I Bewoners tegen brommen op de Fransezoom Onvrede in raad over onderzoek recreatieverblijven Raad voorzichtig akkoord met oprichting De Nieuwe Regio www.dezuidplas.nl www.odonhoogendoorn.nl de Haij van derWende Dus niet v/ nor brommers SCOOTERS Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: v.a. 5,- p/m2 advocate n HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 23 JULI 2014 DIT IS EEN FIETSPAD!!! Odon Hoogendoorn Thuis in de regio. likuwerkerk aan den IJssel - Officiële borden zijn het niet, toch hoopt Da nielle van Ginhoven dat de boodschap die zij via A-4'tjes aan lantaarnpalen langs de Fransezoom probeert over te brengen, duidelijk is. "Dit is een fiets pad. Dus verboden voor brommers en scooters." Al jaren zegt Van Ginhoven er last van te hebben dat brommers ko mend vanaf de Europalaan aan de ene kant en het Groenezoompad aan de andere, niet omrijden over de Zweedsezoom, maar vlak voor haar 'leur langs over het fietspad rijden. Zeg maar scheuren. Ze gebruiken het fietspad als een racebaan. Voor- 3I 's nachts is het erg. Dan heb je het gevoel dat ze pal langs je bed rijden." Ook haar buren - zo'n elf huishou dens - ondervinden volgens haar riinder. "Al zei een buurvrouw pas ■kt ze minder last van de herrie rieeft sinds ze met het slaapkamer raam dicht slaapt. Dat vind ik met dit warme weer niet heel lekker." De bebording op het fietspad kan volgens Van Ginhoven beter. 'Ter hoogte van het Polderbad bijvoor beeld wordt het fietspad onder broken door een weg. Daarna zijn er geen borden meer die aangeven dat het om een fietspad gaat." Voor haar deur staat wel een blauw ge bodsbord, maar dat heeft niet altijd het gewenste resultaat. Bij de gemeente heeft Van Ginhoven gevraagd om een onderbord met als opschrift: 'dus niet brommen', zoals dat volgens haar ook elders in het dorp te vinden is. Voorlopig gaat dat er niet komen, omdat het volgens de gemeente op dit moment 'juridisch onmogelijk' is om een dergelijk bord te plaatsen. Zuidpias is bezig met een onderzoek naar de totale bebor ding in de gemeente. Bekeken wordt volgens een woordvoerder "of daar fouten in zitten of optimalisaties in te behalen zijn. Oplevering is voor zien na de zomer". Van Ginhoven wil daar niet op wachten en is zelf achter computer en printer gekropen om met vette letters de brommers en scooters van het fietspad te weren. "De buurt is al zeker acht jaar bezig om de ge- luids- en stankoverlast tegen te gaan en de veiligheid te verbeteren. Je moet er toch niet aan denken dat een kind het fietspad op schiet." laidplos - "Het is jammer dat de raad buitenspel staat bij de vraagstel- Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP) liet 15 juli, in het interpellatiedebat fotwerd aangevraagd door zijn fractie, weten niet content te zijn met de raagste/ling in het te verrichten onderzoek naar bewoning van recreatie woningen. Meerdere raadsleden deelden zijn onvrede. ijn de Groot ct college wil laten onderzoe- Cn wat de financiële en juridische Jcvolgen zouden zijn van een ver kering van peildatum voor per- ^anente bewoning van recreatie- dingen naar 1 januari 2010. "^zetten van een onderzoek is k bevoegdheid van het college. at beeft inmiddels acht onder- kfevragen opgesteld voor het ex- err|e onderzoeksbureau. Dit bureau volgens een informatienota e afzonderlijke fusiegemeenten krier ondersteund bij het opstellen 'an beleid omtrent permanente be woning van recreatieverblijven. "De ervaringen met de onderzoeken naar Wilde Veenen en zwemwater hebben geleerd dat betrokkenheid van de raad bij de vraagstelling, vertraging in het besluitvormings proces kan voorkomen", aldus Slobbe. Volgens hem zijn enkele vragen