•'PLUS Druk even van de ketel voor Kamerleden Zomerbridge r u Ui p //%s< Neal Twigt jeugdkampioen bij De IJssel Men of Steel Run Festival Op Moer: dé ontmoetingsplek in Moerkapelle Moerkapelle gewoon GRE 1 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 JULI 2014 Schaken ELEKTRO VAKMAN Dorpsstraat 30 2751 BA Moerkapelle Tel. (079) 5931357 evmjohnkadiks@hetnet.nl Moerkapelle Dorpsstraat 12 T: 079 593 12 22 11 Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara 1 van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. De laatste week voor het zomer reces is altijd een soort marathon. Er moet altijd heel veel af en dat betekent dat er traditiegetrouw heel veel debatten zijn waar aan het einde van de week, donder dagavond laat nog over gestemd moet worden. Het leek er even op dat het later zou worden dan ooit tevoren maar het record van vorig jaar (toen de Kamer nog stemde toen het al weer licht werd) is niet gehaald. Wel stemden we don derdagnacht uiteindelijk over 178 moties, waardoor je je serieus af kunt vragen wat nog de waarde is van een motie. Immers, heel vaak heeft een bewindspersoon in de Kamer al een toezegging gedaan, op zich voldoende. Of een motie is dusdanig algemeen geformuleerd dat je je afkunt vragen of erüber- haupt nog iemand tegen kan zijn. De vraag is immers, waar stem je dan precies vóór? De Kamer heeft het afgelopen jaar weer erg haar best gedaan om de eigen instru menten bot te maken. Wat dat be treft is het net als een weeralarm. Als je daar te licht mee omgaat, gelooft op een gegeven moment niemand het meer, ook niet als het een keer wel aan de orde is. De rest van Nederland kijkt er ook een beetje meewarig naar; al die mensen op het Binnenhof die zich zo druk maken over een lange vergaderdag, "ze hebben straks toch acht weken vakantie?" Helaas, zou ik bijna zeggen, gaat die vlieger niet op. Vakantie heb je weliswaar in het reces, maar het reces is geen vakantie. Wel gaat de druk even van de ketel 1 r-T... omdat de Kamer niet verga dert. Maar Kamerleden zelf doen werkbezoeken, werken aan (initi- atief)wetten, bereiden het nieuwe politieke seizoen voor. Want er staat weer heel veel te gebeuren. Weliswaar doen heel veel media nu alsof het kabinet klaar is (waar het een jaar geleden nog het ver wijt kreeg, niks te doen), er staat nog veel uit het regeerakkoord en aan wetgeving op stapel. De nieu we Omgevingswet bijvoorbeeld, waarin heel veel vergunningen worden samengevoegd. Maar ook moeten de wetten die in de Kamer behandeld zijn, allemaal ingevoerd gaan worden. Dat zal nog veel tijd en aandacht vergen. Kortom, reflectie, vooruitkijken en voorbereiden. Van stilzitten is nog lang geen sprake! Moordrecht - Na tweemaal als tweede te zijn geëindigd ging de eerste plaats in de jeugdeompetitie bij De IJssel dit jaar naar Neal Twigt uit Moordrecht. Vanaf de eerste tot de laatste ronde voerde hij de ranglijst aan en met een ruime voorsprong sleepte hij de titel in de wacht. Sjoerd Steenber gen uit Boskoop werd tweede en de derde plaats was voor Jeroen Pons uit Gouderak. Op de plaatsen 4 tot en met 10 vervolgens: 4. Joppe in 't Veld, 5. Bink Revet, 6. Joram Dul, 7. Daan van Bruchem, 8. Max Dul, 9. Jesse Peters, 10. Luna Twigt. Snelschaaktoernooi sluit seizoen af Het jubileumseizoen bij De IJs sel werd onlangs afgesloten met een snelschaakwedstrijd waaraan werd deelgenomen door zestien leden, verdeeld over twee groepen. In de eerste groep heersten Pim te Lintelo en Sjaak in 't Veld. De on derlinge partij eindigde in remise en in alle andere partijen trokken zij aan het langste eind. Arie Mac- daniël sr en Pane Vink eindigden in deze groep op de derde en vierde plaats. In de tweede groep was de eerste plaats voor Arie Macdaniël jr. Hij verloor alleen zijn partij te gen Aad van den Berg. Wim Mulder, die ook nog het onderspit dolf tegen Jan Vink, werd hier tweede gevolgd door Aad van den Berg en Stefan Lipschart. In juli en augustus wordt er bij De IJssel niet geschaakt. De activi teiten starten weer op maandag 1 september. