ZUIDPLAS K ~K Verkoping Welfare artikelen in Zevenster Winst voor Bol en De Groot Kunst kijken tijdens Oogstfeest Sport4Work op bezoek bij sponsor Rotary 1 Golfbaan Hitland: grenzeloos sportief genieten GEWOON HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 AUGUSTUS 2014 19 Duivensport ZP srav;'. I Vw.Y*m H Nieuwerkerk aan den IJssel - De 241 jonge duiven van postduiven vereniging De Reisduif startten za terdag 23 augustus om 10.00 uur vanuit het Franse Nanteuil, op 340 kilometer. Om 14.06 uur meldde zich de eerste duif in Nieuwerkerk bij Johan Bol. Voor het kortere werk waren 302 duiven in Belgische Quivrain, hier bedroeg de afstand 184 kilometer. Eveneens gestart om 10.00 uur arri veerde de eerste duif om 12.05 uur bij Leo de Groot. Top 20 Nanteuil: J. Bol 1, 9; G. van Herk 2, 11, 15, 20; L. van Erk 3, 10, 18; A. Baas 4, 5, 7, 12, 14, 16, 17; Gebr. Kool 6, 8, 13; K. Kool 19. Top 20 Quivrain: L. de Groot 1, 3, 5, 11, 13; A. Baas 2, 7,9, 16, 17, 18; J. Bol 4, 8, 10, 12, 14, 15; L van Erk 6, 19. Zevenhuizen - Tijdens de modeshow op dinsdag 2 september in zorgcen trum De Zevenster houdt het Wel fareteam een verkoping van de door de handwerkende dames gemaakte werkstukken. De modeshow begint om 10.00 uur. Wie zin heeft om het Welfareteam te komen versterken is welkom. Ook resten wol kunnen bij het team ingeleverd worden. Een deel van de gemaakte dekens en truien gaat naar diverse goede doelen in Roe menië en Oekraïne. Zevenhuizen - De Hervormde Kerk is tijdens het Oogstfeest, op zaterdag 6 september, de hele dag geopend. Belangstellenden kunnen gedu rende de dag een kijkje nemen in de kerk waar tevens een expositie te bezichtigen is van het werk van de Moerkapelse kunstenares Ingrid Bovekerk. Het liturgisch bloemstuk in de kerk is gemaakt door Aly Kou- wenhoven en Annette van der Wel. Om 11.00 en om 14.00 uur verzor gen lokale muzikanten miniconeer- ten in de kerk. Kinderen kunnen deze dag tegen een kleine vergoeding een eigen kunstwerk op een klein schilderdoek maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De organisatie van Sport4Work pre senteerde zich bij de Rotaryclub Nieuwerkerk, die het project om jeugdwerkloosheid aan te pakken, sponsort met een bedrag van 7.500 euro. Jongeren uit Zuidpias, tussen de achttien en 27 jaar, die al langere tijd op zoek zijn naar werk, maar die het om de één of andere reden niet lukt om een baan te vinden, krijgen binnen dit programma handvatten aangereikt om een baan te vinden. Voor meer informatie: www.jeugd- werkzuidplas.nl/sport4work Op de foto van links naar rechts Gert-Jan Mast (Rotary), Maarten Neven (De Jonge Krijger), Vincent Kubatz (Rotary), Allard Lammerts van Bueren, Marije Dirksen (Jeugd werk Zuidpias) en Michel de Wit (Sport en Bewegen Zuidpias). Zuid plas is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalten tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Voorschoten., Zoete rwo u d e t - Di azerswoude-Dorp •eldijk Wateringen r i Nootdorp Pijnacker P Moerkapelle yyaddinxveen Zevenhuizen Bleiswijk Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden meteen vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Frans Klovert, D66, bezoekt golfbaan Hitland in het gelijknamige recreatiegebied. Frans Klovert woont sinds twaalf jaar in Nieuwerkerk aan den Ussel. Hij is samenwonend en heeft twee kinderen. Hij werkt als Boskoop manager recruitment sales en marketing bij Active Health. Hij is politiek actief voor D66 en is sinds maart 2014 gemeenteraadslid in Zuidpias. Frans: "Hitland en de golfbaan zijn voor mij de natuurlijke overgang tussen het stadse Capelle aan den Ussel en ons mooie dorp Nieuwerkerk aan den Ussel. Als je de Abram van Rijckevorselweg verlaat voor de Schielandweg zijn zowel het recreatiegebied als de golfbaan beeldbepalend Frans Klovert en )an Lassd e. voor Zuidpias als mooie groene gemeente. Ik kom daar dan ook met zeer veel plezier." Golfbaan Hitland is een prachtig gelegen polderbaan onder de rook van Rotterdam. Doordat het recreatiegebied en de golfbaan zo dicht bij de stad liggen, is het een ideale plaats om tot rust te komen en te genieten van de natuur. Hitland heeft een 18 holes golfbaan, een 9 holes par 3 baan, een vrij toegankelijke driving range en drie oefengreens. Beginnende golfers kunnen hier al snel spelen, terwijl de 18 holes baan door de mooie ligging met fraaie waterpartijen voldoende uitdaging biedt voor zowel beginnende als meer gevorderde golfers. Golfbaan Hitland heeft verder een grote golfshop en horecagelegenheid Hit Eten Drinken. Het restaurant is in landelijke stijl ingericht en het ruime terras biedt een uniek uitzicht over de golfbaan, ledereen is welkom in het restaurant: voor een kop koffie, een lunch of een uitgebreid diner. Tenslotte zijn er een grote en kleine vergaderruimte die voor verschillende doeleinden kunnen worden gebruikt. De golfbaan ligt in het recreatiegebied Hitland, op de grens van Zuidpias en Capelle aan den Ussel. Het recreatiegebied heeft een bijzondere landschappelijke en cultuurhistorische waarde. Agrarisch land wordt afgewisseld met bos, water en moerassige gebieden. Naast een golfbaan zijn er fiets-, wandel- en ruiterpaden, een manege, jeu-de-boulesbaan, ijsbaan en een aanlegsteiger voor (huur)kano's. Jan Lassche, recreatieschap Hitland: "Het recreatiegebied is nu zo'n twintig jaar oud en sommige stukken zijn zelfs dertig jaar geleden j al ingericht. De komende jaren krijgt het gebied dan ook een opfrisbeurt. Hierbij wordt bekeken of de vraag naar recreatieve voorzieningen erg is veranderd ten opzichte van 20-30 jaar geleden en of er daardoor wellicht andere of extra voorzieningen voor recreanten moeten worden gerealiseerd." Frans: "Deze combinatie van recreatiegebied en golfbaan is aantrekkelijk voor een grote groep mensen. Voor iedereen die wil genieten van een sportieve middag in de natuur breng gerust eens een bezoek."Voor meer informatie: www.hitland.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19