Genieten van het moois dat Zuidpias te bieden heeft HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 SEPTEMBER 2014 Vervolg van voorpagina ik van al het moois dat Zuidpias te bieden heeft." Op het plein bij Swanla dansten de leerlingen van Fabia Dance Center uit Nieuwerkerk aan den IJssel de sterren van de hemel. Vervolgens lieten zij in de sporthal een optre den zien, waarin hiphop, street- danee, moderne dans en ballet een plek hadden. Ook 's avonds lieten Clowns krijgen hulp bij het bouwen van een kleurige toren. Swingen met popkoor Ameezing uit Nesselande. Zevenhuizen/Zuidpias - Het weer zat in de ochtend nog niet echt mee, maar in de loop van zaterdag brak boven de Z-Uitmarkt toch het zonnetje door. Een opluchting voor organisator Rien van der Linde die zeer te spreken wcrs over deze tweede editie: "Dit jaar doen er veel meer organisaties mee dan vo rig jaar en alles gaat een stuk vloeiender. We hopen de komende jaren steeds weer te kunnen laten zien wat Zuid plas in zijn mars heeft." Was het voorafgaand aan het eve nement nog flink aanpakken voor Van der Linde, tijdens de markt maakte hij een tevreden indruk: "Vandaag sta ik hier lekker met mijn handen in mijn zakken en geniet Het prille begin van een muzikale carrière Kennismaken met een instrument tijdens een proefles van MOZ-Art. De meiden van Fabia Dance Center laten Swanla swingen (foto: rlottefotografie) Groeien Bij het evenement in en rondom het dorpshuis waren ook burge meester Gert-Jan Kats, wet houder André m MIVIP^ J Sanitiem Arbeco B.V. SAN! I mm Ringvaartlaan la zelf doen - samen ooen - laten doen 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 4112 info@arbeco.nl de meiden Swanla swingen. "Wow", verzuchtte een meisje in het pu bliek, "die kunnen wel heel goed dansen." Stichting MOZ-Art, muziekonder wijs Zuidpias, verzorgde een op treden tijdens de opening van de Z-Uitmarkt en bood proeflessen en workshops aan. Harpdocente Reinilde Zevenbergen presenteerde zich op het buiten podium, en twee talentvolle leer lingen, Tom Post (piano) en Dorien Houkes (dwarsfluit, begeleid door Martijn van Dijk op piano, gaven een minieoncert in de theaterzaal. Muller en raadslid Dico Bac. Laatst genoemde ziet het initiatief als een uitstekende gelegenheid om de dialoog aan te gaan met cultureel Zuidpias. Organisator Rien van der Linde denkt dat de Z-Uitmarkt zeker po tentie heeft om te groeien: "Maar niet teveel natuurlijk, het moet vooral een sa menkomen voor en door inwoners blijven."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7