www.odonhoogendoorn.nl Zeven nieuwe vrijwilligers voor zorg in Moordrecht Brug over Ringvaart over twee jaar klaar Diefstal uit bouwmarkt Beiaard Festival v.a. 5,- p/m2 A www.dezuidplas.nl Dichter bij verenigingsleven door speeddaten Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: de Ha ij £y"van der Wende advocaten HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 9 JULI 2014 3 Odon Hoogendoorn :at.nl Thuis in de regio. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: infoi^odonhoogendoorn.nl nodige Zevenhuizen - Gemeente Zuidpias en recreatieschap Rottemeren heb ben hun handtekening gezet onder concrete afspraken over de bouw van een brug tussen de N2I9 en het Rottemerengebied. Over twee jaar moet de brug er liggen; in augustus 2016 vindt het WK Roeien plaats op de Wil- lem-Alexanderbaan in de Een- dragtspolder. De gemeente Zuidpias betaalt een kwart van de totale kosten van de aanleg van de brug, en is aangewezen als uitvoerende partij. Het recreatieschap draagt voor ruim de helft van de kosten bij, de provincie Zuid-Holland stelt een subsidie beschikbaar. Gemeente Zuidpias vindt de brug noodzakelijk om de Een- dragtspolder en het Rotte merengebied beter te kunnen exploiteren en een hogere ver keersbelasting op het Zuideinde en in het dorp Zevenhuizen te voorkomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 66-jarige inwoner van Capelle aan den IJssel werd woensdag 2 juli in een bouwmarkt in Nieuwerkerk aan den IJssel door winkelpersoneel be trapt op diefstal van gereedschap. De man werd aan de politie overge dragen en werd na verhoor op het politiebureau met een boete van enkele honderden euro's naar huis gestuurd. De man kreeg ook een toegangs verbod voor de bouwmarkt. Moordrecht - Op initiatief van Stichting Torenmuziek Moordrecht verzorgt shantykoor de MoordtZangers onder leiding van Jolanda Warmerdam op zaterdag 12 juli van 12.00 tot 13.00 uur een concert. Het koor wordt hierbij vanuit de 35 meter hoge toren van de Dorpskerk op de beiaard be geleid door Maarten Siebel. Het volgende concert in deze se rie vindt plaats op zaterdag 30 augustus van 13.30 tot 14.30 uur. Dan neemt de Japanse bei aardier Midori Conneman plaats achter de beiaard. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 niets aan duidelijkheid te wensen over: zorgaanbieder ASVZ zoekt een fietsmaatje voor een cliënt, Parento Thuiszorg een gastvrouw voor de wijklunch, de Gemiva-SVG Groep klussers voor de kinderboerderij, en zovoorts. Ook bezoekers konden hun diensten aanbieden via de waslijn. Een bezoeker vertelt: "Ik ben blij dat ik gekomen ben. Ik dacht altijd dat vrijwilligerswerk niks voor mij is, omdat ik ook werk. Maar ik heb best tijd om af en toe met iemand die dat niet alleen kan naar de film te gaan. Ook dat is een vorm van vrijwilligerswerk. Films en theater is mijn hobby." Gemeente Zuidpias was op de markt aanwezig om bij inwoners te peilen wat er leeft. De gemeente is vanaf 1 januari 2015 verantwoordelijk voor een aantal zorgtaken. Meer informatie of aanmelden als vrijwilliger: 06-52834685 of acti viteitencentrum De Schakel, Oost einde 2. Nieuwerkerk aan den IJssel - De raadsleden van de gemeente Zuidpias maakten donderdagavond 3 juli tijdens een speeddate kennis met een aan tal maatschappelijke instellingen en organisaties uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Eerder al hadden de raadsleden dates in Moordrecht. Zaterdag doen ze Zevenhuizen en Moerkapelle aan. Door Job van der Plicht In het Comenius College maakten de plaatselijke politici in gesprekjes van vier minuten op een ontspan nen manier kennis met de verte genwoordigers van de maatschap pelijke organisaties. Raadslid Jurian Hennip luisterde geboeid naar het verhaal van de ouderenadviseurs vanZieZoZuidplas. Toen zij de CDA'er hadden verteld wat ze precies voor ouderen doen, was hij zichtbaar geïnteresseerd. "Wat doen jullie leuk werk, zeg". Voor de vertegenwoordigers van de instellingen was de date de gele genheid bij uitstek om te vertellen waar ze tegenaan lopen. Veelal ble ken problemen financieel van aard te zijn. Daarnaast kampen sommige organisaties met een gebrek aan ruimte. Toen Bas Stalpers (SP) hoorde dat de maandelijkse huur van speelo- theek De Speelbal duizend euro is, schrok hij. "Ik heb hier nog jeugd herinneringen aan. Ik was vaak in de speelotheek te vinden", vertelde hij tegen de vrijwilligers die speelgoed uitlenen. Hij kon niet beloven ervoor te zorgen dat de financiële lasten voor De Speelbal en ook andere or ganisaties lager worden, maar liet merken begaan te zijn met hun lot. Aan het einde van de avond werd er kort geëvalueerd. Daaruit bleek dat het speeddaten zeker voor herhaling vatbaar is. "Goed om op deze ma nier het verenigingsleven in Nieu werkerk te leren kennen. We doen dit voor de eerste keer, maar het is een wezenlijke aanvulling", vond Aart Slobbe, die vanwege afwe zigheid van burgemeester Kats de avond leidde. °ordreeht- "Zorg zoals het moet zijn! Lekker concreet." Zo reageerde wet- u er Rik van Woudenberg woensdag 2 juli op de vrijwilligersmarkt Moor- ent Met Mekaar. Volgens de organisatie kwamen erzo'n honderd bezoe- s en konden zeven nieuwe vrijwilligers worden ingeschreven. het de informatiemarkt aan ^osteinde wilden de samenwerken- e ZOr9- en welzijnsorganisaties in 0c>rdrecht laten zien wat er kan en nodig is op het gebied van vrijwilli gerswerk, zonder het ingewikkeld te maken. De A4-tjes aan de waslijnen aan de marktkraam lieten dan ook Raadslid Mark Clavaux (D66) halverwege een van de gesprekken in de aula van het Comenius College. Vraag en aanbod konden elkaar vinden op de zorgmarkt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3