GLOBAL Waddinxveense loopt vierdaagse met Gambia in het achterhoofd li wJ' mm HART VAN HOLLAND I ZUID PLAS 9 JULI 2014 15 Deel uw vierdaagse-ervaring met de lezers van Hart van Holland r- VNV SLAPEN IN EIGEN STIJL i '41*. i Oproep Nijmeegse Vierdaagse -WÊÊ JÉ.-/ p-jA Waddinxveen - Als ze het in de week van 15 juli bij de Nijmeegse Vierdaagse even te zwaar heeft, zal de 48-jarige Miranda van de Wijngaard denken aan al die mensen die dagelijks 12 kilometer afleggen, heen en terug, op een onver harde weg van Darsilami naar de grote stad Brikama in Gambia, bijvoorbeeld om vis te haten. Zij zijn voor de Waddinxveense de drijfveer om geld op te ha len middels het bekende wandelevenement in Nijmegen. Miranda van de Wijngaard in Gambia. Meedoen aan de Nijmeegse Vier daagse stond al heel lang op de buc ket list van Van de Wijngaard. "Ik heb altijd geroepen dat ik dit nog wilde doen vóór mijn vijftigste. Ik logeerde vroeger bij mijn nichtje in Malden, vlakbij Nijmegen en dan haalden we de lopers altijd binnen op de laatste dag. Geweldig vond ik dat." Ze is gaan trainen in februari, op het moment dat ze voor de zoveel ste keer terugkwam uit Gambia. "Ik heb via mijn tante kennis gemaakt met de stichting Darsilami, genoemd naar een klein dorpje in Gambia vlakbij de grens met Senegal." In 2012 ging ze er voor het eerst heen en kreeg een cultuurshock. Ze be sefte in één klap wat een geweldige rijkdom ze zelf heeft; een dak boven haar hoofd, stromend schoon water iedere dag, licht en verharde straten en paden. Van de Wijngaard maakte kennis empire silk heerlijk zijden beddengoed errtD ire silk koele zomerdekbedden complete slaapkamers persoonlijke vormgeving Complete slaapkamers Mijn vader is met succes al meer dan dertig jaar actief in dit vak, vertelt Rutger Hofman van Slapen uitgebreid programma De juiste matras "We maken bedden en matrassen voor mensen met allerlei klachten," vertelt broer Bart. "Dat kan kasten op maat Bezoek aan huis "Op afspraak bezoeken we mensen thuis. Het kan zijn dat, door omstandigheden, een bezoek aan ln Eigen Stijl. "Hij is begonnen met het maken van zijn als er sprake is van Parkinson of in geval van huis beter past of dat men een deel van het bedden op maat. Sinds mijn broers Bart, Casper rug- of nekklachten. Natuurlijk ontmoeten we ook en neef Wim er bij zijn gekomen is dat uitgebreid veel mensen die gewoon echt lekker willen naar complete slaapkamers." Rutger: "Nu kunnen liggen. Wat de vraag ook is, we vinden altijd een We met onze vakmensen zowel prachtige bedden weg om de juiste matras te maken. Dat is al heel en kasten maken, als wensen voor dressoirs en goed mogelijk voor 710,- euro," benadrukt Bart. Jwneubelen vervullen." drt Hofman Wim Hofman Rutger Hofman Beter en voordeliger "Door eigen productie zijn we ook veel voordeliger dan de andere merken", vult Rutger aan. "Bieden we persoonlijke vormgeving en maken we zelfs verstel bare modellen met verborgen hoog/laagfunctie. Het fijne voor mensen is, dat het bed alle gewenste functies kan hebben en prachtig is om te zien." bestaande bed wilt behouden. Een voordeel van deze service is dat we ter plekke de situatie goed kunnen bekijken en bespreken wat mogelijk is." Global Bedden Meubels voor info en bezoek aan huis: 0182 375022 showroom en productie: Zuidplaspolderweg 11 2841 DC Moordrecht dinsdag t/m zaterdag 10.00 - 17.00 uur koopavond: donderdag tot 21.00 uur www.slapenineigenstijl.nl met Tabo, het dorpshoofd in Dar silami. Hij leidde haar rond langs projecten die inmiddels met behulp van de stichting waren opgezet. "Ik ben bijvoorbeeld naar een schooltje geweest in de directe omgeving van Darsilami, net over de grens van Se negal en daar staken de betonijzers uit de vloer. Kinderen bezeerden zich eraan. Een jaar later heb ik zelf kunnen constateren dat er nieuwe vloeren lagen. Niet alleen mijn hand, maar mijn hele lijf durf ik ervoor in het vuur te steken dat er niets aan de strijkstok blijft hangen van deze stichting. Dat is ook waarom ik zo verknocht ben geraakt aan deze club." Inmiddels is ze een keer of vier naar Darsilami geweest. Een paar keer met dochter Vera van 21 jaar en een keer met manlief. "Die had er echt wel een beetje moeite mee, zo pri mitief als daar geleefd wordt. Daar moet je wel tegen kunnen. Tegelij kertijd heb ik ook geleerd dat het le ven zo veel simpeler kan. Ik douche daar met één emmer water en dat gaat prima. Medicijnen worden daar per pil afgeleverd en niet in doosjes, het is daar een kostbaar goed. Eten verspil je niet, je eet met z'n allen uit een schaal en wat overblijft gaat naar de keuken om ook daar nog monden te voeden." Van de Wijngaard moet altijd even omschakelen als ze weer in Neder land is. "Hier vliegen de iPads je om de oren en staat mijn dochter rustig een half uur onder de douche. Ik ben me er tegenwoordig veel meer van bewust dat het soms wel eens een tikkie minder kan. Al ga ook ik nog altijd op vakantie en kies een redelijk goed hotel uit, maar geen onderko men met zes sterren." Met het geld dat ze inmiddels heeft ingezameld via flessenbonnen, kof- fiezegels en sponsoracties, zijn ver schillende projecten gestart in het Afrikaanse land zoals de bouw van een schooltje in Fullakunda. "Een deel stond er al, maar als het geld op is stopt de bouw. Ik hoop dat ze binnenkort weer verder kunnen met het geld dat ik ophaal met de vier daagse, maar ook door middels van andere sponsors. Een druppel op een gloeiende plaat? Laat mij maar dat ene druppeltje op die plaat zijn!" Zuidpias - Komt u uit Zuid- plas en loopt u ook mee met de Nijmeegse Vierdaagse - het loopevenement dat van 15 tot en met 18 juli wordt gehouden - mail ons dan vóór maandag (22 juli) 10.00 uur een actiefoto en vermeld daarbij uw naam en eventueel in het kort uw bevin dingen naar: redactie@hart- van-holland.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15