I RIJSCHOOL Nieuwe cv-ketel? Kies voor de slimste combinatie! ha,) y P. VISSER ZONEN Met Wiema Rijschool veilig de weg op NEFIT* BOVAG N ef i t houdt Nederland warm CO centrale verwarmings- en service installatieburo Dorpsstraat 167-169 2761 AR Zevenhuizen (0180) 63 12 06 www.visserverwarming.nl info@visserverwarming.nl Oogstfeestkrant 3 september 2014 W1EMA Autorijden is voor de meeste mensen een basisbehoefte. Veilig autorijden is daarbij van levensbelang. Dat leer je door veel kilome ters te maken, maar de basis wordt natuurlijk gelegd door een goede rijinstructeur. Voor een gedegen opleiding bent u bij Wiema Rijschool dan aan het goede adres. Wiebe Wiersma is niet alleen een gekwalificeerde instructeur, hij maakt rijles ook een beetje spannender. "Ik geef bijvoorbeeld opdracht dat ze geen rode auto mogen tegenkomen. Zien ze die aanko men, dan moeten ze, indien mogelijk aan de kant stoppen of afslaan. Zo leren ze om goed ver vooruit te kijken". Alles begint bij een goede uitleg Als rijinstructeur moet je niet alleen zelf goed kunnen rijden, je moet alles ook goed kun nen uitleggen. En iets uitleggen kan Wiebe Wiersma prima: "Vroeger ben ik Zwemon derwijzer geweest en was ik als leider actief binnen Scouting Nederland. Dat zijn wel hele andere takken van sport, maar die vragen ook veel uitleg en instructie. Lesgeven vind ik leuk en autorijden vind ik leuk, de ideale combina tie dus. Wiema Rijschool is per 10 juli gestart, en als rijschool wil je je wel onderscheiden van andere rijscholen. Dat heeft Wiema Rijschool in de eerste plaats gedaan door niet alleen een standaard opleiding aan te bieden, maar ook bepaalde specialisme. Zo is de Zevenhuizenaar gecertificeerd voor het lesgeven aan mensen met rijangst en/of faalangst en het lesgeven aan mensen met ADHD of autisme, ledereen, maar in het bijzonder deze mensen kunnen bij hem ook kiezen voor de RIS-opleiding, een Rijopleiding In Stappen, een methodiek die is ontwikkeld met medewerking van het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheid). Daarnaast is Wiema Rijschool aangesloten bij de BOVAG en dat keurmerk biedt een garantie voor kwali teit. Tenslotte is er bewust gekozen voor een opvallende auto, een spiksplinternieuwe stoere Opel Corsa Cosmo. "Een mooie compacte auto, niet te groot, niet te klein en van alle heden daagse snufjes voorzien. Perfect om in te leren autorijden"aldus Wiebe Wiersma. Naast deze Opel Corsa Cosmo beschikt Wiema Rijschool ook over een Opel Astra Cosmo Automaat, voor leerlingen die het niet zo op schakelen hebben. Kijken is het moeilijkste en belangrijkste Op de vraag wat voor een leerling het lastigste is om onder de knie te krijgen, antwoordt Wiebe Wiersma direct: "Kijken". Kijken, kijken en nog eens kijken. Ik zeg altijd: "wees extreem nieuwsgierig, kijk alle straten in, controleer via binnenspiegel, buitenspiegel wat er achter je gebeurd. Kijk ook over je schouder als je een bocht maakt of een rotonde verlaat." Ze rijden vaak zo een zijstraat voorbij. "Uit zijstraten van links komen ook auto's" zeg ik dan. "Maar die hebben toch geen voorrang" is dan de reactie. "Maar je moet wel kijken voor het geval er toch één uitkomt en je geen voor rang verleent. Alles willen zien, voor, achter, links en rechts. 80% van het auto rijden bestaat uit kijken, 10% uit de beheersing van je eigen auto en 10% uit het opvangen van fouten van anderen! Kijken is het moeilijkste, en het belangrijkste. Zodra ik ze daarop attendeer motorhuis l RUSCHttt 11/l|/// gaat het weer een tijdje goed, maar dan zijn ze weer iets aan het vertellen over wat ze het weekend gaan doen, en hup ze vergeten het weer. Nee, kijken is echt het moeilijkste, maar ook het belangrijkste van het autorijden. Opleiden voor all-round weggebruikers De rijopleiding bij Wiema Rijschool gaat verder dan alleen de exameneisen van het CBR. "Na tuurlijk is het belangrijk dat de leerling klaar is om het examen af te leggen, maar tijdens de rijopleiding gaan we ook een parkeergarage in, een parkeerdak op en rijden we bijvoor beeld door tunnels. Dit behoort helemaal niet tot de exameneisen, maar wij vinden het wel belangrijk dat de leerlingen, met de instructeur naast zich, dit ervaren zodat zij later, wanneer ze zelfstandig de weg op mogen daar ook geen problemen meer mee hebben". "Wij willen graag all-round weggebruikers afleveren en niet alleen leerlingen die het 'examenkunstje' kunnen uitvoeren." Ook opfris cursussen Het zijn natuurlijk vooral jonge mensen die bij Wiema Rijschool les nemen. Maar voor met name oudere mensen verzorgt Wiema Rijschool ook opfriscursussen. Wiebe Wiersma: "Voor mensen die al een tijd om wat voor een reden dan ook niet meer gereden hebben. Bijvoor beeld een mevrouw die altijd in de stad heeft gewoond, maar nu naar een kleiner dorp is ver huisd en dan merkt dat het openbaar vervoer daar niet zo goed geregeld is als in de stad. Of voor mensen die de auto alleen als boodschap- penkarretje gebruiken en de snelweg niet op durven. Die opfriscursus is ook een aardige ca deautip als jij denkt dat iemand in je omgeving zo'n cursus wel kan gebruiken." Aardig om te vermelden is ook de 'Cash- back'aktie. "Als je bij ons les hebt of les hebt gehad, en je meldt iemand anders aan die een opleidingspakket afneemt, krijg je vijftig euro terug." Kortom er zijn redenen genoeg om te kiezen voor Wiema Rijschool. Zie voor info, tarieven en akties: www.wiemarijschool.nl of neem contact op via 06-51967241, info@wiemarijschool.nl of bezoek ons tijdens het Oogstfeest. Wij zijn dan te vinden bij het Hervormd Centrum. V» Vraag ons vrijblijvend om informatie en voorwaarden. nefit.nl/easy

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 44