i 1 7 #lzi I CÏTi Knutselen, poppenspel en waterspektakel bij Witte Tentweek Leefgoed de Olifant: grenzeloos genieten in historische omgeving KERKDIENSTEN 10 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 AUGUSTUS 2014 i Moordrecht - Kinderen met een lach van oor tot oor, die al kletsend aan het knutselen zijn. Dat was het beeld afgelopen maandag, tijdens de eerste dag van de Witte Tent- week in Moordrecht, 's Ochtends trapte de Witte Tentweek af en tot en met vrijdag is er van alles te doen in de tent die op het plein van de Meester Lallemanschool staat. Zo geeft woensdagavond poppenspeler Jeroen van den Berg uit Waddinx- veen een voorstelling en is er don derdagavond een waterspektakel op de Kerklaan, bij de brug over de Ringvaart. (Job van der Plicht) Geconcentreerd aan het werk tijdens de Witte Tentweek. Moordrechtse jeugd knutselt er lustig op los, geassisteerd door een flinke groep vrijwilligers. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. GJ. van Asperen en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. H. Schipaanboord. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. G. Lugthart. V.E.G. in 't Goudse: 10.30 uur mw. C. Kranenburg. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht in Dorps kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering met pastor Feijen. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Stanley Steil in Lalleman school. Nesselande St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) ZONDAG 31 AUGUSTUS Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met pastor W. Bloem. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Jan Sjoerd Pasterkamp. Prot. Gem. De Bron: 17.00 uur zangdienst. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. De Lichtkring: 9.30 uur ds. MJ. Oldenhuis en 16.30 uur ds. W.H. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. J.P. Ouwehand (voorb. HA) en 18.30 uur ds. A.L.A. den Besten. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand (voorb. HA) en 18.30 uur ds. J. Noordam. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. K.F.W. Borsje en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk (zomerzang- dienst). Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur ds. H. IJzerman (HA). Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst Zuid plas is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. ïterwoude-'- I MWW"" - 1 MREi&l Piinacker ootdc Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden meteen vlag Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Ferry van Wijnen, WD, bezoekt Leefgoed De Olifant in Nieuwerkerk aan den IJssel. ■m Ferry van Wijnen is getrouwd en woont sinds acht jaar met zijn vier kinderen in Zevenhuizen. Naast zijn raadslidmaatschap werkt hij als senior projectleider voor de Inspectie Leefomgeving en Transport in Utrecht. Hij is sinds eind 2009 politiek actief, tegenwoordig voor de azerswoude-Dorp Boskoop Moprkapelle yyaddinxveen Zevenhuizen Bleiswijk QEWQor t WD. Deze raadsperiode is hij fractievoorzitter van de WD in Zuidpias. Ferry: "In de vorige raadsperiode bezocht ik tijdens een fietstocht met de gemeenteraad voor het eerst Leefgoed de Olifant. Ik werd onmiddellijk bevangen door deze bijzondere en prachtige locatie, waar iedereen kan genieten van rust, ruimte en natuurlijke producten. Maar ook door de creativiteit en het enorme enthousiasme van de initiatiefnemers Ariann Sipkema en Sipke Nieuwenhuis." Langs de Hollandsche IJssel en aan het recreatiegebied Hitland ligt Leefgoed de Olifant. In een oase van rust staat daar een bed breakfast't Slaepie en een sfeervol restaurant en theehuis De Dames, waar onder andere biologische streekproducten worden geserveerd. Daarnaast biedt het Leefgoed de mogelijkheid voor vergaderingen en groepsactiviteiten in de twee omgebouwde opstallen. Sinds kort is ook de Open Zander beschikbaar: een nomadische tent die voor een vergadering of feestelijke gelegenheid naar eigen wens kan worden ingericht. Een bijzondere locatie met een historisch karakter. De eigenaren, Ahja Marijn Sipkema en Ariann Kraaijeveld, wonen sinds 2004 in de oude Steenoven De Olifant, onderdeel van het Leefgoed. Sipke Nieuwenhuis woont op een schip in de oude Werkhaven, aan de andere kant van de dijk. Vanuit de visie om het terrein te willen delen en het, inclusief de opstallen, te behouden, werken Ahja, Ariann en Sipke 9 sinds 2007 aan deze formule van kleinschalig conferentieoord. Sipke: "De achtertuin van Nieuwerkerk, waar rust, ruimte en groen bij elkaar komen. Waarom is dit zo bijzonder? Het ZIJN op deze 4 locatie maakt je één met de omgeving." Ferry: "Bijzondere ondernemers die met een eigen visie hun droom hebben gerealiseerd: een bijzondere locatie waar iedereen kan genieten van rust, ruimte en natuurlijke producten. In een schitterende omgeving. Ik raad iedereen aan een bezoek te brengen aan dit geweldige stukje Zuidpias. Beleef het zelf!" Voor meer informatie: www.leefgoed.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 10