overbodig, bijvoorbeeld omdat de informatie over de kos ten van handhaving in het raadhuis aanwezig moet zijn. Slobbe wil lie ver een onderzoeksbureau 'zonder historie'. "Onder bewoners van de recreatie woningen zijn sentimenten en dat is logisch, want het betreft hun wo ning. Blijven die sentimenten niet als wij geen duidelijkheid geven over hun situatie?", vraagt Tinet de Jonge. De CDA-politica wil concre tere vragen. Pieter Beeldman vraagt ook om samenspraak met de raad. "Dat duurt langer, maar biedt de mogelijkheid om dit dossier voor goed te sluiten", zegt het PvdA GroenLinks-raadslid. Wethouder Rik van Woudenberg zegt met het bekende bureau sa men te werken omdat dat stappen - en daarmee kosten - scheelt in de voorbereiding van het onder zoek. Op de aangedragen suggestie van ChristenUnie/SGP, om vragen in overleg aan te passen, gaat de wethouder niet in. "Ik betreur het dat er voorbij wordt gegaan aan de overwegingen in dit huis", reageert Marnix de Romph (CU/SGP) fel aan het einde van het debat. Nieuwerkerk - Intergemeentelijke samenwerking is booming. Zuidpias ging eerderal akkoord met samenwerking met de IJsselgemeenten Capelle en Krimpen voor de sociale dienst en nu komt de oprichting van een nog groter verbond, De Nieuwe Regio, ook dichtbij. De gemeenteraad stemde op dinsdag 15 juli in met de uitgangspunten die het fundament van op richting vormen - al was het weifelend. Danielle van Ginhoven: "Ik ben zelf maar achter de computer gaan zitten." Door Pepijn de Groot Het streven is om met een grote kluit gemeenten uit Midden- Holland een netwerkorganisatie op te richten. Met Bergambacht, Bodegraven-Reeuwijk, Gouda, Ne- derlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen (met Alphen en Woerden is een samenwer- kingsconvenant getekend) moet Zuidpias inspelen op bestuurlijke ontwikkelingen die vragen om een gezamenlijke aanpak. Dat loopt uiteen van belangenbehartiging tot beleidsuitvoering. De raadsleden staan niet te sprin gen van enthousiasme als 'beleid'en 'gemeentelijke samenwerking' in één adem worden genoemd. Zo is Adri Woudstra (SP) bang dat de stem van de gemeenteraad zal ver stommen in de menigte. Ook D66- er Mark Clavaux is niet meteen overtuigd en vraagt wat de moge lijkheden tot uittreding zijn. Ook Pieter Beeldman (PvdA/Groen- Links) informeert ernaar. "Hoewel het een kleine regeling betreft, blijf ik pessimistisch. Ik vrees dat een samenwerking als deze gaat uit dijen." Aan dat laatste moet Dico Bac van ChristenUnie/SGP ook niet denken. "Ik ben voor het behouden van autonomie. Samenwerking: ja, de mogelijkheid van latere harmo nisatie: nee." CDA'er Jurian Hennip hoopt dat Zuidpias zich niet blind staart op De Nieuwe Regio en voor samenwerking contact zoekt met samenwerkingsverbanden in aan grenzende regio's. A20 Volgens burgemeester Kats, por tefeuillehouder intergemeente lijke samenwerking, gaat Zuidpias voor 'het beste van twee werelden' door zowel in contact te staan met Rijnmond als met Midden-Holland/ De Nieuwe Regio. Voor het sociaal domein is De Nieuwe Regio erg be langrijk - al dient het convenant met Woerden en Alphen vooral de lobbyfunctie van het op te richten samenwerkingsverband. "De ver breding van de A20 is een onder werp dat zeker op de lobbyagenda komt", aldus Kats. Volgens Kats is de twijfel over demo cratische legitimiteit niet nodig. "De Nieuwe Regio is een kleine regeling waar per project wordt gewerkt. De wethouders gaan daarover en draagvlak zal worden gezocht bij de gemeenteraad. De vraag van de uitstapregeling is volgens mij een verkeerde; hoe succesvol dit wordt, is een betere vraag." Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3