Wethouder Vroegop geeft starschot zwemvierdaagse Lekkerste haring in Nesselande Ouderenbond start telefooncirkel Arno van Wijk bespeelt Moreau-orgel Sint-Jan 'Zonde van die molen' Sociale huurders, let op uw zaak HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JULI 2014 Snelheidscontrole Batavierlaan Zevenhuizen Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de veertigste keer wordt in het Pol- derbad de zwemvierdaagse gehou den. Wethouder Joke Vroegop gaf maandag 21 juli het startschot. De deelnemers zwemmen dagelijks - woensdag uitgezonderd - 500 me ter, deelnemers jonger dan tien jaar, zwemmen 250 meter per dag. Nesselande - De beste haring van Nederland is te koop aan de Nesselande-boulevard, bij vishandel Atlantic. Dat heeft de AD-Haringtest uitgewezen. Het is de derde keer op de rij dat de viswinkel met de hoofdprijs aan de haal gaat. Zuidpias - Dit najaar gaat oude renbond ANBO Zuidpias starten met een telefooncirkel voor alle al leenstaande ouderen in Zuidpias. De bond zoekt vrijwilligers die de cirkel 's ochtends willen starten en beëin digen. Dagelijks contact via de telefoon geeft ouderen het vertrouwen dat er mensen zijn die weten van hun Nieuwerkerk aan den IJssel - Het regionale verkeershandhavingsteam heeft vorige week op de Batavier laan, waar een maximum snelheid van 50 km/u geldt, een snelheids controle gehouden. De controle vond plaats tussen 7.00 en 13.00 uur. Eenendertig automobilisten re den met te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 68 kilo meter per uur. bestaan, stelt de ANBO. De tele fooncirkel is zeven dagen per week actief. Aan één cirkel nemen maxi maal zes personen deel. De vrijwilliger werkt op toerbeurt van 8.15 uur tot 9.30 uur. Hij/zij belt een deelnemer vanaf een vast adres en start hiermee de cirkel. Deze deelnemer belt vervolgens de door de telefooncirkel opgegeven volgende persoon. Nadat de laatste Gouda - In het kader van de za terdagmiddagconcerten in de Goudse Sint-Jan bespeelt con certorganist Arno van Wijk op zaterdag 26 juli van 16.00 tot 17.00 uur het Moreau-orgel van de Sint-Jan. Op het programma staan werken van Johann Se bastian Bach, Gottfried August Homilius, Johann Christoph Frie- drich Bach, Carl Phillip Emmanu el Bach en Johann Ludwig Krebs. De toegang is vrij. Van een kennis, Gerard Barendse uit Poeldijk, ontving ik bijgaande foto, waarbij hij schrijft: 'Ik ben eens bij De Vlijt in Zuidwolde gaan kijken. Dat was behoorlijk schrikken. Wat ziet die molen eruit! Kunnen we die niet te rughalen naar de ZuidpiasDaar in Zuidwolde zal er hoogstwaarschijnlijk toch niets mee gaan gebeuren, want de eigenaar wil niet erg meewerken. Zonde van die molen.' Wethouder Vroegop houdt een praatje voor aanvang van de zwemvierdaagse. (foto: Leendert van der Waal) persoon de vrijwilliger heeft gebeld, eindigt de telefooncirkel. Mocht een deelnemer de telefoon niet op nemen, dan neemt degene die belt direct contact op met de vrijwilliger, die daarna de vertrouwenspersoon verwittigt. Meer informatie of aanmelden: 06- 27166135 of telefooncirkelzuid- plas@anbo.nl De Zuidpias is drooggemaakt met 30 windmolens en 2 hulpstoomge malen. Van de molens stonden er 9 ten zuiden van Waddinxveen en 21 tussen Moordrecht en Kortenoord. De 18 molens die bij Waddinxveen en Moordrecht het water uit de polder in de Ringvaart maalden, hadden alle een letter als naam (A - T) en de molens die bij Kortenoord het water uit de Ringvaart in de IJssel maalden een getal (1 - 12). Van molen B staat nog een stomp in Moordrecht aan de Ringvaart. De andere molens, ook die na afbraak een nieuwe bestemming kregen, zijn verdwenen. Sommige onderde