Activiteiten Camino Volop vermaak tijdens laatste jeugdvakantieweek CJG oogstfeestspeurtocht voor kinderen Dierencentrale Grote rommelmarkt tijdens Oogstfeest Podiumdienst op dorpsplein KERKDIENSTEN ZONDAG 7 SEPTEMBER HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 3 SEPTEMBER 2014 19 Een Indianendorp verrees in het Essepark. Nieuwerkerk aan den IJssel- In de laatste vakantieweek werd alles uit de kast gehaald om de schooljeugd te vermaken. Er werd een program ma voor-ieder-wat-wils gepresen teerd. De jeugd genoot zichtbaar en dat was precies de bedoeling van de coördinerende Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Door Cees Visser Wethouder André Muller sloeg een balletje tijdens de openingsacti viteit 'tennis Et fun' op maandag; daarmee werd de week vol feeste lijkheden geopend. Op kinderboerderij IJsselhage kon den de activiteiten op de gedeelte lijk regenachtige dinsdag gewoon doorgang vinden. Kinderen speelden naar hartelust op het luchtkussen, genoten van het muzikale optreden van Martine en Arjan - met mede werking van Gemiva-drummer Joost - aten poffertjes en popcorn en lie ten zich schminken. De zon scheen uitbundig in het Indianendorp in het Essepark op woensdag. Toen de tenten eenmaal stonden was het tijd voor een ritje op een pony. De 'indinanen' hebben ook een flink aantal loomarmband- jes gefabriceerd. 's Avonds werd de jeugd door de brandweer 'opgefrist' op het veld bij De Bron, onder toeziend oog van bet publiek dat het achter de hek ken wel droog hield. De donderdag brachten de jonge ren voor het grootste deel door in 't Blok met knutselen en het in felle kleuren verven en spuiten van oude auto's. Het avondprogramma be stond uit varen met de sloep, lopen over een Zevenhuizen - Voor de derde achtereenvolgende keer neemt bet Centrum voor Jeugd en Gezin deel aan het Oogstfeest in Zeven huizen. Vanuit een kraam op de bra derie start op zaterdag 6 sep tember een speurtocht voor kinderen en hun ouders door bet GG met als beloning een tasje met kleine verrassing. Voor (groot)ouders biedt het CJG inlooppunt in Zevenhuizen deze dag een moment van rust terwijl de kinderen knutselen of mee doen aan een van de gratis mini- workshops. Ook kunnen ouders hier rustig hun baby voeden of verschonen, ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.cjg- zuidplas.nl. touwbrug en broodjes roosteren bij de Zeeverkenners. De jeugdvakantieweek werd af gesloten met een sportspeurtocht door Nieuwerkerk en een zwem- disco in het Polderbad. Vermist Kater, Britse langhaar, wit, grijs aan uiteinden haren, langharig, Pr. Amaliastraat Moordrecht. Poes, cypers, witte voeten, bef en staartpunt, gechipt, Sterremos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, zwart, met veel wit, Middel weg Moerkapelle. Poes, zwart, Middenmolensingel Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 ofwww.dierencentrale.nl. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. H. Verheul. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. J.J. ten Brinke en 18.30 uur ds. H. Roosehoom. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur W. Bogaards. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistievie ring met pastoor Van Klaveren. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu in Meester Lal- lemanschool (radiouitzending). Nesselande St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met pastoor W. van Paassen. Veg Het Kruispunt: Jaap Kooij. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (be- vest. ambtsdragers). Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur (HA) ds. J.P. Ouwehand en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker (HA). Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur (HA) en 17.00 uur ds. H.C. Mar- chand (dankz. HA). Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur leesdienst met M.H.C. de Romph. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur (doop) en 16.00 uur (podium- dienst) ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. B. Brunt. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur mw.ds. L.M. Schermers. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: 11.00 uur feestelijke woord en communieviering ivm 45-jarig bestaan in Ont.kerk, Dorpsstraat 106. Zevenhuizen - De maandelijks rom melmarkt in Zevenhuizen vindt in verband met het Oogstfeest op zaterdag 6 september plaats in de Dorpsstraat op het kerkplein van de Hervormde Kerk. Hier vindt men een groot aantal kramen die gevuld zijn met allerhande tweedehands spul len; van huisraad, antiek en speel goed tot stellingen met van alles op elektra-gebied alsmede fietsen. De rommelmarkt is geopend vanaf 10.00 uur. Zevenhuizen - De Jeugddienstcom missie van de Hervormde Gemeente Zevenhuizen organiseert voor zon dag 7 september om 16.00 uur een Podiumdienst op het dorpsplein. Thema van dienst, die geleid wordt door dominee Van Vreeswijk, is 'Ge niet van het leven'. Muzikale mede werking wordt verleend door de leh- tus Praiseband uit Capelle aan den IJssel. Na afloop is er koffie en thee voor iedereen. (voor mensen die kanker hebben (gehad), naasten en nabestaanden) VRIJDAG 12 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur: Inloop met koffie/thee. 11.00-12.30 uur: Doodles of zentangles maken (patroontjes die je bijvoorbeeld maakt als je een lang telefoon gesprek voert); kosten 1 euro. 13.00-14.00 uur: Lunch; kosten 2,50 euro. VRIJDAG 19 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur: Inloop met koffie/thee. 11.00-12.30 uur: Boekversieren; kosten 1 euro. 13.00-14.00 uur: Lunch; kosten 2,50 euro. Camino - gevestigd in De Mean der, Boslaan 1. Info: 06-3022 8683 of info@ centrumcamino.nl Een eierdoos wordt omgetoverd tot vlinder.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19