ffieótawumt special £etcafié S)e Sleexdamp: met bet maahte uitzicht van Zevenhuizen Eetcafé De Roerdomp Je Jrie^^eiJen 3 gangen menu €26,75 Restaurant fJ HART VAN HOLLAND 10SEPTEMBER 2014 Lunch en diner Kijk voor onze uitgebreide menukaart op www.eetcafederoerdomp.nl Tevens kunt u bij ons terecht voor: High Tea Een High Tea met familie en/of vrienden ter gelegenheid van uw verjaardag of andere gelegenheid. Onder het genot van allerlei heerlijkheden gezellig samen zijn in ons eetcafé met een schitterend uitzicht over de Rottemeren. Buffet en Brunch U kunt bij ons terecht voor een buffet vanaf 40 tot 60 personen en voor een brunch vanaf 15 tot 40 personen. Informatie of reserveren? Bel: 0180 - 631505 Feesten Trouwerijen Vanwege onze schitterende ligging aan de Rottemeren is Eetcafé De Roerdomp een locatie bij uitstek voor het houden van fees ten en partijen. En dankzij ons ruime en deels overdekte terras kunt u voor uw feest, receptie of jubileum kunt u bij mooi weer zowel binnen als buiten terecht. Of dat nu is in de vorm van een hapje en een drankje, informele receptie, brunch, buffet of een uitgebreid diner. Wij zorgen ervoor dat het een onvergetelijke happening wordt. Kortom, heeft u iets te vieren? Neem dan even contact met ons op om uw wensen te bespreken. Restaurant bij de steenoven Nu ook in Nieuwerkerb aan den IJssel thuisbezorgd! www.thuisbezorgd.nl/ bij-de-steenoven Thuisbezorgd.nl Wij zijn geopend op zaterdag en zondag. Elk weekend hebben wij een ander 3 gangenmenu voor 22,50. Kijk hiervoor op facebook twitter of onze website!! www.dedriemeiden.nl Bij ons kunt u van een lekkere lunch genieten. 6 Dagen in de week geopend vanaf 12.00 uur. (maandag gesloten) Bij mooi weer is ons gezellig terras open voor een hapje en drankje. De Drie Meiden is een perfecte locatie voor uw bruiloft, receptie, feestavond of elk ander feestelijk of zakelijk gelegenheid. Nesse 16 - 2714 KS Waddinxveen - Tel.: 0182 - 62 00 03 Door Paulien de Graaf Eetcafé De Roerdomp is voor velen een geliefd plekje om even neer te strijken na een fiets of wan deltocht langs de Rotte en door de aanlegsteiger in de Rotte en in de Hennipsloot weten ook de water- recreanten het eetcafé met zijn gezellige terras te vinden. Met het prachtige uitzicht over de Rot temeren is het goed toeven bij De Roerdomp. Het eetcafé heeft sinds deze zomer ook een overdekt en verwarmd terras, waar men nog lang kan genieten van de wat frissere nazomeravonden. Michael van de Steenhoven is eigenaar en tevens kok van het eetcafé. "Ik ben hier aan de Rotte opgegroeid. Mijn ouders hebben café De Roerdomp opgebouwd. Vanaf mijn zeventiende ben ik in de zaak gekomen", vertelt hij. "Mijn ouders hadden alleen eenvoudige gerechten zoals een broodje bal of kaas op de kaart, maar langzamerhand hebben we dat verder uitgebreid en sinds een jaar of vier zijn we eetcafé." Samen met zijn vrouw Leontine stelt hij de kaart samen. "We proberen de kaart aan te vullen met mooie nieuwe gerechten: vlees, vis, vegetarisch. Sinds vorig jaar hebben we een lavagrill, en daarmee proberen we aan de gerechten een eigen draai te geven met andere kruiden en verrassende sauzen. Eén van mijn favoriete gerechten is diamanthaas: vlees dat zo mals is als biefstuk en de structuur heeft van varkenshaas. Dit serveren we als spies van de grill." De gasten van De Roerdomp zijn vooral recreanten en passanten, die wat op het terras willen eten. "Dat betekent dat we geen sterrenmenu hoeven neer te zetten. Onze gasten willen een eenvoudig en lekker menu. We bieden dan ook vooral gerechten uit de Hollandse keu ken." Michael en Leontine stellen een wekelijks wisselend driegangenmenu samen voor de vaste prijs van 22, 50 Euro. "Maar uiteraard kan de klant ook zijn keuze maken uit de kaart. We merken ook dat steeds meer mensen vragen of we het eten kunnen aanpassen aan allergieën en uiteraard komen we daarin de gasten waar mogelijk tegemoet." In de zomermaanden is het voor De Roerdomp topdruk te. "We zijn dan dagelijks open en vooral bij mooi weer zit het terras eigenlijk altijd vol!" Ondanks dat houden zij altijd rekening met de wensen van de gasten: "Recreanten komen meestal niet om de hele avond te tafelen, maar een gezelschap dat speciaal komt om te dineren, geven we wat meer ruimte tussen de gerechten." In de winter is het eetcafé alleen op zaterdag en zondag geopend. "En het laatste nieuws is dat er binnenkort parkeerplaatsen worden aangelegd naast het restaurant", zegt Michael. "Zodat we nog beter bereikbaar zijn, ook in de winter als de gasten met de auto komen!" Restaurant bij de Steenoven Klein hitland 2 2911 BR Nieuwerkerb aan den ijssel T: 0180-311412 W: www.bijdesteenoven.nl Tweemanspolder 12 2761 ED Zevenhuizen Tel. 0180 631505 www.eetcafederoerdomp.nl -1 i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19