vrijwilligers HART VAN HOLLAND NESSELANDE/ZUIDPIAS 25 JUNI 2014 53 Skatetocht met disco Informatieavond excursie Dachau en Adelaarsnest Open repetitie vocaal ensemble Dierencentrale Vorig jaar ging het er in het Essepark fanatiek aan toe tijdens Sterrenslag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zestig mannen kwamen zaterdag 21 juni naar de eerste kampvuuravond in Zuidpias. Na een korte introductie en een lied onder begeleiding van twee gitaristen gaf Arno Koole, evange lisatieouderling van de Hervormde gemeente en actief in de CBMC een getuigenis. Deze gaf veel gespreks stof voor de aanwezige mannen. Er hing een goede sfeer, er waren goede gesprekken en er was veel gezelligheid. Met name het feit dat mannen vanuit verschillende kerken elkaar op deze manier kunnen ont moeten werd als heel goed ervaren. Bij het kampvuur werd gezongen en gepraat. Nesselande - Nick en Simon staan tomende zomer op het podium tij dens de vierde editie van CuliNES- Het populaire duo is één van de 9r°te namen van het culinaire, cul turele festival naast onder andere ^an Dik Hout, The Kik en Nielson. CuliNESSE vindt dit jaar van don- Zevenhuizen - Zorgcentrum De Ze venster is op zoek naar vrijwilligers die zich in willen zetten voor diverse activiteiten binnen de organisatie. Als vrijwilliger levert men een zinvolle bijdrage aan een goed woon-, leef- en zorgklimaat van de bewoners van het zorgcentrum. Met name voor de dagopvang op woensdagmiddag is men op zoek naar mensen die wil len assisteren bij handwerken, een groentetuintje onderhou den, aquarelleren of figuurzagen. In het restaurant is plaats voor ie mand die een keer per veertien da gen op de dinsdag wil helpen bij de lunch en op vrijdagochtend iedere week bij het koffieschenken. Ook wordt nog iemand gezocht voor de bezoekgroep; hierbij bezoekt men op afgesproken tijden een bewoner van het centrum. Ook mensen die zich niet tot boven genoemde activiteiten aangetrok ken voelen, maar die zich wel voor De Zevenster in willen zetten zijn welkom. Tijdens een gesprek komen vaak nieuwe ideeën naar voren. Aangezien er door de cliënten op de vrijwilligers gerekend wordt, is het werk wel vrijwillig maar niet vrijblijvend. Omdat het zorgcen trum blij is met alle hulp worden de vrijwilligers jaarlijks bedankt mid dels een speciale vrijwilligersavond. Voor meer informatie: 0180-637111 of cloomans@de7ster.nl. Scholenlocatie Zevenhuizen toen. derdag 28 tot en met zaterdag 30 augustus plaats op het strand van Nesselande. Met de aankondiging van Nick en Simon is de volledige line-up voor deze editie bekend. Kaarten voor CuliNESSE kunnen voorIO euro per stuk online besteld worden op www.culinesse.nl. Nesselande - De jaarlijkse skatetocht vindt dit jaar plaats op vrijdag 27 juni. De route voert langs de Zeven- huizerplas en eindigt op de Wollefoppenweg. De tocht is bestemd voor skaters van alle leeftijden. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur op de Wollefoppenweg 40 bij het huis van het Leger des Heils. Kidsdisco Na afloop wordt voor kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de basisschool een disco ge houden bij hockeyvereniging OMHC aan het Marcel Du- champplein 810. De kidsdisco duurt van 20.00 tot 22.30 uur. De toegang bedraagt 2 euro. Tijdens het discofeest wordt het startsein gege ven voor de werving van de nieuwe Kinderburge meester voor 2014-2015. Voor meer informatie: 06- 57198182. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zondag 6 juli om 19.30 uur een informatie avond waar Willem Bezemer uit leg geeft over de excursie van Vedj naar Dachau en het Adelaarsnest, in het weekend van 10 oktober. Belangstellenden zijn welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Voor meer informatie: www.vedj. info. Moerkapelle - Het christelijk vocaal ensemble houdt don derdag 26 juni een open repeti tieavond in de Rehobothschool aan de Raadhuisstraat 38. Aan vang 20.00 uur. Versterking gezocht Het ensemble repeteert gemid deld eenmaal per drie weken op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Het koor is op zoek naar versterking. Doel van de koorleden is zowel bekende als minder bekende christelijke koormuziek uit verschillende eeuwen voor een breed publiek toegankelijk te maken. Het koor staat onder leiding van Hans Pors. Gevonden Kat, cypers, witte borst en wit aan poten, Rijksweg Moordrecht. Poes, zwart, met witte aftekenin gen, bruine verkleuring in de vacht, Dorpsstraat Moordrecht. Konijn, wit-bruin gevlekt, hangoor, Middelweg Moordrecht. Kat, cypers, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl,A® Scholenlocatie Zevenhuizen nu. en de tentoonstelling Toen en Nu, die een beeld geeft van wat er in de loop der tijd zoal is veranderd in Ze venhuizen en Moerkapelle De musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15. ledereen is welkom, de toegang is vrij. werd het lesgeven beëindigd en kwam de focus op het management te liggen. Zevenhuizen - Het Historisch Cen trum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden zijn zaterdag 28 juni open van 13.30 uur tot 16.00 uur. Naast de permanente tentoonstel ling is het overzicht 'Gemeentelijke Monumenten in beeld' te bekijken Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door jongeren, organiseert dit jaar de Sterrenslag én de Kidz Sterrenslag voor dezelfde dag. Op zondag 29 juni wordt voor groot en klein in het Essepark een parcours uitgezet waar dorpsgeno ten met elkaar de strijd aangaan. De sportieve dag duurt van 11.00 tot 18.00 uur. Een team bestaat uit zes deelnemers en een coach die allemaal eenzelfde kleur shirt da gen en een teamnaam en een joker (een verkleed teamlid) hebben. Door het inzetten van de joker kunnen dubbele punten behaald worden. De Kidz Sterrenslag is voor kin deren van zes tot dertien jaar; Sterrenslag 'groot' is voor ieder een van veertien jaar en ouder. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden kan vanaf 11.00 uur bij de inschrijftafel in het Essepark. Voor meer informatie: www.vedj. info. Moordrecht - Na 43 jaar beëin digt André Aarden zijn onder wijsloopbaan. Vrijdag V juli van 17.00 tot 18.30 uur wordt in de St. Jozefschool aan de Leliestraat een receptie gehouden waarbij een ieder die hem gedag wil zeggen welkom is. Aarden was de laatste 26 jaar di recteur van de St. Jozefschool; hij zag de school groeien van 150 naar 225 leerlingen en van acht naar 22 personeelsleden. Toen het directeurschap nog ge combineerd werd met lesgevende taken, gaf hij les aan de kinderen van groep 8. Zo'n tien jaar geleden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 53