Minister Schultz geeft startsein voor aanleg parallelstructuur A12 Terlouw wint bizarre vlucht Zesde ronde Zomerbridge Heksenfeest op 't Reigerbos "Van vrijwilligers blijf je met je handen af' Dierencentrale HARTVAN HOLLAND I ZUIDPLAS\ 16JULI2014 19 Duivensport Medewerkster speeltuin De IJsselkids aangevallen na discussie over pinautomaat De 'parallelstruetuur Al2' is een provinciaal project waarbij regi onale wegen rondom het knoop punt Gouwe bij de Al2 gerealiseerd worden. Onlangs is Heijmans met de uitvoering begonnen. Naar ver wachting wordt de parallelstructuur Al2 in 2016 opgeleverd. De aanleg van de extra Gouwekrui sing en de Moordrechtboog moet de regionale bereikbaarheid gaan verbeteren en zou bijdragen aan een betere doorstroming en veilig heid op het rijkswegennet rondom Gouda. Schultz verwees in haar speech naar 33 jaar geleden, de pe riode waarin het Gouweaquaduct werd geopend. "Daarmee werd de doorstroming van het verkeer toen bevorderd. Dat is nu inmiddels een beetje anders geworden." Volgens Schultz wordt met de pa rallelstructuur Al2 niet alleen voor Minister Melanie Schultz, directeur Gert-Jan Vermeulen van Heijmans (midden) en gedeputeerde Rogier van derSande proosten op de parallel structuur Al 2. de regio meer bewegingsvrijheid gecreëerd, maar geldt dat voor heel Nederland. De minister kondigde ook aan om ook de bestaande infra structuur aan te pakken. Ze noemde het uitdiepen van de vaargeul van De Gouwe bij Boskoop en Waddinx- veen. Moordrecht - Na de afgelasting van vorige week stonden er deze week weer drie vluchten op het program ma voor de duiven van de Gevleu gelde Vrienden. Door het slechte weer in België werd al snel duidelijk dat de twee vluchten daarvandaan niet gelost konden worden en wer den uitgesteld naar zondag. Zondag was het weer niet veel beter en dus werd besloten de duiven terug naar huis te brengen. De oude dui ven werden op zaterdag wel gelost voor een vlucht van 432 km vanuit Sens. Door het slechte weer in Bel gië hadden ze veel meer tijd nodig dan verwacht en kwamen met grote verschillen thuis. De eerste duif was om 18.18 uur thuis bij M Terlouw die daarmee de rest achter zich liet. De 26 prijzen werden als volgt verdeeld: M. Ter louw 1,6,12; H. Beider 2,9; Jac Spek snijder 3,5,19,22,23; A. Dekker 4,25; P. en J. Heikoop 7,8,10,15,17,18,21; P. Twigt 11,14,20; A. Eegdeman 13,16; C. Starreveld en Zn 24. Nieuwerkerk aan den IJssel - De deelnemers aan de zomerbridge van de Nieuwerkerkse Bridge Club speelden maandag 14 juli de zesde ronde. Cor Lageman en Michiel de Korver eindigden als eerste met een score van 64,32%. De tweede plaats was voor Koos Bood en Wim van der Laar met 63,54%. Op de derde plaats eindigden Lucy Wijnen en Elisabeth Tump met 58,07%. De zomerbridge is elke maandag avond in zorgcentrum de Mean der (ingang J.A Beijerinckstraat). Aanvang 19.45 uur, inschrijving is mogelijk (ook voor niet-leden) tot 19.30 uur. Zevenhuizen - De kleuters van 't Reigerbos waren getransformeerd in heksjes; ze liepen door het dorp en deden hier en daar een heksen- tuin aan. Daar werd geoefend met vliegen op de bezem, er werd hout verzameld voor het koken in de ke tel en er werd geschminkt. Er waren zelfs uilen om van dichtbij te be kijken en te aaien. Terug op school werden de kleuters getrakteerd op een poppenkastvoorstelling. Vïaddinxveen - Met een druk op de knop werden donderdagmiddag twee landwagens in beweging gebracht die hun vracht kwamen lossen voor de aanleg van de parallelstructuur A12. De officiële handeling bij het kruispunt Zuidelijke Dwarsweg/Zuidelijke Rondweg en het Moerkapelle pad werd ver richt door minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu en door gedeputeerde Rogier van derSande van de provincie Zuid-Holland. Handen aan de knop van gedeputeerde Van derSande en minister Schultz. