Duurzaam Betaalbaar HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 16 JULI 2014 35 www.hhsk.nl @hhsenk Afvalwaterketen Gezuiverde liters afvalwater per dag (xi.ooo.ooo) Innovatief Als waterschap werken we met belastinggeld. Daar zijn we ons zeer van bewust. We zetten het geld dan ook zo efficiënt en effectief mogelijk in bij het investeren in veiligheid en voldoende en schoon water. Het hoogheemraadschap sluit 2013 af met een positief financieel saldo van 2 miljoen euro. Ons volledige financiële jaarverslag vindt u opwww.schielandendekrimpenerwaard.nl. 10.504.000 €3.228.000 5.935.000 24.170.000 34.012.000 Programma's Waterveiligheid Oppervlakte- en grondwater Afvalwaterketen en emissies Wegenbeheer Omgeving en organisatie Een voorbeeld van een waterplein is het Benthemplein in Rotterdam-Noord. Het regenwater kan in tijden van hevige regen val tijdelijk worden opgevangen in bassins op het plein. Bij elkaar ongeveer 1,7 miljoen liter water. Dat water hoeft daardoor niet meer naar het riool, dat dus minder snel overstroomt. Zo helpt het plein mee om droge voeten te houden. Al tijdens de bouw bleek dat het plein goed werkt. Bij de hevige buien van 13 oktober 2013 stonden de bassins vol. Het Benthemplein is het eerste grootschalige waterplein in de wereld en werd in december 2013 officieel opgeleverd. Het klimaat verandert. Hierdoor kan in kor te tijd veel regen vallen. Het watersysteem inde stad Rotterdam kan die hoeveelheid water niet overal op tijd verwerken. Daarom neemt het hoogheemraadschap samen metde gemeente Rotterdam verschillende maatregelen om de stad waterbestendig te maken.Omdat de ruimte in de stad beperkt is,zoeken we naar innovatieve alternatie ven voor de berging van water. We vangen het overtollige water bijvoorbeeld tijdelijk op in pleinen en op parkeergarages. Of we voeren het water in gescheiden riolen af. Schieland en de Krimpenerwaard draagt bij aan een duurzame samenleving. Dit doen we bijvoorbeeld door energie te besparen bij het zuiveren van rioolwater. En we doen meer. In 2013 hebben we onze grootste afvalwater zuiveringsinstallatie Kralingseveer in Capelle aan den IJssel verder verbeterd. We wekken zoveel mogelijk onze eigen energie op: water schapsenergie. Kralingseveer draait nu voor zestig procent op waterschapsenergie. In Bleiswijk, Krimpen aan den IJssel en Waddinxveen leggen we natuurvriendelijke oevers aan. Dit doen we om de ecologische kwaliteit van het water te verbeteren. Door de oever geleidelijk af te laten lopen en te verbreden, is er meer ruimte voor planten en dieren. De oever wordt natuurvriendelijker naarmate meer planten en dieren er een plekje kunnen vinden. Hoe meersoorten er leven, des te hoger de ecologische waterkwaliteit.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 35