sl m Grote Rivierentocht verbindt Hollandse IJssel en Lek CultuurUitje Anbo naar Den Bosch Restaurant Pleisterplaats: gastvrij en lekker eten KERKDIENSTEN lw1 Ifc <Pleiste7plaats HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 AUGUSTUS 2014 13 AMEP V* Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J.W. Estrik en 18.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. A.J. van den Herik en 18.30 uur ds. J. Harteman. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinek. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. E.M. Bakker en 18.30 uur ds. P.J. Teeuw. V.E.G. in 't Goudse: 10.30 uur mw. A. Rijkaart. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. F. Bos in Dorpskerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering met pas toor Schuurmans. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middag gebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur lofprijsdienst. Nesselande St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) ZONDAG 17 AUGUSTUS Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met P. Groeneveld. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: 9.30 uur mw. M. Pieterse. De Lichtkring: 9.30 uur ds. M.J.C. Blok en 16.30 uur M.H.C. Romph (leesdienst). Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. B. Oosterom en 18.30 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur prop. JJ. Steketee en 17.00 uur ds. P. Krijgsman. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. N. de Jong en 19.00 uur ds. C. Wesdorp. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. E.J.N. Kronenburg. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pas tor J.M. Immerzeel van Oosten. Vrijz. Prot. Kerk: 10.30 uur ds. H. Hartogsveld. Zevenhuizen - Op uitnodiging van de organiserende verenigin gen is TC Zevenhuizen '80 dit jaar betrokken bij het vaststellen van de route van de 22e editie van de Grote Rivierentocht, waarbij dit keer de Hollandsche IJssel en de Lek met elkaar verbonden worden. De deelnemers kunnen zaterdag 16 augustus kiezen uit drie routes. De langste, over 170 km, gaat na de IJssel en de Lek bij Schoonhoven via de pont richting de Waal, waar men bij toerfietsclub Brakel een stem peltje kan halen. Daarna gaat men via de Linge in de Betuwe noord waarts naar de Lekbrug bij Vianen om daarvandaan richting Woerden te fietsen voor een tweede stempel. Tenslotte komt men via de Oude Rijn, de Gouwe en de Rotte weer terug in Zevenhuizen. De routes over 125 en 60 kilometer snijden onderweg een deel af en sluiten later weer aan op de hoofdroute. Vanaf 8.00 uur kan gestart wor den vanaf brasserie Het Graan- huys aan de Tweemanspolder. Voor meer informatie: www.tcze- venhuizen80.nl. Zuidpias - Anbo Zuidpias organiseert circa drie keer per jaar een CultuurUit je per trein voor alle ouderen van de gemeente, leder betaalt voor zich waar bij gebruik gemaakt kan worden van eikaars Voordeel- of Dalurenkaart. Wie niet beschikt over een dergelijk NS abonnement kan dan toch met veertig procent korting reizen. De deelnemers dienen wel allemaal te beschikken over een OV chipkaart. Op donderdag 21 augustus gaat de reis naar Den Bosch. Belang stellenden worden om 8.50 uur verwacht aan de Dorresteinzijde van het NS station. Vanaf 9.00 uur kan er ingecheckt worden. In Den Bosch wordt uiteraard een Bossche Bol gegeten en wordt een boottochtje door de Binnendieze gemaakt. De kosten hiervoor bedra gen 8,50 euro. Verder is men vrij om bijvoorbeeld een museum te bezoe ken, een terrasje te pikken of om te winkelen. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijk diner. Om 21.18 uur is men terug op sta tion Nieuwerkerk. Aanmelden vóór dinsdag 19 augus tus via 0180-318097 of f.m.brul@ casema.nl. Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Voorschoten ,*Xyp - p'ruftSI 'Zoeterwoude.' ,Uoa, azerswoude-Dorp Mo,erkapelle vyaddinxveen B|èiswijk Honselersdijk 'W--9-9T (TO 'i* f Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Willem Jan van Tilborg, WÜ, bezoekt restaurant Pleisterplaats in Moordrecht. Willem Jan van Tilborg woont sinds 2011, samen met zijn vrouw en twee kinderen, in Moordrecht. Hij werkt als manager bedrijfsvoering bij de gemeente Zundert. Hij is politiek actief voor de VVD. Hij was in de periode 2006-2010 raadslid in Moordrecht en sinds w&s Jan Maasdam en Willem Jan van Tilborg. maart 2014 gemeenteraadslid in Zuidpias. Willem Jan: "De Pleisterplaats, pal naast de afslag Moordecht, is al jaren een begrip. Niet alleen voor Moordrechters, maar ook voor de vele reizigers die er onderweg graag een hapje komen eten," Op de plaats van de huidige Pleisterplaats heeft vroeger een boomgaard met schuur gestaan. Melkrijder Gerrit Luitjes heeft vanaf die plek jarenlang koffie en thee geschonken. In 1960 heeft de familie Elmendorp het huidige restaurant gebouwd. In die tijd stond er, tot eind jaren 70, ook een benzinepomp. In 2000 is de Pleisterplaats Moordrecht van hen overgenomen door de huidige eigenaren Jan en Anneke Maasdam. Tegenwoordig is het restaurant ook op zaterdagavond open en is de locatie beschikbaar voor feesten en partijen. Het pand biedt zo'n 125 zitplaatsen. Willem-Jan: "De Pleisterplaats was jarenlang een wegrestaurant waar ook veel vrachtwagenchauffeurs gebruik van maakten en er hun rustpauzes namen. Die functie is aan het veranderen sinds de komst van de Mc Donalds en het verleggen van de nieuwe afslagen. De eigenaren spelen goed in op deze veranderingen door de focus veel meer op de restaurantfunctie te leggen: goed eten voor een leuke prijs. Het getuigt van ondernemerschap, dat ik graag wil ondersteunen," Jan Maasdam, exploitant: "Dn huidige bouwwerkzaamheden rondom de afritten van de A20 maken dat we extra hard werken om klanten t<- bieden waar we goed in zijn: een warme sfeer en goede Hollandse gerechten tegen een vriendelijke prijs." Willem Jan: "Graag wil ik de aandacht vestigen op deze volop in ontwikkeling zijnde Zuidplaslocatle. Bij de Pleisterplaats worden gasten altijd bijzonder gastvrij onthaald en kun je naast goed eten ook prima terecht voor feesten en partijen. Een echte aanrader dus," Voor meer informatie: www.pleisterplaatsmoordrecht.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13