m Wethouder overhandigt eerste recreatiekaart Team Zeparo wint in loterij Roparun Zuidpias wil duurzaam, open en betrokken zijn Gemeente beloond voor snelle reactie op recycle-actie Nederland gaat voor goud! Inbrekers ook SANIÏIEM HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 25 JUNI 2014 7 Gratis recreatiekaart Zuidpias Gewoon Grenzeloos huis-aan-huis verspreid Collegeprogramma voor 2014-2018 klaar Ruim 5,1 miljoen euro voor Roparun Afscheid John en Ingrid Heijkoop Wethouder Rik van Woudenberg (zwart jasje) met vertegenwoordigers van olie bij de recreatiekaart betrokken partijen bij Molen Windlust in Nieu- werkerk aan den IJssel. Zuidpias - Rik van Woudenberg, wethouder toerisme en recreatie, heeft maandag 23 juni de eerste recreatiekaart van Zuidpias uitgereikt aan Piet van der Spek, bestuurslid van de Stichting Molen Windlust. Hart van Holland verspreidt deze week de kaart, samen met een recreatiespecial, huis-aan- huis in Nesselande, Waddinxveen en Zuid plas. De gemeente Zuidpias, leden van het Platform Mooi Zuidpias (wan delwerkgroep Mooi Zuidpias en Fietsersbond Mooi Zuidpias) en Hart van Holland hebben de kaart samen geproduceerd, in nauwe samen werking met het Hoogheemraad schap van Schieland en de Krim- penerwaard. Rik van Woudenberg: "Meer mensen laten genieten van de mooie dorpen en de open en landelijke polders in Zuidpias. Met dat doel voor ogen hebben we sa mengewerkt aan de recreatiekaart. Ik hoop dat het uitnodigt om zelf op pad te gaan en te ontdekken wat Zuidpias in petto heeft." Beschikbaarheid De recreatiekaart is, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar in het gemeentehuis, bij alle overnach tingsmogelijkheden, toeristische bezienswaardigheden en de musea in Zuidpias. Bij voldoende (commer ciële) belangstelling is een herdruk van de kaart mogelijk. Aanmelden kan via communicatie@zuidplas.nl. Rik van Woudenberg: "De recrea tiekaart zal zich de komende jaren ontwikkelen. Het college heeft de ambitie om Zuidpias qua recreatie en toerisme op de kaart te zetten. In Zuidpias kun je genieten van een open en landelijk gebied waar actief bezig zijn en ontspannen hand in hand gaan!" Zuidpias - Het nieuwe collegepro gramma van Zuidpias is klaar en heeft als titel 'Duurzaam, open en betrokkenDe komende vier jaar is dit programma de overkoepelende 'paraplu' voor het beleid van de ge meente. Met 'Duurzaam, open en betrok ken' sorteert het college voor op de complexe vraagstukken van de nabije toekomst. Veranderingen op "et gebied van jeugdzorg, langdu rige zorg, werk en inkomen hebben veel gevolgen voor het leven van inwoners. Het uitgangspunt van bet college is om gezamenlijk op te trekken met zowel de gemeenteraad als inwoners, met voldoende ruimte voor nieuwe ideeën en initiatieven. Een van de nieuwe middelen die het college wil inzetten, is de dorpswet- bouder. Deze is in het dorp de ogen en oren van het hele college en is onder andere aanwezig bij officiële momenten en festiviteiten. De functie van de dorpswethouder moet gaandeweg meer vorm krijgen. Gedacht wordt aan het gebruik van sociale media en een spreekuur in moderne vorm. Uniek proces Het nieuwe collegeprogramma is tot stand gekomen na een voor Zuidpias uniek proces. De eerste week van juni trokken college, ma nagement, zes schrijfteams en een projectgroep samen op in een zo geheten snelkookpan. Tijdens deze intensieve week werd er druk met elkaar gebrainstormd, gespard en geschreven. Door deze aanpak is nieuwe collegeprogramma volgens de gemeente sneller klaar dan ooit. De gemeenteraad spreekt 15 juli over het collegeprogramma. Zuidpias - De 23e editie van de Roparun heeft 5.103.992 euro opgebracht. Dat is vrijdagavond tijdens de slotavond bekendge maakt. Team Zeparo heeft hier ruim 21000 euro aan kunnen bijdragen. Het geld is bestemd voor goede doelen die zich richten op pal- liatieve zorg voor mensen met kanker. Ruim 300 teams liepen tijdens het pinksterweekend in estafette in twee dagen vanuit Hamburg en Parijs naar Rotter dam. In totaal 8000 mensen hebben deelgenomen aan de Roparun. In de aanloop naar de tocht organiseerden ze allerlei acties om zoveel mogelijk geld in te zamelen. Volgend jaar start de Roparun op zaterdag 23 mei. Team Zeparo wil weer meedoen vanuit startplaats Parijs. Hendrik Ido Ambacht/Zuidpias - De gemeente Zuidpias is door recycle- $tiehting Wecycle beloond met 000 