www.grootswanla.nl Zevenhuizen -•vjï rai 18 twee-onder-een-kapwoningen Woonoppervlakte: van 165 m2 tot 209 m2 Prijsindicatie vanaf ca. 350.000 v.o.n. Zuidpias RAADSINFORMATIE WEEK 28 6 vrijstaande woningen naar eigen ontwerp, kavelgrootte 362m2 tot 512m2 ontwikkelaars HART VAN HOLLAND 9 JULI 2014 gemeente Raadsvergadering Datum: dinsdag 15 juli 2014 Aanvang: 14.00 uur Locatie: Raadzaal gemeentehuis Vergaderpunten Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreek- stuk op de agenda staan. 1. Collegeprogramma 2014-2018 en Perspectiefnota 2015 Op basis van het coalitieakkoord 'Eenheid in diversiteit' heeft het college het collegeprogramma 2014-2018 opgesteld. Dit pro gramma wordt besproken tijdens de raad van 15 juli. Onderdeel van het voorstel is ook de Perspectietnota, waarin de financiële vertaling van het collegeprogramma is uitgewerkt. De bespre king zal waarschijnlijk het gehele middagdeel van de vergade ring vullen. 2. Programma-indeling begroting Het college stelt de raad voor om een andere indeling van de begroting te gaan hanteren. 3. De Nieuwe Regio, van regio-organisatie naar het organise ren van de regio In 2013 is in de regio Midden-Holland een voorstel gedaan om de regionale samenwerking in het gebied vorm te geven. De toen malige gemeenteraad heeft toen besloten het voorstel aan de gemeenteraad in nieuwe samenstelling na de verkiezingen voor te leggen. Nu ligt het voorstel ter bespreking voor. 4. Kadernota Mantelzorg en Vrijwilligers in het sociaal domein De zorg voor (een verantwoorde inzet van) mantelzorgers en (zorg)vrijwilligers is binnen de grote ontwikkelingen in het sociaal domein van cruciaal belang. De nota bevat kaders op dit beleidsterrein. 5. Vraag om toelichting herverdeling Wmo-budget Voor de nieuwe taken in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning krijgt Zuidpias een bepaald budget. Over welk budget het gaat, heeft de gemeente van het rijk tweemaal een bericht ontvangen. Het laatste bericht liet echter nadeel zien van 600.000,-. De fractie van de CU/SGP vraagt voor dit probleem aandacht en heeft het college een aantal vragen voorgelegd die het college op 15 juli gaat beantwoorden. 6. Ontwerpverklaring van geen bedenkingen dijkversterking Oosteinde Moordrecht Er is een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend in verband met de dijkversterking voor het dijkvak Oosteinde in Moordrecht.Om de dijkversterking mogelijk te maken moet een damwand geslagen worden. Deze damwand gaat dieper de grond in dan dat door het bestemmingsplan "Moordrecht Buiten" mogelijk wordt gemaakt. Dit voorstel moet het mogelijk maken om deze damwand in het dijkvak Oosteinde in Moordrecht in de dijk te slaan op de gewenste diepte. 7. Verklaring van geen bedenkingen oprichten schuur tegen over Westringdijk 110, Moordrecht Op het perceel tegenover West Ringdijk 110 te Moordrecht bevinden zich enkele bijbehorende bouwwerken. De eigenaar heeft verzocht deze bebouwing te wijzigen en deze in lijn te brengen met de bebouwing op de naastgelegen percelen aan de West Ringdijk. De bebouwing wordt hierdoor wat verder naar voren op het perceel geplaatst en valt hiermee buiten het bouwvlak. Omdat de bebouwing gelegen is buiten het in het bestemmingsplan opgenomen bouwvlak, is er een ruimtelijke procedure noodzakelijk. Medewerking kan alleen verleend worden middels een bestemmingsplanwijziging dan wel een omgevingsvergunning om af te wijken van het bestemmingsplan. 8. Vaststelling bestemmingsplan Noordeinde 71b Zevenhuizen Het ontwerpbestemmingsplan "Noordeinde 71b" te Zevenhuizen heeft van 17 april 2014 tot en met 28 mei 2014 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er geen ziens wijzen binnengekomen en kan het bestemmingsplan worden vastgesteld. 9. Vaststelling bestemmingsplan Slangekruid 1 Nieuwerkerk aan den IJssel Voor de voormalige peuterspeelzaal Pippeloentje, locatie Slangekruid 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel, is een koper gevonden. De koper is voornemens om in de voormalige peuterspeelzaal een woning te vestigen. Op grond van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Zuidplaspolder 2008" heeft de voormalige peuterspeelzaal een maatschappelijke bestemming. Om de verkoop af te kunnen ronden en het nieuwe gebruik als woning voor de koper mogelijk te maken is een ruimtelijke procedure doorlopen. Het ontwerpbestemmingsplan ter inzage gelegen. Er zijn geen zienswijzen ingediend. 10. Vaststelling bestemmingsplan Julianastraat 53-55 Moerkapelle Voor het perceel Julianastraat 53-55 te Moerkapelle is een ver zoek ingediend om de agrarische bestemming te wijzigen naar de bestemming "Wonen". Daarnaast wil de initiatiefnemer de op het perceel aanwezige voormalige agrarische bedrijfsbebou- wing slopen evenals de woning op het perceel Julianastraat 55. Deze laatste woning zal worden herbouwd en worden uitgebreid met de bouw van twee extra woningen. Om deze ontwikkeling mogelijk te maken is een ruimtelijke procedure doorlopen. Het ontwerpbestemmingsplan heeft ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn is tegen het ontwerpbestemmingsplan één overleg- reactie ingediend door Liander. Inspreken Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruikmaken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van de vergadering staan. De maximale spreektijd is vijf minuten. U kunt niét inspreken bij: Ontwerpverklaring van geen bedenkingen dijkversterking Oosteinde Moordrecht Verklaring van geen bedenkingen oprichten schuur tegenover Westringdijk 110, Moordrecht Vaststelling bestemmingsplan Noordeinde 71b Zevenhuizen Vaststelling bestemmingsplan Slangekruid 1 Nieuwerkerk aan den IJssel Vaststelling bestemmingsplan Julianastraat 53-55 Moerkapelle De reden hiervoor is dat er tegen deze besluiten beroep open staat bij de rechter, of dat het een benoeming van personen betreft. (Artikel 19, vierde lid, van het Reglement van Orde.) Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, mevrouw J. van Houwelingen (0180) 330 313, of via griffieBzuidplas.nl. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeen telijke website. Raadsvergaderingen kunt u live volgen via de blog op omroepzuidplas.nl. bus Jssel. root swanla 5en ■a- van oor tie li 2014 k- an de De rking ngang de loet een aan ie uit or en op n 1 te

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 5