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Een vrijwilliger is het puntje op de i. Daar blijfje met je handen vanaf.Maan dagmiddag is ook bij voorzitter Ineke Stam van speeltuin De IJsselkids de verontwaardiging nog groot, nadat medewerkers haar zaterdag belden en vertelden dat een 59-jarige col lega door een bezoeker naar de keel was gegrepen na een discussie over een pinautomaat. Vermist ^°es, cypers, witte kraag en sokken; ur9' Snelplein, Moordrecht. °es. lapje cyper, cyperse staart, rode vlek bij neus, witte poten, is 9echipt, halsband zwart+bel en haI- j|e koker; Kratonlaan, Zevenhuizen. a^r, zwart, zonder wit, slecht ge- ^pje uit oor, heeft speciaal voer is gechipt; Kleinpolderlaan, Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, witte bef en buik; Mid delweg, Moordrecht. Kater, rood, lichte kleur, witte borst en voeten, geringde staart, is ge- chipt; Schielands Hoge Zeedijk, Moordrecht. Poes, lapje; Wollefoppenweg, Ze venhuizen. Kat, cypers, zonder wit; Bredeweg, Zevenhuizen. Poes, cypers, witte sokken en bef; Westeinde, Moordrecht. Kanarie, geel, is geringd; Oosteinde, Moordrecht. Kater, zwart, Zuidplasweg; Nieu werkerk aan den IJssel. Kat, zwart, met witte aftekeningen, Kerkhofpad; Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, rood; A20, Nieuwerkerk aan den IJssel. Zebravink, grijs-rood, witte wangen; Dinkel, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl. De vrijwilligster in kwestie is boos, heeft volgens de huisarts een ge kneusde hals en is 'geestelijk even he weg kwijt'. Huilend doet ze maandagmiddag haar verhaal, na dat ze zichzelf heeft gedwongen naar de speeltuin te komen, "omdat ik het anders straks niet meer durf'. Ze vertelt dat een vrouw met twee kinderen zaterdagmiddag een half uur voor sluitingstijd de geheel door vrijwilligers gerunde speeltuin bin nenkwam. Aan de tafel waar het entreegeld van vijftig cent per per soon moet worden betaald, bleek hot zij alleen contant kon afreke nen. De vrouw, die geen geld bij zich had en wilde pinnen, begon volgens het latere slachtoffer te schelden en weigerde kleingeld van een andere bezoekster aan te nemen om toch naar binnen te kunnen. De vrijwil ligster stuurde de vrouw daarop weg. Toen ik daarna naar de keuken ging om af te wassen, stormde er opeens Aan de stamtafel van de vrijwilligers wordt het entreegeld geïnd. Links achter voorzitter Ineke Stam. een man naar binnen. Ik wilde het hem uitleggen, maar hij duwde me in de hoek, sloeg en greep me bij de keel." Ze slaagde erin de man van zich af te duwen, die vervolgens de speeltuin verliet. Getuigen heb ben het kenteken van de auto van de man genoteerd en er is aangifte gedaan. De politie zegt alle betrok kenen te hebben gesproken, maar (nog) geen aanhoudingen te hebben verricht. Ineke Stam stelt dat het incident geen aanleiding is om iets aan het beleid van de speeltuin te veran deren. "Een pinautomaat komt er niet. Dat kost te veel en we willen de toegangsprijs niet verhogen." Ook komt er geen kassa direct bij de poort. "Dat hebben we al zes jaar niet en het gaat al zes jaar goed." Stam benadrukt dat de speeltuin er is voor mensen 'die niet naar de Ef- teling kunnen'. "Maar het is hier dus ook geen Efteling. We zijn een een voudige regio-speeltuin. We vinden dat bezoekers zich ook mogen aan passen aan ons. We vragen mensen ervoor te zorgen dat ze klein geld bij zich hebben." Een verzoek dat ove rigens niet expliciet op de website van de speeltuin terug te vinden is. De aangeslagen vrijwilligster is ang stig, maar denkt er wel overheen te komen. Voor haar hoeft er niets te worden veranderd. "Er gelden hier maar een paar regels en dat is ge noeg. Het moet wel gezellig blijven."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19