Gemaal Verdoold heet u welkom! 30 HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 27 AUGUSTUS 2014 Augustus, nr. 160 Inloopavond voorontwerp-projectplan dijk versterking Dorpsstraat Capelle aan den IJssel Inloopavond voorontwerp-projectplan dijkversterking Oosteinde Moordrecht Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard \Nateriverken Op zaterdag 13 september 2014 is gemaal Verdoold tijdens de Open Monumentendag geopend voor publiek. Het monumentale gemaal aan de Kattendijk 1 in Couderak is in de voorgaande jaren grondig gerestaureerd en gerenoveerd. Er is een gloednieuwe fundering onder het pand aangebracht. In het gemaal staan twee nieuwe visvriendelijke pompen, waardoor de capaciteit is toegenomen. Om het water uit een groot deel van de Krimpener waard via het gemaal op de Hollandsche IJssel te kunnen lozen, is ook de watergang achter het gemaal verdiept en verbreed. Watisertedoen? Het gemaal is voor het eerst na de renovatie en restauratie open voor het bredere publiek. De historische vereniging Colderake heeft een tentoonstelling ingericht over de historie van het gemaal en de watergang. Met de stichting Veenvaren kuntu het water op om het gemaal vanaf de achterkantte bekijken en de route van het water richting het gemaal vanuit de verdiepte en verbrede watergang te beleven. De Couderakse Boezemvrouwtjes zorgen voor de muzikale omlijsting en kinderen kunnen kleur geven aan het gemaal door de speciaal ontwikkelde "Verdooldkleurplaat" in te kleuren. Medewerkers van Verdoold en vrijwilligers van de historische vereniging zijn aanwezig om een toelichting te geven op de werkzaamheden die hebben plaatsgevonden in en om het gemaal en de historie van het gemaal. Programma Let op: de tentoonstelling en het kleuren zijn doorlopend. Voor de optredens van de boezem vrouwtjes en het varen zijn speciale aanvangstijden. 11.00 uur: Veenvaren 12.00 uur: Veenvaren 13.00 uur: Optreden Boezemvrouwtjes 14.00 uur: Veenvaren 15.00 uur: Optreden Boezemvrouwtjes Met dank aan De verbetering van de toevoer van water naargemaal Verdoold maakt deel uit van het uitvoeringsprogramma Watergebiedsplan Krimpenerwaard en draagt bij aan de doelen van hetVeenweidepact. De verbetering van de watertoevoeren de renovatie en restauratie van gemaal Verdoold zijn medegefinancierd doorde provincie Zuid-Holland. Aan de visvriendelijke pompen in het gemaal hebben Ministerie van Economische Zaken en Agentschap.NL een bijdrage geleverd. BHH De dijkversterking in de Dorpsstraat in Capelle is volop in voorbereiding. In 2013 is de meest waarschijnlijke oplossingsvariant gepresen teerd en inmiddels is deze uitgewerkt in een ontwerp-projectplan. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om langste komen tijdens de inloopbijeenkomst op dinsdag 9 septem ber 2014tussen 20.00 en 21.30 uur. De inloop vindt plaats in Verpleeg- en zorgcentrum Rozenburcht, Nieuwelaan 20 in Capelle aan den IJssel.kunt zelf bepalen welkmomentu het beste uitkomt. Meer informatie kunt u vinden op: www.hhsk.nl/dijkversterkingcapelle. Laat even weten of u komt We horen graag vooraf van u ofu erbij bent. U kunt dit voor2 september2014 doorgeven dooreen e-maii te sturen naarp.vander.veeken@hhsk.nl. Bellen kan ook, tel. 0104537431- De dijkversterking bij het Oosteinde in Moordrecht is volop in voorbereiding. In 2013 is de meest waarschijnlijke oplossingsvariant gepresenteerd en inmiddels is deze uitgewerkt in een ontwerp-projectplan. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om langste komen tijdens de inloopbijeenkomst op donderdag 4 september 2014 tussen 20.00 en 21.30 uur. De inloop vindt plaats in zalencentrum de Zespunt, Molenlaan ia in Moordrecht. U kunt zelf bepalen welk moment u het beste uitkomt. Meer informatie kunt u vinden op: www.hhsk.nl/dijkversterkingmoordrecht. Laat even weten of u komt We horen graag vooraf van u ofu erbij bent. U kunt dit voor 2 september 2014 doorgeven door een e-mail te sturen naarp.vander.veeken@hhsk.nl Bellen kan ook, tel. 0104537431- Gemaal Verdoold voorde werkzaamheden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 30