ffegj geopend SCHAATS PLUS De Zevenster scoort in 'Formulel van voedselveiligheid' Bibliotheek in Moerkapelse Keijzerschool Hart van Holland breidt uit naar Lansingerland www.odonhoogendoorn.nl Zondag 7 september ZOMER SAUNA de Haij van derWende HORNBACH advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 SEPTEMBER 2014 HORNBACH Nieuwerkerk a/d IJssel www.hornbach.nl GRAND OPENING 10:00 - 17:00 uur www.vidaa.nl l.v.m. de slechte bereikbaarheid van onze winkel zijn wij gesloten tijdens het Wij wensen u een fijne dag1. klaar Thuis in de regio. Odon Hoogendoorn Albert Heijn 12.00 - 17.00 uur Winkelcentrum Reigerhof - Nieuwerkerk a/d IJssel schaatsen skeelers "Even geen voetbal... Ga lekker skeeleren!" www.SCHAATSPLUS.nl Robert van Praag: "tets 'buitenlands' op het menu slaat vaak aan. Zevenhuizen - Als we het maar gewoon halen, dacht hoofd Voeding Robert van Praag (59) toen de inspecteur een dag mee kwam lopen om te kijken of De Zevenster het keurmerk VeiligVoedsel verdiende. Het seniorencentrum haalde het, meteen dikke 9. Reden vooreen klein feestje vanmiddag voor het betrokken personeel in het Zevenhuizense zorgcentrum. Door Pepijn de Groot Wie door de Leliestraat loopt, kan de keukenploeg van De Zevenster als het ware op de vingers kijken. Bij het werk in de keuken komt echter meer kijken dan alleen roeren en bakken. De inspecteur die de voed selveiligheid controleert, had een checklist met zevenhonderd meet punten, vertelt Robert van Praag. Voor de Nieuwerkerker op tafel ligt een vuistdikke map met formulieren die dagelijks moeten worden inge vuld. "Toen die regeldrang begon, in de jaren negentig, waren regels de vijand. 'Vanwaar die bemoeienis met mijn werk?' Ik snap het wel. Je kookt in instellingen voor kwetsbare doelgroepen. Vroeger waren fouten moeilijk te bewijzen. Als er iemand ziek werd van een gehaktbal, kon een kok zeggen: die was gaar hoor, ik heb het zelf geproefd. Die for mulieren hebben daar een posi tieve verandering in gebracht." Bij De Zevenster zit het qua voed selveiligheid wel snor, getuige de beoordeling van de inspecteur. Het keurmerk VeiligVoedsel werd ge haald met een score van 9,26. "Dat was wel leuk, ja", zegt Van Praag glunderend. "Zo'n keurmerk is een beetje de Formulel op het gebied van voedselveiligheid. Het papiertje kun je op laten sturen, maar omdat we - de keuken, het restaurant en de winkel - trots zijn op het resul taat, houden we een feestje. Om de mensen die eraan hebben bijgedra gen te zeggen: dankjewel!" Foe yong hai Elke dag worden er in de keuken 120 maaltijden bereid. Volgens Van Praag zijn de eters over het alge meen tevreden. "Als kok houd je re kening met wat de eter lekker vindt. De mensen in een seniorencentrum houden van stamppotten, snijbiet, postelein, runderlapjes. Op woens dag staat er iets 'buitenlands' op het menu, dat slaat vaak ook aan. Pas hadden we foe yong hai en moesten er extra omeletten gebakken wor den. Maar als je iets als sushi zou op dienen moet je een helm op, vrees ik. Dat krijg je naar je hoofd geslin gerd. 'Wat is dit nou, koude rijst met rauwe vis? Dat is toch geen eten?'" Moerkapelle - In de Moerkapelse Keijzerschool start bibliotheek De Groene Venen dit najaar met een servicepunt. Deze nieuwe, kleine bibliotheek gaat de bibliobus ver vangen. Op termijn krijgt de biblio theek een onderkomen in de nog te bouwen brede school. Met het vervangen van de biblio bus door een vaste locatie, zegt De Groene Venen ruimere openingstij- den en een betere dienstverlening te kunnen bieden. Gezocht wordt nog naar vrijwillige gastheren en -vrouwen voor het verwelkomen van klanten en het netjes houden van de bibliotheek. ÓVVs Kt. t'M fcllt WWNi PiNM Onzekere toekomst De hoge score voor het voedselkeur- merk betekent niet dat Van Praag op zijn lauweren kan rusten. De veranderingen in de zorg - het ver zorgingshuismodel verdwijnt, men moet langer thuis blijven wonen - en de geplande verhuizing van De Zevenster maken de toekomst van de keuken onzeker. 'We denken na over de toekomst. Sowieso willen we ons beter profi leren en daarom staan we met een kraam op het Oogstfeest. Misschien Lansingerland - Hart van Holland persen. De krant, met eigen voor- Leeft er een broertje/zusje bij. Naast pagina's voor Bleiswijk, Bergschen- de edities Zuidpias en Waddinxveen, hoek en Berkel en Rodenrijs, wordt r°lt er sinds dinsdag 2 september wekelijks huis aan huis bezorgd bij °ok een editie Lansingerland van de 24.000 huishoudens. Reserveer nu bij restaurant 'Het wapen van Vidaa' en krijg twee gegraveerde wijnglazen cadeau of een fles biologische wijn tijdens het diner!* actie geldig i/m 01 10-2014 zaterdag 13 september 2014 Tel: 010-5296091 E-mall: info#vidaa.nl gaan we straks de wijk in en als een soort bezorgservice maaltijden le veren bij 55-plussers, of het restau rant omvormen tot een grand café. Nu is er nog te veel onzeker om daar knopen over door te hakken.' Maar vandaag, woensdag 3 septem ber, is het even tijd voor een feestje. Of er dingen gaan veranderen met het behalen van het keurmerk? "Nee hoor", zegt Van Praag. "Gewoon goede, verse maaltijden blijven ma ken en alle formulieren secuur in vullen." Er is altijd iets te doen. <2 1 fff «- BARENDRECHT Sauna \Thalasso - Beautycenter (tussen ÏO.OO uur en sluitingstijd) Oog Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 www.fiets .nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info#odonhoogendoorn.nl Nieuwerkerk www.thermenbarendrecht.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3