iezelliQheid voor iedereen I AFSLUITING O Programma www. oogstfeestzevenhuizennl zSPtember 39! bi Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan Veel braderiekramen in de gehele Dorpsstraat 50 i ra MK Na 28 jaar weet bijna iedereen het: de eerste zaterdag van september is het Oogstfeest in Zevenhuizen, alleen de warme winter, het warme voorjaar en de warme maanden juni en juli zorgden ervoor dat het oogsten al op de eerste zaterdag van augustus in volle gang was. Ruim 2,5 week eerder dan normaal het geval is. Reden genoeg om na zo'n vroege oogst op zaterdag 6 september a.s. allemaal eens lekker te gaan feesten: Oogstfeesten om precies te zijn. Alle ingrediënten zijn weer aanwezig om er met z'n allen een gezellig en ouderwets feest van te maken. De braderie is grootser en uitgebreider dan ooit en het aantal deelnemers is hoger dan ooit tevoren. U mag het niet mis sen en nodigen u, namens de vele vrijwilligers, sponsors en deelnemende verenigingen, van harte uit om de eerste zaterdag van september in Zevenhuizen te komen vieren. In de jaren is het Oogstfeest uit gegroeid tot een evenement waar heden en verleden hand in hand gaan. Was Zevenhuizen vroeger een echte landbouwgemeente, door de grote veranderingen in de Eendragtspolder en de aanleg van de roeibaan zal Zevenhuizen (binnen de gemeente Zuidpias) de komende jaren steeds meer een toeristische en recreatieve functie gaan bekleden. Het Oogstfeest is wat dat betreft het ideale evene ment om Zevenhuizen op de kaart te zetten en (mocht u dat nog niet gedaan hebben in het verleden) om kennis te maken met een actieve dorpskern waar het hele jaar en tijdens het Oogstfeest in het bijzon der voor iedereen wat te vinden is. Night of Harmony Om alvast in de juiste Oogstfeest stemming te komen is een bezoek aan de Night of Harmony op vrij dagavond 5 september eigenlijk een "must". Vanaf 20.15 uur is het podium voor het voormalige gemeentehuis gevuld met diverse bands en artiesten. Dit jaar ziet en hoort u: Mr. Mitch, Afslag 9 en de River Big Band. Zorg dat u erbij bent. Op zaterdag is het podium het cen trale punt van het Oogstfeest met diverse optredens en als klapstuk een optreden van de band "Pe- Prrr" Op het plein naast Versprille verf vindt u de Waddinxveense Reddings Brigade en voor de kin deren: glittertattoos en schmin ken, verzorgd door M-Schmink. Op het "Jumbo-plein" de tweede bar en is live muziek aanwezig. Naast de Hervormde kerk kunt u als bezoeker genieten van de de monstraties van valkenier Marina Bliek met haar roofvogels, terwijl u voor de Hervormde kerk de tradi tionele rommelmarkt aantreft. De Dorpsstraat wordt regelmatig op geluisterd door een ballonnenman die in een recordtempo prachtige ballonanimaties maakt. Leuk voor de kinderen en fascinerend om te zien voor volwassenen. De oude ambachten ontbreken natuurlijk ook niet. Een tiental verschillende ambachten zijn op het Jumbo-par keerterrein te bewonderen en nog een 5-tal aan de noordzijde van de Dorpsstraat. Ook voor de kinderen Natuurlijk worden de kinderen niet vergeten; op het plein naast de Ge reformeerde Kerk is het boerenerf met bijzondere hoenderrassen en raskonijnen en een speciale kinder hoek met aaibare dieren. Op het parkeerterrein naast de Jumbo en in het centrum vindt u een tweetal draaimolens, op het Catgesplein de Zilvervloot parade, georganiseerd door Kantoor Veerman en natuur lijk langs de Bosgracht de pony's waarop ritjes kunnen worden ge maakt. Voor de wat 'oudere' kinderen staan in de Burg. Boerstraat een tweetal kermisattracties waar spanning en sensatie hand-in-hand gaan. In het kleine kerkje van de Vrijzinni ge Gemeente laten onze tuinders, net als voorgaande jaren zien waar toe zij in staat zijn. Deze kleurrijke creaties mag u zeker niet missen! Op de bijna 1 kilometer lange Dorpsstraat komt u daarnaast al wandelend heel veel marktkraam houders tegen die hun verschillen- de leuke, lekkere en interessante waren aanprijzen, dit regelmatig opgeluisterd door een optreden van duo "Hoog Bezoek". Een tweetal muzikale steltenlopers die het Oogstfeest van grote hoogte bekijken en voorzien van vrolijke klanken. Kortom er is weer van al les te zien en te beleven tijdens het Oogstfeest in Zevenhuizen. Oogstkroon Evenals vorige jaren wordt weder om de "Oogstkroon" gebakken. Consumptiegraan is gemaaid, ge dorst en gemalen en van dat meel is dit speciale brood gebakken, exclusief voor het Oogstfeest, ver krijgbaar bij bakker Ammerlaan en Het Mekka voor ^=2,75. Gratis fietsenstalling Wilt u eventuele parkeerproblemen voor zijn? Kom dan op de fiets naar het Oogstfeest. Zet uw fiets dan