Droge ontmoetingsplek Activiteiten Jeugdvakantieweek bij 't Blok Uniek kijkje achter schermen bij boswachters tuuiUerj^ J HART VAN HOLLAND I ZUIDPIASI 16JULI 2014 Volg ons op Diversen Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl Door Pepijn de Groot Of het een gek idee was, vroeg Johan Helmer. Bij de informatieavond over het voormalig gemeentehuis in Ze venhuizen, vorige week, opperde de PvdA'er om een deel van de gemeentelijke organisatie tijdelijk onder te brengen in het kantoor in hartje Zevenhuizen. Binnen afzien bare tijd loopt immers het contract af met De Saffier, het gebouw op spuugafstand van het huidige ge meentehuis waar nu een deel van de organisatie zit. Uit de presentatie van de ambte naar bleek dat onderhandelingen met partijen die het gemeentehuis op de schop wilden nemen, niet het gewenste resultaat hebben opge leverd. Geldzaken. Het voornemen is nu om een bestemmingsplan te maken voor de locatie om ontwik kelaars een kader te geven voor planologische ontwikkelingen. Het gevolg is dat Zevenhuizen nog wel een tijdje zit opgescheept met het niet al te flatteuze bouwwerk, een monument voor de ontzieling van een dorp dat zijn autonomie is ver- Er had natuurlijk al lang iets op gevonden moeten worden, in een bestuursperiode waar met de term 'qwieke dorpen' werd gestrooid. Een dorp waarvan het hart de rotte plek is kan niet levendig zijn. En als er al sprake is van levendig heid, kan dat gehandhaafd noch gestimuleerd worden als de hart slagader - de Dorpsstraat - van gatenkaas is gemaakt. Is het nu zo moeilijk om, for the time being, iets te doen wat er voor zorgt dat men het dorpshart, in al zijn lelijkheid, gaat koesteren in plaats van verafschuwen? Na tuurlijk wordt er niet 1-2-3 nieuw bouw gerealiseerd, maar zelfs een verloederd gemeentehuis kan toch dienen voor meer dan het uit de kluiten gewassen reclamebord voor de Zevenrozenhof dat het nu is? Een gek idee zou eën pacema ker kunnen zijn voor Zevenhui zen. Houd een ideeënavond in plaats van een informatieavond, raadpleeg het volk (participatie samenleving!) Toen Zuidpias net ontstond, was de gemeente par ticipatietrendsetter met de Begro- tingsWijzer: het beste idee uit de gemeenschap belonen met geld voor de uitvoering. Als er nu eens een benefietcon cert wordt gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor revi talisatie van het centrum? Feest en een feestelijk vooruitzicht. Een fancy fair of een veiling, kan ook. Ik heb begrepen dat veel jonge antikrakers de aanleunwoningen aan de Schoolstraat moeten verla ten - kunnen die niet provisorisch gehuisvest worden in het gemeen tehuis? Of er met de BegrotingsWijzer een precedent is geschapen weet ik niet, maar van steun voor het winnende idee van adoptietuintjes heb ik weinig teruggezien in mijn omgeving en dat doet vermoeden dat Zuidpias niet zo gek is op idee- en vanuit de gemeenschap. Afijn, al komt het idee uit de lucht vallen - als het bloedend hart van Zevenhuizen maar gerepareerd wordt. Op korte termijn. Op lange termijn komt het wel goed met het bestemmingsplanidee. Het klonk als een weloverwogen idee, mis schien is dat zo gek nog niet. Zuidpias - Via school krijgen de kinderen het programmaboekje van de Jeugd- wkantieweek uitgereikt, die op maandag 21 juli om 12.30 uur in Zevenhuizen wn start gaat met een ballonnenwedstrijd. Elke dag is er iets te doen in de yemeente op het gebied van sport, spel en creativiteit. Kinderen hoeven zich "iet van te voren aan te melden. Kleine kinderen kunnen onder begeleiding meedoen. Maandag 21 juli Na de ballonnenwedstrijd kun nen kinderen (6+) meedoen aan de stoere workshop CrossFit; van 12.30 tot 14.30 uur, Nijverheidscen trum 4 Zevenhuizen; kosten 1 euro. Info: www.crossfitzevenhuizen.nl. 