Zorgcomplex De Zevenster wordt compacter Inzamelingsactie voor Ronald McDonald Kinderfonds Profvoetballertje spelen op trapveld in 't Moerhout Winst voor Starreveld en De Lelij de Haij van der Wen de Win een jaar lang gratis lezen advocaten Duivensport HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 AUGUSTUS 2014 3 Thuis in de regio. levenhuizen - Er wordt hard gewerkt aan een herzien plan voor nieuw bouw van zorgcentrum De Zevenster. Het complex, dat op de hoek van de Leliestraat en de Noordelijke Dwarsweg komt te staan, wordt qua omvang compacter dan de eerder geplande variant. Dat zegt Zevenster-directeur filim Ansen desgevraagd. Door Pepijn de Groot De naderende veranderingen in de met de huidige Zevenster gaat ge- zorg hebben daarmee niet alleen beuren.' een bestuurlijk, maar ook een archi tectonisch effect. 'Het plan om alles bij elkaar onder één dak te hebben -apotheek, huisarts, zorgcentrum - hebben we losgelaten', vertelt An sen. 'Onze kerntaak wordt kleiner en daar passen we de plannen op aan.' De directeur van de Zevenster zegt een 'gebouw te willen dat niet de toekomst van zichzelf dicteert'. De nieuwe Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) van 2015 heeft invloed op de manier van zorg ver lenen en op zorgcentra zelf. 'We blijven binnen de kaders van het be stemmingsplan. Het complex wordt qua omvang compacter dan eerder gepland', zegt Ansen over de herzie ning van de plannen. Eerder dit jaar werd bekend dat Woonpartners in samenspraak met De Zevenster zo'n veertig apparte menten op de locatie wil realiseren. Over woningaantallen en termijnen voor nieuwbouw van het senioren centrum laat Ansen zich niet uit. 'Daar ben ik voorzichtig in gewor den. We zijn nu druk in overleg met de gemeente en woningcorporatie over nieuwbouw, en over wat er |.uugSmit schenkt maar vast iets te r|nken in voor de jongens die zich n het zweet werken. De jongeren werker voetbalt zelf niet mee op et trapveldje. 'Ik ben een rugbyer. was er ook straatvoetbal n oerkapelle en woensdag in Ze ehuizen. Toen heb ik even mee- e aan en ik struikelde al snel. Die Gemeente Zuidpias laat desge vraagd weten dat een stedenbouw kundig ontwerp is opgesteld, waar mee De Zevenster en Woonpartners op hoofdlijnen akkoord zijn. Over de grondprijs wordt nog onderhandeld. Ook de definitieve parkeerbalans moet nog worden berekend. Huidige pand Ansen hoopt dat de zaal De Herten- kuil in gebruik blijft voor zorgdoel- einden. 'Het zou zonde zijn om de zaal hier af te breken en honderd meter verderop weer op te bouwen. De zaal is goed geschikt als ontmoe tingsplaats voor zorgontvangers en zorgverleners en als locatie voor, bij voorbeeld, een Alzheimercafé.' De noodzaak van nieuwbouw is vol gens Ansen toegenomen. Het hui dige gebouw stamt uit de jaren ze ventig en is 'absoluut degelijk', maar de huidige zorg vraagt om nieuwe voorzieningen, stelt de directeur. De buurt Eerdere plannen voor nieuwbouw van De Zevenster stuitten op protest uit de buurt. Men erkende de nood- Het is heet in het park. Vier Moor- drechtse jongens hebben net met een tak de bal uit de sloot gevist en hervatten hun potje. Twee dra gen een Braziliëshirt, eentje loopt in z'n blote bast. Er is weinig animo voor straatvoetbal. 'Tsja', zegt Smit. 'Het is altijd maar wachten wat erop afkomt. Je kunt kinderen niet zaak van nieuwbouw, maar was niet blij met de omvang en ligging. De bewoners van de Bloemenwijk willen de nieuwbouw liefst niet ten koste laten gaan van de speelruimte die er nu is. Ansen zegt dat de visies van buurt bewoners worden meegenomen. Als de plannen concreter zijn, wordt de buurt betrokken. "Ik snap de on vrede: in plaats van bomen komen er bakstenen, maar ik denk dat de plannen voor een kleiner complex een aangename aanpassing voor de buurt zullen zijn", aldus Ansen. Ben Verschoor, die vaak namens de buurt heeft ingesproken toen nieuwbouw op de politieke agenda stond, laat per telefoon weten eerst de plannen te willen zien voor hij reageert. "Is compacter een meter lager, of dertig? Dat is nogal een verschil. Voor ons is het belangrijk dat er ruimte blijft op de hoek van de Leliestraat en de Noordelijke Dwarsweg, dat is het enige beetje bewegingsruimte voor de jeugd in de Bloemenwijk." Eerdere nieuwbouwplannen voor De Zevenster werden twee jaar geleden