in de gratis, bewaakte fietsenstalling. Uw fiets staat veilig tegen schade en diefstal (wel voor eigen risico). U vindt de gratis fietsenstalling aan de Noordelijke Dwarsweg, op de laad- en losplaats bij de Hotel Vos- brug.Het Oogstfeestcomité biedt u deze gratis fietsenstalling aan in sa menwerking met de Lionsclub van Zevenhuizen. Wij nodigen u van harte uit om het Oogstfeest in Zevenhuizen te komen bezoeken. Het organisatiecomité verzoekt een ieder om vrijdag 5 septem ber vanaf 15.00 uur alle parkeerplaatsen in de omgeving van het Dorpsplein/gemeentehuis AUTOVRIJ te houden. Ook wordt u I vriendelijk verzocht een aantal parkeerplaatsen in het Raadhuishof I autovrij te houden voor voertuigen van de organisatie (de plaat-1 sen worden met een bord aangegeven). Vanaf 20.00 uur is al het doorgaande verkeer in de Dorpsstraat gestremd vanaf het Raad-1 huishof tot de Ned. Hervormde Kerk en de Burg. Boerstraat vanaf I de Boslaan tot de Dorpsstraat. Op zaterdag 6 september is vanaf I 4.00 uur de gehele Dorpsstraat incl. de Burg. Boerstraat vanaf de I Boslaan voor alle verkeer gestremd. Bewoners zijn d.m.v een brief I verzocht geen auto's te parkeren in de Dorpsstraat, alle aanlig-1 gende pleinen, de parkeerplaats bij hotel Vosbrug en een aantal plaatsen op de Eendrachtsdijk. Bezoekers kunnen parkeren op het Noordeinde, op de Tweemanspolder (richting Rottemeren), op het Industrieterrein en bij het Dorpshuis. De parkeerplaatsen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de politie. Speciale uitgave van de Stichting Oogstfeest Zevenhuizen, bestaande uit: Henny Bruggeman, Jan Dijkshoorn, Marco Hoogendoorn, Dick van der Horst, Hedy Suurland en Kees Wiggers t.b.v. het Oogstfeest/braderie op zaterdag 6 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, Waddinxveen, Boskoop, Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: Marco Hoogendoorn. Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 102 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; een speciale kinderhoek met aaibare dieren en zoals altijd: een leuke prijsvraag! De schiettent Plein bij de voormalige bibliotheek: Veel marktkramen met interessante waren Dorpsplein - Burg. Boerstraat: Het plein met een gezellig terras waar u even bij kunt komen van alle Oogstfeestdrukte Warme koffie en koude drankjes verzorgd door VC Nesselande Kermisattracties in de Burgemeester Boerstraat Ponyritjes voor kinderen i.s.m. stal Kepy van 11.00 tot 17.00 uur Podium op het Dorpsplein: 10.00-10.15 uur: Opening door wethouder Mulder en kinderburgemeester Jeroen Bac Aansluitend vertrek van de klompenlopers 10.15-11.00 uur: Optreden opleidingsorkest (jeugd) DKT 12.45-13.00 uur: Intocht van de klompenlopers 15.00-17.00 uur: Optreden van de band "PePrrr" Kerkepadplein naast Versprille verf Dit plein is ingericht met kramen Zweefmolen voor de kinderen Schminken en tattoos voor kinderen (voor huisno. 166) Informatie en voorlichting Waddinxveense Reddings Brigade Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt Op het grasveld naast de kerk de roofvogeldemonstratie van Marina Bliek. Te bereiken via het Kerkepadplein of de rommelmarkt Demonstraties om 11.00 uur en 13.15 uur en tussendoor kan informatie worden gevraagd aan Marina Bliek Dorpsstraat - noordzijde Tentoonstelling van oude bromfietsen naast Boode (huisno. 103) Veel kramen, standwerkers en hapjes en drankjes In de Vrijzinnige Kerk Bloemen- en groente-expositie georganiseerd door de leden van "Kom in de kas" i.s.m. "De Wonderlijke Verleiding" Jumbo-plein (voor de winkel en naast Gall&Gall) Gezellige bar verzorgd door voetbalvereniging Groeneweg met 's middags een DJ met gezellige muziek en meezingers Parkeerterrein naast de Jumbo Veel kramen, standhouders en 10 oude ambachten samengebracht Een draaimolen voor de kinderen Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Op het Catgesplein: De RegioBank Zilvervlootparade, speciaal voor de jeugd met diverse sport- en spelactiviteiten Dorpsstraat Noord: een 5-tal oude ambachten aangevuld met nieuwe kramen en standhouders Op wisselende plaatsen in de Dorpsstraat kunt u tegenkomen: Duo "Hoog Bezoek" om 10.30, 12.30, 14.15 uur. De Ballonnenman om 12.00, 13.00, 14.00 en 15.00 uur Uit veiligheidsoogpunt is het ABSOLUUT VERBODEN om I grondplaatsen in te nemen binnen het gehele Oogstfeestge-1 bied. Het is dus NIET toegestaan (om uw kinderen) met kleed-1 jes e.d. eigen spulletjes te (laten) verkopen. Het Oogstfeest I is géén vrijmarkt. Eventuele overtredingen hierop worden in| samenwerking met de politie aangepakt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 39