RIJSCHOOL Gastgezinnen voor buitenlandse studenten Veel belangstelling voor Play-lnn Camino zoekt vrijwilligers Maquettes bouwen op Open Monumentendag HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 AUGUSTUS 2014 Een nieuwe rijschool in de Gemeente Zuidpias. 30 uur rijles incl. Praktijk examen* 1.225,00 of AO uur rijles incl. Praktijk examen* 1.600,00 Kijk voor meer informatie op: www.wiemarijschool.nl of bel 06-51967261 DE PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK - Delicatessenpakket van Het Mekka: BJ. Tukker - Bon Zuid Underwear: M.G. Bulsing-Zuierveld -Fles wijn van Gall Gall: - Boeket van Flowers Feelings: - Slagroomschnit van Ammerlaan: -Dinerbon Hof van Holland: T. van Wijk N.L. Sleeuwenhoek C. Fredrikz J. Metselaar 31 Regio - Uitwisselingsorganisatie YFU, Youth for Understanding, is nog voor zes buitenlandse studenten op zoek naar gastvrije gezinnen. Een flink aantal gezinnen heeft in middels gehoor gegeven aan de op roep, want voor 52 studenten uit alle hoeken van de wereld is inmiddels onderdak gevonden. De studenten, in de leeftijd van vijftien tot achttien jaar, zijn onlangs gearriveerd om de Nederlandse taal te leren en cultuur te ontdekken. Zij volgen een school jaar of semester regulier onderwijs op een middelbare school, terwijl ze in een gastgezin verblijven. YFU is een non-profit organisatie die al meer dan 55 jaar wereldwijd uit wisselingen organiseert voor jonge ren. Alle gastgezinnen en studenten krijgen professionele begeleiding. Een gastgezin kiest op basis van in teresses en hobby's zelf welk gast- kind zij willen verwelkomen. Niet al leen gezinnen met oudere kinderen, maar ook gezinnen met kleine kinde ren, eenoudergezinnen of echtparen zonder kinderen kunnen gastgezin worden. Een gastgezin wordt nu nog gezocht voor de Japanse Takase (17) en Ta- noshi (16), voor de Mexicaanse Alec (16) en Oscar (16), voor de Hongaar- Zuidpias - Zuidplasmuziek orga niseert voor de tweede keer een Play-lnn. Op zaterdag 27 september wordt overdag door een eendaags gelegenheidsorkest een muziekstuk ingestudeerd, waarna om 17.00 uur de uitvoering ervan volgt voor pu bliek. Muzikanten die een blaas- of slag werkinstrument bespelen vanaf Hafabra B-niveau kunnen zich aan melden. De toestroom van aanmel dingen is inmiddels dermate hoog, dat een stop voor saxofoon nood zakelijk is gebleken. De Play-lnn vindt plaats in theater Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg 86. De kosten voor deel name bedragen 15 euro. De toegang tot het concert is vrij; deur open om 16.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 06-21521988 of www.zuid- plasmuziek.nl. se Peter (17) en voor de Argentijnse German (16). De gastgezinnen krijgen geen fi nanciële vergoeding, maar ontdek ken wel vanuit hun eigen huis een nieuwe cultuur. De student is zelf verantwoordelijk voor zak-, kleed- en schoolgeld. Voor meer informatie en aanmelden: 0297-264 850 (buiten kantoortijden op 06- 29001655) of via director@ yfu.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cami no, centrum voor leven met kanker, is op zoek naar vrijwilligers; zowel gastvrouwen- en heren als activitei tenbegeleiders. Ter ondersteuning van mensen die kanker hebben (gehad), hun naas ten en nabestaanden opent Camino op 12 september voor het eerst de deuren in een tijdelijke ruimte in het Nieuwerkerkse zorgcentrum De Meander. Naar een eigen locatie, en de middelen om die te bekostigen, wordt nog gezocht. Camino wil een plek bieden waar de Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens Open Monumentendag, op zaterdag 13 september, zijn belangstellenden welkom bij de Steenovens om op initiatief van Stichting Steenovens Klein Hitland maquettes en bouw sels te maken in de open vuurplaat- sen. Vanaf 12.00 uur kan men meedoen met het maken van de toekomstige Steenovens op klein formaat. De stichting hoopt deze dag ook be leidsmakers, architecten, vormge vers en andere creatieve mensen te ontmoeten. accu kan worden opgeladen. Kern woorden zijn inlopen, ontmoeten, ontspannen, verwennen, verwerken en betekenis geven. Tijdens ope ningsuren (voorlopig vrijdag van 10.00 tot 14.00u) kunnen mensen binnenlopen voor een kopje koffie of thee of voor, naar behoefte, een ge sprek. Daarnaast worden er diverse activiteiten aangeboden. Voor meer informatie: 06-30228683 of info@centrumcamino.nl. Na een kennismakingsgesprek start eind september de training voor de nieu we vrijwilligers. Ook de beide turfschuren en de vuurplaatsen zijn op Open Monu mentendag open voor bezichtiging. w 1 V 1 A Ter gelegenheid van de opening van ons bedrijf, hebben wij de volgende aanbieding voor U! Praktijk examen is een regulier examen incl. eigen verklaring en een uur "voorrijden". Aanmelden voor 30 september 2014 en de lessen laten starten voor 31 december 2014. Rijles vanaf 16,5 jaar!! Bij ons hoeft u niemand op te halen of thuis te brengen. Een rijles uur duurt dus echt 60 minuten. Altijd dezelfde instructeur. Gratis proefles zonder verdere verplichtingen. Afspraak wanneer het u uitkomt, één keer per week, één keer per veertien dagen of meerdere malen per week. U bepaalt. Betaling in termijnen mogelijk. Heeft u niet alle uren nodig? Wij betalen wat over is terug. Weet u nog meer leerlingen, maak dan gebruik van de Cashback actie en verdien uw eigen lesgeld terug. Ook voor rijangst, ADHD, autisme of een opfriscursus hebben wij een aangepast lesprogramma. >0Ptvan donderdag De prijzen kunnen opgehaald worden bij Zuid Underwear, Dorpsstraat 208a in Zevenhuizen LID VAN DE MVZ: Apotheek Zevenhuizen - Bac - Bakker Ammerlaan Bengel Biketotaal Taart kUNST Fietsklaar FitFirst Flowers Feelings Graanhuys Gastrovino het Mekka Hoogendoomoptiek Jumbo - Kleinood La Baraque Hart van Holland Old Bakery Perdijk Makelaardij Rabobank DA drogist Rombout kappers Boekhandel van Delft Veerman Adviseurs Restaurant de Viergang Voorbrood Meubelen Visser verwarming Fixet Novy Wonderlijke Verleiding Gall en Gall Café Hof van Holland Look Tours Versprille Zuid Underwear Reisburo de Zwaluw

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31