Oproep aan leerlingen van groep 8 Gewijzigde openingstijden bibliotheek Nieuwerkerk Reigerbos fietst in regen Open dag Dierenambulance Ongeval met beknelling op N219 Proplan zoekt helpende handen Uniek kijkje achter schermen bij boswachters Volg ons op HARTVAN HOLLAND Z9 JULI 2014 Dieren Centrale zoekt administra tieve duizendpoot Prog Metal Night Kroeg in Blok Training stoppen met roken pnoREBNA OPREft^ ©hartvanhoiland Gouda - Ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan houdt de Die renambulance Göuda en omstreken, Dago, op zaterdag 12 juli van 12.00 tot 17.00 uur een open dag. Op het adres Ambachtsstraat 11 wordt jong en oud die dag de kans geboden een kijkje te nemen in de opvang en in de ambulance. Bij di verse stands kan men terecht voor meer informatie én het is mogelijk om ter plekke het huisdier voor 25 euro te laten chippen. De kinderen kunnen zich vermaken op een spring kussen, bij een spelletjesparcours en ze kunnen zich laten schminken. De Dago is opgericht op 20 juni 1984 en sindsdien wordt dagelijks hulp geboden aan veel dieren. De organisatie bestaat uit een kern van vaste krachten en een groot aantal vrijwilligers. De Dago isafhankelijkvan donateurs. Voor meer informatie: www.dieren- ambulancegouda.nl. Zevenhuizen - De hele week was het schitterend weer geweest, maar op de zaterdag erna maakte de zon plaats voor regen. Jammer voor de deelnemers aan de fietstocht die op 2 juli gehouden werd voor leerlingen van 't Reiger- bos en hun ouders. De circa honderd deelnemers kon den kiezen uit een route van ne gen of vijftien kilometer. Tijdens de route moest een aantal vragen be antwoord worden. Voor degene die de meeste vragen goed had, lag een prijs klaar. Regio - De Dieren Centrale is dringend op zoek naar iemand die het team wil versterken dat zich bezighoudt met het registreren en coördineren van vermiste en gevonden huisdieren. De vrijwilligers werken vanuit hun eigen huis. Omdat het werk veel tijd en aandacht vraagt is men bij voorkeur op zoek naar iemand die veel thuis is, niet gebonden is aan een baan en in het bezit is van een computer. Voor meer informatie: 0186- 601199. Regio - Stichting Proplan is ge waagd mee te helpen bij de weder opbouw van onder meer het stadje S®)(jc in Bosnië, dat in mei van dit jaar getroffen werd door de ergste overstromingen sinds 120 jaar. 'nvcel huizen kwam het water tot aat1 de eerste verdieping. Inmid- is het water gezakt maar de Problemen blijven. De ouderen en a"erarmsten hebben geen geld om dier weer bovenop te komen en zijn daarnaast (bijna) alles kwijt geraakt. ^'rca 25 huizen moeten opnieuw toonbaar gemaakt worden. organisatie is dan ook op zoek "aar handige klussers die ervaring ebben bij het vervangen van stu ken, het plaatsen van gipsplaten en het vervangen van keukens en doucheruimten. Wie niet handig is, maar wel graag zijn of haar steen tje wil bijdragen kan een gift do neren via NL44INGB0004350357. Per huis is circa vier tot vijfduizend euro nodig voor de wederopbouw. Stichting Proplan is gevestigd aan de Industriestraat 1 te Gouda. Voor meer informatie: 0182- 670167, info@debaanderij.nl of www.stichtingproplan.nl. het Groene Hart en is een van de initiatiefnemers van de ac tie. Hij heeft inmiddels twee filmpjes geplaatst; één over succesvol weidevogelbeheer en één waarin de kijker een beeld krijgt van de dagelijkse werk zaamheden van de boswachter. "Veel mensen weten niet wat er allemaal leeft dicht bij hen in de buurt", aldus Blom; "Het is mooi om met filmpjes juist ook die verrassende natuur dichtbij de mensen te brengen". De actie duurt tot dinsdag 15 juli. Vervolgens wordt een publieksexcursie geor ganiseerd naar het gebied dat het meest bekeken is. Voor meer informatie: www. groenehartcentrum.nl of www.staatsbosbeheer.nl. Wie helpt de huizen in het Bosnische Samac weer bewoonbaar te maken? Waddinxveen - Jouw tijd als leerling van de basisschool zit er bijna op. Het aftellen is begonnen. De meeste schoolkampen zijn geweest, wat rest is nog de musical en/of een uitzwaai-sessie. Laat de redactie van Hart van Holland weten hoe het afscheid op jouw school eruit zag en maak een foto van het moment suprème. Stuur een memorabele foto van de laatste schoolweek in met je naam en de naam van je school, vóór maandag 21 juli 10.00 uur naar redactie@hart-van-holland.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de bibliotheek aan het Raad huisplein gelden in de vakan tieperiode, van maandag 21 juli tot en met vrijdag 22 augus tus, gewijzigde openingstijden. De bibliotheek is gesloten op maan dag; op dinsdag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; op woensdag en donderdag open van 14.00 tot 17.00 uur; op vrijdag open van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur; op zaterdag gesloten. Van vrijdag 11 juli tot en met za terdag 16 augustus geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. Materialen kunnen verlengd worden via www.bibliotheeknieu- werkerkaandenijssel.nl mits ze niet gereserveerd zijn, te vaak verlengd zijn, of als er openstaande bedragen op de pas staan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bands Dimaeon (Prog Doom/Death Metal), Mind:Soul (Progmetal) en Adeia (Avant-Garde/Prog Metal) spelen zaterdag 12 juli live in 't Blok om hun in 2013 uitgekomen albums te promoten, 't Blok is te vinden aan het IJsermanpad 1, aan vang 20.00 uur, toegang 7,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Taverna-kroeg van 't Blok aan het IJsermanpad is van avond, woensdag 9 juli, en op 16 juli vanaf 20.30 uur open. Op avonden dat Oranje speelt voor het WK is de wedstrijd op een groot scherm te volgen. Gouda - Op initiatief van GGD Hol lands Midden, ZorgBrug en Sine- Fuma gaat op dinsdag 15 juli de groepstraining 'Rookvrij! Ook jij?' van start in het Groene Hart Zie kenhuis aan de Bleulandweg 10 in Gouda. De training omvat zes bij eenkomsten die duren van 19.00 tot 20.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 076-8895195 of www.rook- vrijookjij.nl. Harm Blom is boswachter in aanrijding. De brandweerteams van Zevenhuizen en Nieuwerkerk wer den opgeroepen om te helpen bij de beknelling van de bestuurders. Beide automobilisten werden met onbekend letsel naar het ziekenhuis vervoerd. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Regio - Wat doet een boswach ter eigenlijkMet de actie 'Volg de boswachter' geven de zes boswachters van Staatsbosbe heer in Zuid-Holland een kijkje in hun werkleven én in de na- Zevenhuizen - De N219 bij Zeven huizen was dinsdag 8 juli urenlang afgesloten tussen de rotonde bij de Zuidelijke Dwarsweg en de Al 2, we gens een ernstig ongeval. Even na 13.00 uur raakten twee personenauto's betrokken bij een SHART VAN HOLLAND Ongeval op de N219

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31