De roofvogelshow, u mag het niet missen HOLIDAY AT HOME 2ortWer,n^ Serves VCozV)«e0 Shows om 11 VERBODEN VOOR HONDEN Waterdichte bescherming Zonregulerend lamellendak Windresistente ZIP sereens Eenvoudig te bedienen U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE SHOWROOM. Wegen Bos 107 2661 DM Bergschenhoek 010 524 90 40 www.paulenpaul.nl Openingstijden ma - vrij van 9.00 -17.00 uur za van 10.00 -16.00 uur. Al vele jaren spreekt Marina Bliek met haar roofvogels tot de verbeelding van vele duizenden Oogstfeestbezoekers. Deze prachtige vogels zijn in het wild vaak niet te vinden of moeilijk te zien. Tijdens ieder Oogstfeest blijkt dat Ma rino met haar team een enorme aantrekkingskracht heb ben en daarom is Marina ondertussen één van de vaste onderdelen van het Zevenhuizense Oogstfeest. Een mooi ere plaats dan op het grasveld, onder de bomen naast de Hervormde Kerk is bijna niet denkbaar. Dit alles maakt een bezoek aan deze bijzondere attractie dan ook ieder jaar een unieke gebeurtenis de valkerij en kreeg de kans, dus ik greep die kans met beide handen aan en tot op de dag van vandaag heb ik er nog geen seconde spijt van gehad. Het heeft mijn leven voor 100% veranderd maar ook zoveel meer inhoud gegeven. Het is abso luut een droom die is uitgekomen, iedere dag weer met je vogels bezig te zijn, te vliegen, te verzorgen en te trainen geeft me veel voldoening en inspiratie. Na de opleiding, het stage lopen en het examen ben ik inmiddels alweer jaren in het bezit van mijn valkeniers akte. Om de vogel goed te begrijpen en te vliegen moet je weten waar je mee bezig bent. Het duurt jaren voor je zover bent en naar mijn mening ben je nooit uitgeleerd. Je kunt altijd weer geïnspireerd worden door an deren als je daar voor openstaat. Het belang van de vogel gaat voor alles, dat is mijn overtuiging. Als valkenier heb je de verantwoor delijkheid voor je vogel en voor de kwaliteit van zijn of haar leven, want ondanks dat je je vogel in gevangen schap houdt moet je ervoor zorgen dat hij of zij een zo goed mogelijk leven heeft. Dat ben je verplicht aan je vogel". De valkenier Marina Bliek heeft een enorme lief de voor dieren in het algemeen maar voor roofvogels in het bijzonder. Het zien van roofvogels in de vrije natuur vindt ze nog steeds adembenemend, daarnaast is Marina een buitenmens en vertoeft graag in de natuur. Al 30 jaar is Marina geïnteresseerd in alles wat met de valkerij en roof vogels te maken heeft. Marina: "Ik was werkzaam in een dierenkliniek als dierenartsassistente toen ik bij toeval een valkenier leerde kennen. Na nadere kennismaking was hij bereid mijn mentor te worden en me het vak te leren. Ik ben hem daar eeuwig dankbaar voor, dank je wel Harrie voor je kostbare tijd en Ria voor je gastvrijheid! Ik was al 20 jaar gefascineerd door Wat is valkerij Valkerij heeft een grote rol gespeeld in de geschiedenis en heeft een rijke cultuur historische waarde, het is bo venal een eeuwenoude jachtmetho- Met klem wordt verzocht geen honden (ook niet aangelijnd) mee te nemen naar de roofvogels. De vogels raken hiervan in de stress en dat komt de vogels en de show niet ten goede!! de. Het is jagen met een afgerichte roofvogel op natuurlijke prooien in de vrije natuur. Valkerij is dan ook de meest natuurlijke vorm van jacht begeleid door de valkenier. De vogel jaagt, slaat prooi en de val kenier mag getuige zijn van dit fasci nerende en natuurlijke gebeuren. Het is een perfecte samenwerking tussen mens en dier. Tijdens de jacht ben je één met je vogel en de natuur, alle zintuigen staan op scherp en je ziet en ervaart de natuur in al zijn facet ten. Het verschil met een wilde roof vogel is dat de vogel van de valkenier deze voor 100% vertrouwt, de vogel accepteert zijn of haar aanwezig heid. Voor een wilde roofvogel is de mens een natuurlijke bedreiging en het dier zal er bij het zien van men sen dan ook meteen vandoor gaan. Als valkenier ben je onderdeel van de natuur en dien je hier rekening mee te houden. Bovenal moet je echter respect hebben voor alles wat zich in die natuur bevindt en daar ook naar handelen. Het ambacht van valkerij wordt al meer dan 4000 jaar beoefend en nog steeds worden de vogels op dezelfde manier getraind als toen het ooit begon. Waar de roofvogels vroeger werden uitgehorst (jong uit het nest gehaald) of ingevangen, worden vandaag de dag alle roof vogels voor de valkerij in gevangen schap gekweekt. De roofvogels Ooit begonnen met één roofvogel heeft Marina de collectie in de afge lopen jaren met veel zorg en toewij ding uitgebreid tot (momenteel) 30 roofvogels en uilen. Tijdens de roof vogeldemonstraties en de lezingen wordt een selectie van de vogels in wisselende samenstelling getoond en gevlogen. Oogstfeestkrant 3 september 2014 pagina 17

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 55