euro. Van alle deelnemende gemeenten meldde Zuidpias zich als eerste aan voor de inzamelingsactie v°or elektrische apparaten rondom Koningsdag. Recycle organiseert de inzame- ln9 en recycling van elektrische aPParaten en energiezuinige lam- Pen in Nederland. In de week na °ningsdag kregen de eerste hon- erd inleveraars op één van de af- ^'brengstations in Zuidpias een e|4 presentje. Deze actie om af scheiding te bevorderen werd 9eorganiseerd vanuit Wecycle en de SPONSORBIJDRAGE SINTERKLAASINTOCHT WINNAAR WECYCLE GEMEENTEACTIE 2014 Zevenhuizen - Team Zeparo heeft in de Roparunloterij reischeques ter waarde van 5000 euro gewon nen. Het team gaat de prijs verko pen, waarbij de opbrengst ten goede komt van de zorg voor kankerpa tiënten. Jaarlijks neemt Team Zeparo dui zend loten af van de grote Roparun loterij (500.000 loten) en biedt die als tegenprestatie aan haar leden/ donateurs aan. Twee leden won nen dit jaar een prijs. Groot was de verrassing dat team Zeparo vorige week zelf werd uitgenodigd om één van de hoofdprijzen in ontvangst te komen nemen. Naarstig speurwerk onder de dona teurs leerde dat Team Zeparo het winnende lotnummer niet heeft uit gegeven en nog in eigendom heeft. Het team heeft de prijs van 5000 euro aan reischeques in ontvangst genomen en gaat deze verkopen, waarbij de opbrengst ten goede Voor Team Zeparo namen Aafke Hoogma en Lenie van 't Woud (derde en tweede van rechts) de reischeques in ontvangst. komt aan het doel: Voeg leven toe aan de dagen, waar geen dagen toe te voegen zijn aan het leven. Na de Rottemerenloop is za terdag met een barbecue af scheid genomen van Zeven- huizenaren John en Ingrid Heijkoop, die per 1 juli stop pen met hun hardloopgroep- trainingen. Het initiatief voor de hard- loopgroep werd vijf jaar geleden genomen door Team Zeparo. De gedachte er achter was dat beginners en gevorderden konden hard lopen onder belegeiding van een trainer, en zo het Zep- aro-team financieel konden ondersteunen voor het jaarli jkse Rotterdam-Parijs evene ment. Elke dinsdag- en woensdaga vond stonden John en Ingrid klaar om in weer en wind hun lopers te trainen. Hoeveel stappen de lopers van de loopgroep onder hun leiding hebben gelopen is onbekend. Wel is duidelijk dat door de deskundige en motiverende trainingen velen een gezonder leven zijn gaan leiden. De trainingen worden overgenomen door Ramon Visser uit Zevenhuizen. Zuidpias - Onder het motto 'Nederland gaat voor goud! Inbrekers ook...' waarschuwt de politie Zuidpias tijdens het wereldkampioenschap voetbal voor insluipers. Voor het WK voetbal is een variant op het witte voetje ont worpen: het oranje voetje. Wethouder And ré Muller geeft de cheque door aan de organisatoren van de sinterklaasintochten. uitvoering lag bij de gemeente. Van de 235 deelnemende gemeenten was gemeente Zuidpias de eerste inschrijver voor deze campagne; de inschrijving volgde binnen een uur na de digitale uitnodiging. Tijdens het jaarcongres van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten op 17 juni werd Zuidpias om die reden in het zonnetje gezet. Wethouder André Muller ontving een cheque van 1.000 euro, te be steden aan de sinterklaasintocht in december. De wethouder bedankte Wecycle en stelt het geld beschikbaar aan de drie verenigingen in Zuidpias die de intochten verzorgen. Het wordt achtergelaten in wo ningen waarvan een raam of deur openstaat, waardoor insluipers eenvoudig en ongezien hun slag kunnen slaan. Afgelopen dagen bleek de politie in de gemeente Zuidpias tijdens zo'n actie zonder problemen overdag twintig keer in schuren en ook in woningen te kunnen binnen lopen, zonder dat de bewoners dat op merkten. In de woningen bleef de politie in de keuken staan en riep vervolgens de bewoners, die dan elders uit de woning naar de keuken toekwa men. Ook kon regelmatig uit een openstaande deur ongemerkt de huissleutel worden mee genomen. Na aanspreken kreeg de bewoner die dan van de poli tie in de hand gedrukt. Hieruit blijkt dat openstaande deuren en ramen in ruimten waar niemand aanwezig is, een zijn. En met de huissleutel op zak kun nen insluipers ook nog een keer te rug komen. In schuren staan vaak dure fietsen en tuinapparatuur, zodat het op slot doen van de schuur deur ook hier een mak kelijk te plegen dief stal voorkomt. ZELF DOEN - SAMEN DOEN - LATEN DOEN Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7