A 1 i 'Een stille tocht met 40.000 man door Nijmegen' PÜP HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JULI 2014 27 Vierdaagsekruisjes en gladiolen voor wandelende Hart van Holland lezers Zuidpias - Onder de 43.013 deelnemers aan de 98e editie van de Nijmeegse Vierdaagse, van dinsdag 15 tot en met vrijdag 18 juli, bevond zich een aantal inwoners van de gemeente Zuid- plas. Of ze nu voor de eerste keer meededen, of al veel vaker de vier keer dertig, veertig op vijftig kilometer hadden afgelegd, voor allemaal telde maar één ding: het vierdaagsekruisje. Ondanks de door de vliegramp in Oekraïne aangepaste feestelijkheden (onder andere geen muziek tijdens de intocht) was de sfeer op de Via Gladiola toch opgetogen en feestelijk. Het echtpaar Sieneke en Herman-Derk Hulsinga keerde na vierdagen lopen terug naar Nieuwer- kerk met een zilveren kroontje voor Sieneke omdat zij de wandeltocht voor de zesde keer met succes had gelopen. Wederhelft Herman-Derk kreeg het gouden kruis voor het tien keer lopen van de Vier daagse. Zij ervoeren de dag van binnenkomst als een dag met vele gezichtenvan de hoge tempe raturen en het niet aanwezig zijn van de muziek korpsen in verband met de vliegtuigramp, tot de euforie van de mensen die het vierdaagsekruisje behaalden en het enthousiasme van het publiek langs de kant van de weg. Nieuwerkerkers Emma en Teun Visscher namen voor de achtste keer deel aan de Vierdaagse. Ook deze keer genoten ze met volle teugen van het evene ment, al vonden ze de laatste dag 'best zwaar' en waren hun gedachten bij de slachtoffers van de vliegramp. Het echtpaar heeft al weer plannen voor het lopen van hun negende Vierdaagse. Barometer 2014 Aantal mschfijvmgen Met geneis Aangemeld 1e dag iMgevaHen/ntei gestart 2e dag uitgelopen 3e dag uitgelopen 4e dag uitgevallen met gestart vierdaagse uitgelopen Met het lopen van haar vijfde Vierdaagse is Ineke Stolk-van Eek nu de trotse bezitter van een zilveren medaille. De Nieuwer- kerkse genoot vooral van het publiek langs de kant van de weg, dat klaarstond om de wandelaars te verwennen met snoep en water en dat de wandelaars aanmoe digde om hun tocht te vervolgen. Nieuwerkerkers Lean (links op de foto), Corné (rechts) en vader Jan Vellekoop kwamen samen over de finish. Lean liep de Vierdaagse voor het eerst. De dagelijkse dertig kilometer liep hij samen met zijn vader die meeging als begeleider. Vader Jan had de Vierdaagse al twee keer eerder gelopen (50 km) en ging nu voorde tweede keer mee als begeleider. Broer Corné deed voor de derde keer mee en bedwong dagelijks een afstand van 40 km. 'Snelle Jelle geflitst op de Via Gladiola!'. De vijftienjarige Jelle Mühren uit Nesselande nam dit jaar voor de vierde keer deel aan de Vierdaagse. Hij liep de wan deltocht samen met vader Gerrie, die de tocht voorde achtste keer volbracht. Jan van der Pot en Metha Si mons uitZevenhuizen trokken voor de zesde keer de wan delschoenen aan in Nijmegen en wisten de Vierdaagse ook deze keer tot een goed einde te brengen. De tachtigjarige Tiny Reijm-Eikelenboom liep dit jaar voor de tiende keer de Vierdaagse van Nijmegen. De Waddinxveense die ook nog jaren in Nieuwerkerk aan den IJssel heeft gewoond, werd vergezeld door dochter Conny en zonen Fred, Arjan en kleinzonen Bastiaan, Hugo. Zoon Rob en kleinzonen Karei, Cornelis en Johan Reijm waren zelfs uit Florida overgekomen om met hun (grootmoeder mee te lopen. Een stille tocht met 40.000 man door Nijmegen', zo noemde Nel van der Ham de laatste dag van de 98e Vierdaagse. De Zeven- huizense volbracht de vier keer 40 km, samen met haar zussen en vriendinnen, zonder blaren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27