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomerbridgers speelden maandag 7 juli de vijfde zitting zomerbridge van de Nieuwerkerk Bridge Club. Selma van den Berg en Thea Mi- diels eindigden als eerste met een score van 64,58°/o. De tweede plaats was voor Wil Blok en Gerda Vissers met 57,50°/o. Op de derde plaats eindigden Hieke Penning a Martha Boers met 57,08°/o. De zomerbridge is iedere maandag in zorgcentrum de Meander (ingang J.A Beijerinck- straat). Aanvang 19.45 uur. Inschrij ving is mogelijk tot 19.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Zevenhuizen - De Men of Steel Run is een zware 'mud run' rondom de Zevenhuizerplas met veertig hindernissen waarbij de deelnemers worden uitgedaagd om over een traject van zeven of veertien kilometer tot het uiterste te gaan. Aan dit sportieve evene ment op zaterdag 13 september is een festival verbonden waar opgetreden wordt door de Neder landse rapformatie De Kraaien, door het Scheveningse Pinata dat een mix van reggae, pop, ska, hip-hop en surf brengt en door iDanee, dat live dance hits van de afgelopen vijftien jaar ten gehore brengt. Voor meer informatie: 06-83794002 of info@menof- steelrun.nl. terwoude-' azerswoude-Dorp Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Nootdorp Poeldijk Wateringen Pijnackjaf Delft Zevenhuizen Honselersdijk Y - Bleiswijk H» Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden meteen vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Jurian Hennip, CDA, bezoekt dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Jurian Hennip woont sinds 2002, samen met zijn vrouw en twee kinderen, in Zevenhuizen. Hij werkt als Hoofd Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer bij de gemeente Bergambacht. Hij is politiek actief voor het CDA en sinds maart 2014 gemeenteraadslid in Zuidpias. Jurian: "We willen als Zuidpias een gastvrije en recreatieve gemeente zijn. Dit vraagt om levendige dorpen met allemaal een eigen identiteit. In Moerkapelle is hard gewerkt aan een gezellige dorpskern. De komende jaren worden nieuwe woningen en maatschappelijke voorzieningen gebouwd. Het dorpshuis is hierbij een onmisbare locatie waar veel verenigingen samenkomen. Hier kun je sporten, lekker eten, elkaar ontmoeten én inspireren. Het dorpshuis in Moerkapelle is eigentijds en multifunctioneel. Door het versterken van de sociale cohesie en de voorzieningen blijft Moerkapelle aantrekkelijk, ook voor bezoekers van buiten!" Wim van der Lubbe runt al twintig jaar dorpshuis Op Moer. Sinds negen jaar is Wilma Hertog zijn rechterhand. De locatie is geschikt voor allerlei feesten en partijen voor groepen van twintig tot tweehonderd personen. Er zijn verschillende zalen, vier kegelbanen en een flexibel in te delen sporthal. In totaal maken 36 verschillende verenigingen gebruik van het dorpshuis. Daarnaast gebruikt de Hersteld Hervormde Gemeente de zaal voor wekelijkse diensten. Wim: "Met de bouw van extra woningen en een 0 ontsluitingsweg vlakbij, komt Op Moer nog centraler te liggen in het dorp. Dit zal de belangrijke functie van Op Moer voor inwoners en t verenigingen alleen maar versterken." Wilma: "We hebben i goed contact met de inwoners en verenigingen, we zijn er voor hen. Voor elke vraag en wens doen we ons uiterste best, geen vraag is te gek." Jurian: "Mede door Wim en Wilma is Op Moer een gastvrij en professioneel dorpshuis. De vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' is een waardering voor de inzet van het bestuur, Wim en Wilma en de vele vrijwilligers en betrokkenen."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11