Culinesse 2014 meest bezochte editie HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 3 SEPTEMBER 2014 21 Nesselande - Voor de vierde keer streek op het strand van Nesselande afgelopen weekend Culinesse neer. Met publiekstrekkers als Nielson, Van Dik Hout en Nick en Simon werd het evenement ditmaal wéér drukker bezocht dan vorig jaar. De uitverkochte zaterdagavond was goed voor ongeveer 6000 bezoekers. Het weer was misschien niet altijd van Caribische kwaliteit, maar wie op het terrein staand met zijn voeten in het zand de ogen dichtkneep, kon zich zo op een exotische locatie wanen. Door Erwin van 't Hof De hoofdmoot van het festival was volgens or ganisator Brendo Festen het eten. "Natuurlijk is het leuk dat de mensen vooraan willen staan bij Nick en Simon, maar de nadruk ligt natuurlijk op de restaurants. Zij zijn onze culinaire gasten", ver telt organisator Brendo Festen. Hapjes, drankjes, amuses en cocktails, voor de liefhebber was er een overweldigende keuze aan lekkernijen aanwezig. In tenten versierd met gekleurde lampjes konden de bezoekers zoeken naar hun favoriete gerecht. De sfeer op het terrein was het best te beschrij ven als ons-kent-ons. "Het is eigenlijk gewoon een heel professioneel dorpsfeest", vertelde een be zoeker. "Ik kom een groot deel van de buurt hier tegen, een mooie gelegenheid om elkaar wat beter te leren kennen." Natuurlijk, er werd gepraat en gegeten, maar de optredens waren ook zeker sfeerbepalend. De voorste linies van het publiek voor het podium werden steevast gevormd door kinderen. Nielson bleek, afgaande op de schreeuwende meisjes, een groot idool voor het jongere publiek. Van Dik Hout wist met een hele berg hits, gescoord in het aan zienlijke aantal jaren dat de band actief is, de ou dere bezoekers te boeien. Aan het eind van iedere dag was het stevig platgedrukte zand voor het po dium het stille bewijs dat er flink wat voeten van de vloer waren gegaan. Een nieuwe toevoeging aan het evenement was een aantal randactiviteiten. Zo werd er heftig ge danst in de silent disco en was er een dansvloer waarop bezoekers enkel met rolschaatsen werden toegelaten. Een graffiti-artiest leerde geïnteres seerden de fijne kneepjes van het vak en mensen zonder watervrees konden staand op een surfplank deZevenhuizerplas nader verkennen. Festen: "Door meer activiteiten toe te voegen hopen we dat het festival weer een stuk dynamischer is geworden." De organisator is blij met het verloop van het festival. "We zien elk jaar weer dat Culinesse een beetje groeit. De deelnemende restaurants en be drijven hebben dit jaar weer meer uitgepakt dan de voorgaande keren." Festen wil het festival de komende jaren nog verder laten groeien en te gelijkertijd de sfeer behouden: "Het is een intiem culinair strandfestival en dat moet het natuurlijk gewoon blijven." Organisator Brendo Festen: "Culinesse is een intiem culinair strandfestival en dat moet het blijven." Nick en Simon (foto: Kjeld Knipscheer) The Kik (foto: Rajesh Seggers) Meet and greet met Nick en Simon (foto: Rajesh Seggers) "Het is eigenlijk gewoon een heel professioneel dorps feest. (foto: Rajesh Seggers) In de voorste linies of op de schouders kon ook het jongere publiek genieten van de acts op het podium (foto: Rajesh Seggers)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21