'n Moordrecht kunnen kinderen van leeftijden van 15.00 tot 17.00 uur schilderen op het plein voor het zv»embad aan de Sportlaan 3; kosten 1 euro. Dinsdag 22 juli 'n Moordrecht kunnen kinderen (6+) dijTumo in de gymzaal aan de Sport- 'aan 3 van 10.00 tot 12.00uurgymen; testen 1 euro. Info: www.tumo.nl. In Moerkapelle kunnen kinderen (8+) vanaf 14.00 uur op een kickbike (step) door het dorp rijden. Sport- kleding en -schoenen aan; start bij Dorpshuis Op Moer; kosten 0,50 euro. Info; www.stepjeshuren.nl. Woensdag 23 juli In Zevenhuizen staat op de voet balvelden van w Groeneweg aan de Knibbelweg 16 van 10.00 tot 12.30 uur een pannakooi, worden er spelletjes gedaan, is er schmin ken en poffertjes eten. Voor kin deren van alle leeftijden (kleintjes onder begeleiding); kosten 1 euro. In Moordrecht van 13.00 tot 16.00 uur knutselen in JWF gebouw aan Prinses Wilhelminastraat 13; voor alle leeftijden; kosten 0,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Enige tijd geleden werd bij hetskatepark naast 't Blok aan het IJsermanpad een container geplaatst als ontmoetingsplek voor jongeren. Vorige week hebben leerlingen van het Grafisch Lyceum er in samen werking met Stichting Jeugdwerk Zuidpias graffiti op aangebracht, waarbij jongeren worden aange spoord de plek schoon te houden. Het is de bedoeling dat er regelmatig nieuwe graffiti wordt aangebracht. Regio - H/ot doet een boswachter eigenlijkMet de actie 'Volg de boswach ter' geven de zes boswachters van Staatsbosbeheer in Zuid-Holland een kijkje in hun werkleven én in de natuur. (archieffoto) Donderdag 24 juli In Moerkapelle kunnen kinderen van alle leeftijden van 14.00 tot 16.00 uur schilderen op het plein voor Op Moer, Raadhuisstraat 23. Kosten 1 euro. In Zevenhuizen zijn ervan 15.00 tot 18.00 uur bij Zeilschool Zuidpias aan de Rottekade 2 allerlei wateractivi teiten voor kinderen (5+) als op het water lopen in waterbaden, reddend zwemmen of zeilen. Zwemdiploma verplicht! Kosten 1 euro. Info: www. zeilschoolzuidplas.nl. In Moordrecht voor kinderen (8+) 'brandweeravond' op het terrein aan de Nicolaas Beetslaan; droge kleding en handdoek meenemen. Gratis. Vrijdag 25 juli In Zevenhuizen vanaf 10.00 uur hoelahoepen voor kinderen (7+) voor het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Kosten 0,50 euro. In Zevenhuizen kunnen kinderen (6+) onder begeleiding tussen 12.00 en 13.00 uur midgetgolfen bij De Koornmolen aan de Tweemanspol der 6a. Kosten 2 euro op vertoon programmaboekje. Info: www.king- kongjungle.nl. In Moerkapelle kunnen kinderen (6+) vanaf 14.00 uur voetballen in de pannakooi op plein voor Dorps huis Op Moer. Kosten 0,50 euro. In Zevenhuizen en in Moordrecht van 19.00 tot 20.30 uur discozwem- men in plaatselijke zwembad. Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar; zwemdiploma verplicht. Kosten 2 euro op vertoon programmaboekje. Voor meer informatie: www.jeudg- werkzuidplas.nl. Harm Blom is boswachter in het Groene Hart en is een van de initi atiefnemers van de actie. Hij heeft inmiddels twee filmpjes geplaatst; één over succesvol weidevogelbe heer en één waarin de kijker een beeld krijgt van de dagelijkse werk zaamheden van de boswachter. "Veel mensen weten niet wat er allemaal leeft dicht bij hen in de buurt", aldus Blom; "Het is mooi om met filmpjes juist ook die ver rassende natuur dichtbij de mensen te brengen". De actie duurt tot dinsdag 15 juli. Vervolgens wordt een publieksex- cursie georganiseerd naar het ge bied dat het meest bekeken is. Voor meer informatie: www.groene- hartcentrum.nl of www.staatsbosbeheer.nl. www.hvhonline.nl ©hartvanholland SHART VAN HOLLAND Zaterdag 19 juli - 10.00 uur Voorpresentatie Z-Uitmarkt (30 augustus) Plein voor de kerk, Moerkapelle Zaterdag 19 juli - 13.30 uur Voorpresentatie Z-Uitmarkt Nabij Reigerhof, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag 21 juli 15.00-17.00 uur Schilderen met kunstenaar Agaath de Kwaadsteniet voor kinderen Plein voor zwembad, Sportlaan 3, Moordrecht Entree 1 euro Info: www.jeugdwerkzuidplas.nl Donderdag 24 juli - 14.00- 16.00 uur Schilderen met kunstenaar Ingrid Bovekerk voor kinderen Raadhuisstraat 23, Moerkapelle Entree 1 euro Info: www.jeugdwerkzuidplas.nl Tot 30 september Expositie acrylschilderijen Ans de Koning- Donker De Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11