es heenst Bewoners Vikingrade luiden vakantie in met buurtfeest dieren Café Oud Verlaat: ideale pleisterplaats voor recreanten WINKEL MOORDRECHT 1 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JULI 2014 11 OPENINGSTIJDEN: Vissersteeg 1 2841 XL Moordrecht Tel: 06 288 37 625 Maildwmoordrecht @ziggo.nl Wi Dierenwinkel Moordrecht D v ELEKTRO VAKMAN Dorpsstraat 30 2751 BA Moerkapelle Tel. (079) 5931357 evmjohnkadiks@ hetnet.nl 6èm Door Pepijn de Groot a een marathonvergadering over het collegeprogramma brak vorige week het zomer reces aan. Even geen gemeentepo litiek. In tegenstelling tot de zomer in de voetbalwereld lijken transfers onwaarschijnlijk in de gemeente raad en derhalve is een geruchten machine over overstappen overbo- dig. Even de boel de boel laten. Even rust. (Ook voor ons journalisten is het zo merreces, wij noemen dat gewoon komkommertijd.) Met de uitdagin gen die de gemeente te wachten staat - decentralisaties, een promi nentere rol voor vrijwilligers binnen de maatschappij en zorgen dat er voldoende vrijwilligheid is - kunnen gemeentepolitici de boel moeilijk de boel laten. Ze zullen in belvilla's, hutjes op de hei en hangmatten moeten nadenken over oplossingen voor die uitdagingen. Natuurlijk, dat is in de raadzaal ook al gedaan. In discussies en nota's wordt de nadruk gelegd op het feit dat, tussen oppositie en coalitie, sa menwerking de voorkeur geniet bo ven tegenwerking. Het collegepro gramma trapt af met de mededeling dat 'we eikaars kennis en kunde hard nodig hebben' en dat er wordt gehecht aan 'een constructieve en open relatie waarbij ruimte is voor discussie over invulling van beleid'. Kortom: de samen-bereik-je-meer- dan-alleen-doetrine vindt zijn weerklank. In het kader daarvan gebruikte CDA-raadslid Mare Lan- sink de spitsvondige zinsnede 'over eigen stokpaardjes heenstappen'. De tijd zal leren of dat mogelijk is in de gemeentepolitiek - en dan moet blijken of het wenselijk (geweest) is. Ook in mijn vakgebied, de geschre ven pers, heerst de samen-bereik- je-meer-doctrine - al zijn er vast sceptici die de tendens liever om dopen tot 'samen-is-het-minder- zwaar-trekken-aan-een-dood- paard-doctrine'. In ieder geval zie je dat verschillende media bereid zijn samen op te trekken om mooie verhalen te maken en het niveau van de Nederlandse journalistiek op peil te houden. De uitdagingen in medialand (bezuinigingen, min der inkomsten door wegvallende advertentie-inkomsten) zorgen er voor dat strijdbijlen met vereende krachten begraven worden. Kunnen overheid en journalistiek samen optrekken? We dienen ten slotte beide de maatschappij en proberen beide de problemen in de maatschappij te minimaliseren. De journalistiek doet dat door aan de kaak te stellen, de overheid door in te grijpen. Neem de mantelzorgers. Die zijn moeilijk in kaart te brengen en het is moeilijk om ze de waarde ring te geven die ze verdienen - ze opereren niet in de spotlight. Als journalistiek en overheid samen de mantelzorg in kaart brengen (wie doet wat, hoeveel tijd is daar mee gemoeid?) en met publicaties laten zien hoe zwaar het werk van man telzorgers is en dat zij lofverdienen, sla je met één klap twee vliegen en de handen in elkaar. Het is over het algemeen geen koek en ei tussen overheid ('journalist pottenkijker') en journalistiek ('overheid ivoren toren'). Maar goed, in Zuidpias bestaat het zelfs dat SP en WD samen in het college zitten, dan is geen samenwerking bij voorbaat uitgesloten. Of we over onze stokpaardjes heen kunnen stappen is nog iets om over na te denken tijdens het zomerreces - en wie weet hoe bruikbaar het kan zijn in komkommertijd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste zaterdag van de schoolvakantie is voor de bewoners van de Vikings- rade sinds jaren gereserveerd voor het buurtfeest. De barbecue ging zaterdag 19 juli weer aan, er was muziek, een springkussen en een aantal buurt genoten kon de verleiding niet weerstaan deel te nemen aan een watergevecht. De organisatie kijkt terug op een succesvolle middag/avond. "De eer ste zaterdag van de schoolvakantie 2015 staat alweer gepland", laat een van de enthousiaste bewoners weten. De Nieuwerkerkse feestvierders zijn benieuwd of er in Zuidpias meer van dit soort initiatieven zijn. "Bu ren ben je samen", is hun devies; ze laten weten dat het springkus sen eigendom is van de 'buurt' en door andere buurten gehuurd kan worden. Ook een buurtfeest gehouden? Foto's zijn welkom bij: redactie@ hart-van-holland.nl maandag 12.00 -18.00 uur dinsdag t/m vrijdag 09.00 -18.00 uur zaterdag 09.00 -17.00 uur terwoude- Vöorschoten, zu[dpla§ lazerswoude-Dorp Poeldijk Wateringen Pijnacker Boskoop oerkapelle yyaddinxveen Zevenhuizen V Delft f Bleiswijk V ^Honselersojk - j Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' een plek naar hun keuze. John Ooms, WD, bezoekt café Oud Verlaat in Oud Verlaat. John Ooms is 56 jaar geleden in Zevenhuizen geboren en ook daar getogen. Sinds drie jaar woont hij in Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij heeft twee zonen en is in juli opa geworden. John is werkzaam in het onderwijs bij ROC Mondriaan in Delft. Hij is politiek actief voor de WD en Wim Cruts (links) en John Ooms sinds 2010 gemeenteraadslid in Zuidpias. John: "Café Oud Verlaat heeft een prachtige ligging aan de Rotte. Het is een ideale pleisterplaats voor wandelaars, fietsers en toeristen. Zeker hier laat Zuidpias zien hoe mooi het is. Vanaf het café kun je over de Rotte grenzeloos kijken." Op de hoek van de Viietkade/ Rottekade staat al sinds eeuwen deze ontmoetingsplek. Het is altijd een geschikte locatie voor diverse neringen geweest, zoals een bakkerij, tapperij en levensmiddelenwinkel. Al die tijd hebben diverse uitbaters een eigen invulling gegeven aan deze uitspanning. Rond 1870 werd het pand in de huidige vorm gebouwd. Het werd omschreven als woning, Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. winkel en tapperij. Daarna hebben er nog enkele verbouwingen plaats gevonden, maar het uiterlijk werd niet veranderd. Vanaf 2006 is Wim Cruts de uitbater van dit gezellige bruine eetcafé. I Wim: "Anno 2014 is het nog steeds een plek waar mensen graag komen. Roeiers, wandelaars, fietsers en watersporters. Vooral met mooi weer is het heerlijk toeven op het grote terras bij het water, onder het genot van een hapje en drankje. Ik neem daarom graag de vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' in ontvangst."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11