len of restanten zijn bewaard ge bleven, met name ijzeren molenas sen; tot in Vlaanderen toe. De molen in Zuidwolde is de gewe zen molen T die aan de Ringdijk vlak bij het Abraham Kroesgemaal stond. De bouw van de molen werd aanbesteed op 7 september 1837 en aangenomen door Gerrit Kleij uit Nieuwerkerk aan den IJssel voor 32.600 gulden. De molen werd in 1838 opgeleverd en in bedrijf ge steld. Molenaars waren Klaas de Rou we (van 1838 tot 1851), Elisa beth Rouwe-Hoogendoorn (1855 tot 1858) Willem Visser en Pieter Hoogendoorn (van 1872 tot 1876). Nadat de molens buiten bedrijf wa ren gesteld werd molen 'I' in 1877 voor 1000 gulden verkocht aan molenaar H.J. Wassens in Zuid wolde die de molen aldaar lieten opbouwen door molenmaker Schil ler uit Dalfsen als korenmolen. Zijn nazaten zijn nog steeds eigenaar. De wieken liggen sinds 2004 voor de molen. Terughalen van deze molen naar Zuidpias lijkt mij onhaalbaar, afge zien van de medewerking van eige naar Wassens, vanwege de kosten en vanwege het feit dat de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed (de molen is een beschermd rijks monument) mordicus tegen het verplaatsen van molens is. J.S. Bakker, redacteur maandblad Molenwereld Moerkapelle Graag, maar ook met verbazing, rea der ik op het stukje van mevr. Liset löffler, projectleider bij gemeente hidplas. Immers had ik niet een inge zonden stukje richting gemeenteraad Htschreven? Kunnen de gemeente raadsleden zich nu ineens niet meer Smeren? Ooh wat wist men het te vertellen toen men voor Jumbo en Plus op ons in kletste teneinde onze stem te krijgen, en nu geen enkele raacfie. Ja nu mag mevr. Löffler de kastanjes uit het vuur halen. Inhoudelijk; mevrouw Löffler geeft aan dat ik niet goed begrepen z°u hebben, dat de gemeente het bouw- en woonrijp-maken van de 3r°nd aan de Schoolstraat en Bur gmeester Klinkhamerweg zelf gaat u'tvoeren en dat de kosten hiervan een exploitatiebijdrage door 0oripartners aan de gemeente worden terugbetaald. Wat er niet bij wordt verteld, is dat de gemeente en Woonpartners het in eerste instan tie niet eens konden worden over de transactie omdat Woonpartners een exploitatieopzet had laten maken met een pittig bedrag voor bouw- en woonrijp maken. Hierdoor bleef voor de gemeente geen winst over. Om er uit te komen heeft uiteindelijk de gemeente aangeboden om dit werk zelf te doen, voor de helft van het begrote bedrag. Als dat lukt betaalt Woonpartners het verschil tussen hun begroting en de kosten van de gemeente terug, en dan is er winst voor de gemeente. Maar, nu even serieus. Heeft U het wel eens mee gemaakt dat een overheid iets goed koper kan uitvoeren dan een private partij? Dat gelooft toch niemand. Interessant zijn verder de afspraken inzake een inspanningsverplichting aangaande redelijke huur. Waren er destijds ook niet dergelijke afspraken over de Ambachtssingel? Daar zijn de als sociale huurwoningen gebouwde eengezinswoningen al lang vrije sec tor en de appartementen volgen nu. Ter stimulering heeft minister Blok vastgelegd dat woningcorporaties alleen over hun sociale huurwo ningen een bijdrage aan Den Haag hoeven te betalen, en niet over hun vrije sectorwoningen. Vandaar dat ik de stelling aan durf, dat het niet lang zal duren voordat al die nu te bouwen sociale huurwoningen over geheveld zullen gaan worden naar de vrije sector. Dus sociale huurders, let op uw zaak. Maak die mensen die onlangs zo nodig uw stem moesten hebben nu maar eens even wakker. Huib Schouten, '"Söonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om '"9 (tonden brieven in te korten ofte weigeren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23