<1 Volleybalvelden Nessebeach officieel geopend Uitmarkt en Creatieve Najaarsmarkt Rotte Swim Experience in Oud Verlaat van start Kaartverkoop CuliNesse loopt storm Passepartout bedankt ouders HART VAN HOLLAND NESSELANDE 9 JULI 2014 27 Zomermarkt Uitstapje naar fotomuseum Nesselande - Aan de Kosboulevard zijn vrijdag 4 juli zes beachvolleybalvel- ien feestelijk geopend. De sportloeatie, die de naam Nessebeach gaat dra gen, zal de thuisbasis gaan vormen van Beach Club Rotterdam. Voorzitter Richard de Kogel hoopt dat ook andere sportverenigingen de velden weten te vinden. Voetbal, handbal, korfbal, rugby en krachttrainingen; het is allemaal mogelijk op het strand. Door Erwin van 't Hof Het is snel gegaan voor Beach Club Rotterdam. Ruim een jaar geleden zag de volleybalclub het levens licht, nu staat voorzitter De Kogel met zijn blote voeten in het zand aan het Nesselande strand. "We zijn als organisatie supertrots op deze prachtige locatie aan het water. In samenwerking met Rotterdam Top sport, de gemeente en diverse spon soren hebben we dit zo snel voor elkaar weten te krijgen." De Kogel verwacht dat de velden een impuls zullen gaan geven aan de beachvolleybalsport in Rotter dam: "Zeker door de Olympische Spelen in Londen in 2012 is deze sport enorm gegroeid. We hopen dat op deze locatie de talenten van morgen ontdekt gaan worden." Toekomstmuziek Vlak aan het water met de torens van de Siciliëboulevard op de ach tergrond, kost het je bij Nessebeach weinig moeite om jezelf in het zon nige zuiden te wanen. De Kogel: "Deze sport staat voor de meeste mensen voor zon, zee, ontspanning en gezelligheid. Als het weer deze zomer een beetje meezit, wordt het een prachtig seizoen." Met de aanleg van de buitensportvelden is een grote droom van de volleybal club in vervulling gegaan. De Kogel denkt desondanks alweer hardop na over de volgende stap: "Het weer in Nederland blijft natuurlijk lastig, daarom hopen we in de toekomst ook een overdekte locatie te kunnen krijgen. Dat blijft voorlopig natuur lijk nog toekomstmuziek." Op de openingsdag van de velden werd een jeugdtoernooi gehouden en demonstreerden twee ervaren strandsporters de vele mogelijkhe den van de zandvelden. De Kogel: Demonstratie handbal op de net geopende volleybalvelden van Nessebeach. "De velden zijn niet alleen geschikt voor volleybal. Voetbal, handbal, korfbal, rugby en krachttrainingen kunnen hier ook plaatsvinden. We willen in de toekomst in onderhan deling met andere sportorganisaties zodat deze locatie zo divers moge lijk gebruikt kan worden." Regio - Op het Prins Alexanderplein in Rotterdam vindt op zondag 7 september de jaarlijkse Uitmarkt en Creatieve Najaarsmarkt plaats. Beide markten zijn te bezoeken tussen 11.00 en 17.00 uur. Op de Uitmarkt wordt het cursusaanbod in de wijk gepresenteerd en op de creatieve Najaarsmarkt tonen kun stenaars en hobbyisten hun werk. Wie zich op de Uitmarkt wil presen teren kan zich aanmelden via uit- marktprinsalexander@gmail.com. Wie een kraam wil huren op de Cre atieve Najaarsmarkt om gemaakte kunstwerken als sieraden, keramiek, beeldende kunst, fotografie en der gelijke aan het publiek te tonen, kan contact opnemen via kunst- ma rktprinsal exander@gmail.com. In beide gevallen moet de aanmel ding voor maandag 1 september binnen zijn. Erik Boer (in het water) denkt voor volgend jaar aan een zwemevenement in de Zevenhuizerplas: van strand tot strand. Oud Verlaat- Tachtig zwemmers springen zondag 13 juli in Oud Verlaat in de Rotte voor een zwemtocht van zeven kilometer naar Rotterdam. 