afgeblazen. De beoogde ontwik kelaar van destijds, Vestia, kampte met financiële problemen en trok zich terug uit alle nieuwbouwpro jecten waarbij nog geen paal in de grond was geslagen. De herziening van de plannen staat volgens Ansen los van die gebeurtenis. dwingen, maar wel de mogelijkheid geven om te komen. Het is overal rustig, mensen zijn op vakantie of op het strand.' Door de weersomstandigheden la ten Isaiah (12), Samuel (10), Just (8) en Nehemiah (7) zich niet tegen houden. "Gisteren regende het, dan gaan we ook gewoon voetballen", zegt de oudste. Oefenen moet ook wel als je idolen hebt als Neymar en Moordrechts trots Memphis Depay. In de voet sporen van de PSV'er willen ze al lemaal wel treden, al heeft Isaiah Zevenhuizen - Denise en Jennifer Dekelver hebben een inzamelings actie opgezet om geld in te za melen voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Deze organisatie biedt logeerplekken aan voor ouders en broertjes en zusjes van ernstig zieke kinderen die in het ziekenhuis lig gen. Denise is geboren met een open ruggetje en heeft al diverse keren in het ziekenhuis gelegen. Haar ouders en zusje verbleven dan regelmatig in een Ronald McDonald huis. Om te laten zien hoe blij ze zijn met dit goede doel verkopen de zusjes zelfgemaakt 'Loom' armbandjes voor 1 euro per stuk. De armbandjes zijn verkrijgbaar op het adres Wei- deplantsoen 9. Bestellingen kunnen ook geplaatst worden via rmdac- tie@hotmail.com. Moordrecht - Voor de Moordrecht- se postduiven stonden afgelopen zaterdag twee vluchten op het pro gramma. De eerste vlucht was een natour vlucht vanuit duffel over 100 km. Om 10.00 uur werden de 230 dui ven losgelaten bij een stevige zuid westen wind. Een uur later was de - net nog in blote bast - daar een verkeerd shirt (Ajax) voor aan. Hij grijnst en kust het logo van de club. De jongens spelen bij V.V. Moor drecht en in de vakantie trappen ze in hun wijk een balletje. Samu el oefent ook op kleine schaal. "Ik maak graag panna's en leer nu de rond-de-wereld. Dan gooi je de bal op met je voet, draait er een rondje omheen en legt hem weer stil op je voet. Ik kan hem bijna, alleen het stilliggen lukt nog niet helemaal." Voor de foto laten de jongens graag zien wat ze in petto hebben: Bayern München wordt gerepresenteerd door Isaiah en Nehemiah (correc tie: Müller en Neuer) en Barcelona door Just en Samuel (ahum, Messi en Neymar). De jongens pingelen, passen, dribbelen en draaien tot het zweet van hun hoofden gutst. Een moeder komt aangefietst om de jongens te waarschuwen voor het naderende noodweer. Gelukkig kan er ook op de Xbox gevoetbald worden. Denise en Jennifer Dekelver verko pen zelfgemaakte armbandjes voor het goede doel. eerste duif thuis op het hok van Ge rard de Lelij. Uitslag eerst 20: Gerard de Lelij 1; A. Dekker 2, 8,19; P. en J. Heikoop 3, 4, 6, 7, 9, 10; Jac Speksnijder 5, 15, 18; Rinus van Kerkhof 11; P. Twigt 12; M. Terlouw 13; Comb. G. Et A. Heikoop 14,16, 17; Tijmen Tuynder 20. De tweede vlucht van de dag was een jonge duiven vlucht vanuit Pe- ronne over 260 km. Hier werden om 09.45 uur 266 Moordrechtse duiven gelost en was de eerste duif, die vloog met een gemiddelde snelheid van 106 km per uur, om 12.10 uur thuis op het hok van C. Starreveld en Zn. Uitslag eerste 20: 1, 2, 4, 8, 12, 20; Jac Speksnijder 3, 15, 16; M. Ter louw 5, 6, 7, 10, 11, 13, 14, 17, 18; Rob Beider 9; P. Twigt 19. Zevenhuizen - De plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen is tijdens de Z- Uitmarkt zaterdag 30 augustus van 10.00 tot 17.00 uur open. Volwassenen kunnen, door mee te doen aan een prijsvraag, kans maken op het winnen van een 'jaar gratis lezen' en van 14.00 tot 16.00 uur kunnen ouders en kinderen luisteren naar verha len van de VoorleesExpress. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Barbizonloan 82 2908 ME Cnpelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Pingelen, passen, dribbelen en draaien tot moeder roept. Moordrecht - Het gras in park 't Moerhout is vers gemaaid. Het straatvoet- "llen van Jeugdwerk vindt op donderdag 7 augustus echter plaats op het oostgrasveld. Door het aangekondigde noodweer is de aanloop klein - maar et enthousiasme groot. D°or Pepijn de Groot kids lachen natuurlijk.' Los van Vestia

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3