ZUIDPLAS André Aarden verlaat Jozefschool Musical School in gemeente Zuidpias Idieren gewoon grenzeloos 'AmwINJKEL MOORDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 20 JULI Gemaal Abraham Kroes: unieke combinatie van polder- en boezembemaling HART VAN HOLLAND I ZUIDPIAS 16 JULI 2014 vLEKTRO VAKMAN Dorpsstraat 30 2751 BA Moerkapelle Tel. (079) 5931357 evmjohnkadiks@hetnet.nl OPENINGSTIJDEN: Vissersteeg 1, 2841 XL Moordrecht Tel: 06 288 37 625 Maildwmoordrecht @ziggo.nl t? Dierenwinkel Moordrecht Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. J.A. Kloosterman. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. W.P. Emaus. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. L Quist en 18.30 uur ds. H. Lammers. V.E.G. in 't Goudse: 10.30 uur AJ. van Soest. ProtGem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht in Dorpskerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering Werkgroep Moordrecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middag gebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Ferry Kotadiny. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met pastor W. van Paassen. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Ab Agtereek. Prot. Gem. De Bron: 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. De Lichtkring: 9.30 uur leesdienst en 16.30 uur ds. H. Drost. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur prop. L. Solleveld en 18.30 uur ds. W.J. Dekker. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur prof.dr. W. Balke en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Graven- weg 71): 9.30 en 18.30 uur lees dienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk en 19.00 uur ds. J.F. Tanghé. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J.W. Sparreboom. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. L.J. Koning-Polet. Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur mw. N. Verburg. Moordrecht - De leerlingen van de Sint Jozefschool hebben maandag 14 juli afscheid genomen van mees ter André Aarden. Aarden en zijn vrouw Paula werden buiten toegezongen door de kin deren. De schooldirecteur kreeg als afscheidscadeau een schilderij aan geboden; alle groepen hadden een vierkant a la Mondriaan gemaakt en alle vierkantjes samen vormden een groot schilderij. Na de gezamenlijke ontvangst kwa men alle groepen apart naar de speelzaal, waar zij liedjes zongen, dansjes deden, toneelstukjes speel den en een quiz hielden als ode aan meester André. 's Middags kregen alle kinderen en ijsje, dat door de meester persoonlijk geschept werd. Een kunstwerk als afscheidscadeau. Zuidpias - Zin van Bewegen is offi cieel partner geworden van de Tele- kids musicalschool en de RTL Talent- school. Op zaterdag 13 september gaan lessen van start voor de aller kleinsten, bij de miniclub voor kinderen van vier tot en met zes jaar en bij de kidsclub voor kin deren van zeven tot negen jaar. Zingen, acteren en dansen; alles wordt aangeleerd door professio nele docenten. Alle kinderen gaan meedoen aan musicals in het land. De lessen vinden plaats bij Zin van Bewegen en starten om 10.00 uur. Aanmelden voor een proefles kan via www.telekidsmusicalschool.nl. Voor meer informatie: 0182- 376177. 'V - V», Aart tVjbb? en Hairy BerkOü «er. iterwoude- Voprsph Boskoop Moerkapelle yyaddinxveen Nootdorp Pijnacker Zevenhuizen - Bleiswijk «r^è-f-uAm Poeldijk Wateringen f V7 Delf» Sfc X#^sc/ Honselersdijk J*' l ■■ccu:c-V p. nrv r é~T~è Zuidpias herbergt Aart is al achttien jaar politiek bezienswaardigheden en locaties actief voor de CU/SGP. Hij is sinds die uitnodigen om te bezoeken. De 2002 gemeenteraadslid, eerst in maandag 12.00 dinsdag t/m vrijdag 09.00 zaterdag 09.00 -18.00 uur -18.00 uur -17.00 uur komende weken markeren raadsleden Nieuwerkerk en sinds 2010 in de uit die ervoor zorgen dat de Zuidplaspolder is opgewassen tegen extreme weersomstandigheden. Wonen, werken en recreëren zijn gepland op plekken waar dat gezien het water en de bodem het meest gunstig is. Het Hoogheemraadschap past het watersysteem aan, onder meer met extra stuwen, extra capaciteit van de gemalen, duikers, sterkere kades en bredere watergangen voor een robuuster watersysteem met meer waterberging." Aart: "Harry kan uren enthousiast en boeiend vertellen over wat het hoogheemraadschap achter de schermen doet om ons in onze mooie gemeente te kunnen laten wonen, werken en recreëren. Met zo'n 100 peilgebieden die allemaal verschillende peilniveaus kennen, is dat best een ingewikkelde puzzel. Wat mij betreft dus zeker een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' waard!" Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. het Kroesgemaal aan de zuidgrens van de gemeente met de open waterverbindingen naar de IJssel en de achterliggende polders in de Krimpenerwaard is bovendien een fraaie illustratie van het begrip 'grenzeloos'. Het Kroesgemaal met z'n indrukwekkende pompen is een staaltje van hoogwaardig technologisch vernuft en alleen al daarom een bezoek waard." Het gemaal Abraham Kroes verzorgt de bemaling van de Ringvaart van de polder Prins Alexander en Zuidplaspolder. Het polderwater van de Zuidplaspolder wordt tegenwoordig rechtstreeks, dus zonder tussenkomst van de ringvaartboezem, naar de Hollandsche IJssel gepompt. Deze zeldzame combinatie van polder- en boezembemaling is ondergebracht in één gebouw. Harry Berkouwer, medewerker van het hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard: "Het hoogheemraadschap voert de komende jaren maatregelen gemeente Zuidpias Aart: "Het laagste punt van Nederland ligt in Zuidpias. Hoe zouden we droge voeten kunnen houden zonder de inspanningen van het hoogheemraadschap? Sterker, zonder de activiteiten van het hoogheemraadschap zou Zuidpias een onbewoonbaar moerasgebied zijn. De ligging van met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' een plek naar hun keuze. Aart Slobbe, CU/SGP, bezoekt het Abraham Kroesgemaal in Moordrecht. Aart Slobbe woont sinds 1994 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen en vier kleinkinderen. Hij is werkzaam als beleidsmedewerker bij het Ministerie van Economische Zaken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15