'Appeltje- O'tje' voor ervaren triatleet Erik Boer uit Nesselande, die zijn zwemtraining vorig jaar over hetzelfde traject liet uitgroeien tot een evenement voor Jong en oud. Oro zich voor te bereiden op de Iron- man triatlon in Wales zwom Boer VOri9 jaar vanuit Nesselande naar ziin broer in Hillegersberg. Omdat dit niet in zijn eentje wilde doen, bommelde hij een groep vrienden °P om mee te zwemmen. De zwem tocht werd zo goed ontvangen dat er direct plannen ontstonden om er in 2014 een groter evenement van te maken. Voor dit jaar is de inschrijving gesloten. "Voor de vei ligheid kunnen we niet meer deel nemers toelaten." De deelnemers aan de Rotte Swim Nesselande - De kaartverkoop van culinair muziekfestival CuliNesse gaat dit jaar bijzonder hard. Vooral de kaarten voor de vrijdag en zater dag vliegen de deur uit. CuliNesse vindt donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus plaats op het strand van Nesselande. Brendo Festen van de organisatie vertelt: "Met een line-up van ar tiesten als Van Dik Hout, Nielson, The Kik en NickEtSimon spreken we dit jaar een breed publiek aan, maar dat het zo hard zou gaan hadden Nesselande - Van kleding en sieraden tot schoenen, cos metica, multimedia, dierbeno- digdheden en woondecoraties; de circa honderd kramen van de Zomermarkt in Nesselande bieden voor elk wat wils. Voorts zijn bij een aantal kramen di verse consumpties verkrijgbaar. De kinderen kunnen zich ver maken bij verschillende at tracties, waaronder een draai molen. De Zomermarkt wordt gehou den op zaterdag 19 juli van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag 20 juli van 12.00 tot 17.00 uur. we niet durven hopen." Vooral de dagen dat Van Dik Hout, The Kik en NickEtSimon optreden, op vrijdag en zaterdag, zijn populair. "Maar ook de kaartverkoop voor donderdag loopt goed. Onze hoofdact is dan Nielson", aldus Festen. De toegang bedraagt 10 euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de vestigin gen van Van Delft in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen, bij Shoeby Nesselande of via www.cu- linesse.nl. Nesselande - De werkgroep Onder Andere(N) organiseert voor donder dag 17 juli een uitstapje naar het fotomuseum. Dit museum presenteert meer dan honderd vintage afdrukken uit het archief van fotograaf, verzamelaar en ondernemer Dmitri Ermakov (1846-1916). Voor fotoliefhebbers een lust voor het oog. Gezamenlijk vertrek om 12.00 uur vanaf wijk- gebouw de Oriënt aan de Kobehof 5. De kosten bedragen 6 euro, ex clusief de kosten voor het openbaar vervoer. Aanmelden kan tot en met dinsdag 15 juli in wijkcentrum Ori ent of via 010-4553799. Experience worden op het water begeleid vanuit boten en door ped delaars en vanaf de kant door wan delaars en fietsers. Onderweg is er een aantal tussenstops, onder meer in een tuin die grenst aan het water en bij de Irenebrug. De zwemtocht start om 11.00 uur vanaf café Oud Verlaat aan de Rot- tekade 37. Rond 14.30 uur worden de zwemmers bij de finish verwacht bij RV Nautilius. Voor meer informa tie: www.rotteswimexperience.nl. Nesselande - De ouders van de leer lingen van obs PassePartout werden vrijdag bedankt voor hun hulp in het afgelopen jaar. De ouders wer den ontvangen met koffie en thee waarna zij getrakteerd werden op optredens van alle groepen van de school. De zang-, dans en toneel voorstellingen werden begeleid door dj's No. 1 en Rard uit groep 7. De presentatie was in handen van Syd ney en Carmen uit groep 8.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27