Zonder tractoren toch groot feest op kilometerlange Dorpsstraat Maatregelen tegen onrust bij sociale werkplaatsen >A UJJJ editie: zuidpias f"> BOUWHOF RIOOL VERSTOPT? SEfVMtCE Gewoon even bellen!!! 3 8 e jaargang nummer 1612 10 september 2014 Juf Debby Europees kampioen softbal Damwand moet IJsseldijk Kaartenactie voor sterker maken H veilig verkeer Nieuw schelpenpad langs Rotte Oogstfeest Zevenhuizen 2014 I I BEZIG MET JE HUIS. www.bouwhof.nl reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 ALTIJD WWW H V H O N L I N E N L Brug over Ringvaart medio 2016 gereed UW DROOMHUIS! Zuideinde 31c te Rotterdam 0180-332222 Geen extra geld voor bibliotheek Nieuwerkerk ^HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 3 Pagina 7 Pagina 15 Zevenhuizen - De meest gehoorde vraag in de Dorpsstraat afgelopen zaterdag: waar zijn de tractoren Die waren er vorig jaar voor het laatst; hun absentie mocht de pret van het 28e Oogstfeest niet drukken. Door Pepijn de Groot Om tien uur 's morgens wordt af getrapt met de klompenloop. Na de opening door dorpswethouder André Muller - die het Oogstfeest bestempelt als een van de leukste activiteiten in Zuidpias - is het aan kinderburgemeester Jeroen Bac om het startsein te geven, door twee klompen tegen elkaar te slaan alsof het pauken zijn. Aan de noordkant valt de verande ring van het jaar de trouwe bezoe ker op: de stoomgedreven machines en tractoren ontbreken. Daarvoor in de plaats staan kramen met oude ambachten, waaronder de tingie ter. Hij brengt zijn jonge klanten nog een ander ambacht bij: afdin gen. 'Voor dat beeldje wil ik twintig euro', roept de tingieter. 'Eén euro!', De tingieter leert zijn klanten beeldjes maken; de jonkies leert hij afdingen. het beeldje mee naar huis. Lees verder op pagina 11 werpt een jongetje tegen. De jonge lui hebben de mores van de markt snel onder de knie: voor 4 euro gaat Regio - Het bestuur van Promen, het bedrijf voor sociale werkvoorziening en re-integratie, neemt interne maatregelen die moeten leiden tot rust en herstel van het vertrouwen onder de medewerkers. Een maand geleden werd bekend dat managers bij de sociale werkplaatsen van Promen in Gouda en Ca pel Ie zich schuldig zouden hebben gemaakt aan treiterijen, seksuele intimidatie en gees telijke mishandeling. In december 2013 werd al een leidinggevende op non- actief gesteld. Mede door het aanstellen van een nieuwe directeur en een nieuwe lo catiemanager, het inhuren van extra financiële expertise, het inschakelen van een externe vertrouwensper soon én het houden van een intern onderzoek naar de misstanden, moet de onrust onder het personeel wor den weggenomen. Promen begeleidt mensen met een lichamelijke, psy chische of verstandelijke beperking. In totaal zijn er ongeveer 1400 men sen werkzaam. Bestuursvoorzitter Martijn Vroom (tevens wethouder Waddinxveen) van Promen heeft in aanwezigheid van de wethouders van Capelle aan den IJssel, Gouda en Krimpen aan den IJssel in een persbijeenkomst vrijdag uitleg gegeven over de maat regelen. Door het onverwachte vertrek van de directeur heeft het bestuur per direct tijdelijk een nieuwe directeur benoemd. Frank Rossel, directeur maatschappelijke ontwikkeling en loco-gemeentesecretaris van Gouda, is voor één jaar fulltime aangesteld. Zijn opdracht is om de rust en het vertrouwen te herstellen, de com merciële resultaten te verbeteren en het doorontwikkelen van de organi- satie als antwoord op de taken en doelen die de komende jaren gaan veranderen. Toekomst Volgens bestuursvoorzitter Vroom zijn veel mensen er trots op om bij Promen te werken. Het ziekteverzuim is van vijftien naar tien procent ge daald. Over de toekomst van Promen heerst onder het personeel op dit moment onduidelijkheid vanwege de financi ële situatie. Mede door bezuinigin gen van de deelnemende gemeenten staat het bedrijf erg onder druk. Om helderheid te krijgen over de finan ciële positie van Promen in de toe- Rlool&ervicc P VAJV ADHICJHEM MOORDRECHT 0182 375823 OS-533 73931 www.rioolservice-pvanadrichem. mm M. DE KONING tf m tfivK in VolfoJw&sje* www.mdekoning.nl 7% bijtelling geldt voor 60 maanden bij kenteken- aanvraag in 2014 en 2015. Pagina 23 Uniek gelegen, geheel gerenoveerde 2-1 kap woning op 697 mJ! komst is Arend Ruijmgaart, concern controller en loco-secretaris van de gemeente Capelle aan de IJssel, in deeltijd toegevoegd aan Promen. "De gevolgen van nieuwe wetgeving over re-integratie, Wmo en dagbesteding zijn nog ondoorzichtig en daarover moeten we snel meer duidelijkheid krijgen", zei Vroom. Alle betrokken gemeenten moeten binnenkort een besluit nemen over de begroting. In Zuidpias heeft de SP begin juli al vragen aan het college gesteld over de situatie bij Promen en staat het onderwerp op verzoek van de fractie van PvdA/GroenLinks op de commissieagenda van dinsdag 16 september. Vraagprijs C 379.000,- k.k. www.vdpanne.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse bibliotheek krijgt van gemeente Zuidpias geen extra financiële steun, en haalt daardoor mogelijk het einde van het jaar niet. Dat staat in een informatienota van het college aan de raad. Voorzitter Leo de Viet van bibliotheek Nieuwer kerk wilde dit maandag en dins dag niet bevestigen. Stichting Basisbibliotheek Nieu werkerk liet eerder weten zich zelf per 1 januari 2015 op te zullen heffen. Dit gebeurde na een mislukte fusie met De Groe ne Venen, de organisatie die in Moerkapelle, Moordrecht en Ze venhuizen de bibliotheken runt. De Groene Venen krijgt vanaf volgend jaar de totale subsidie voor bibliotheekwerk van de ge meente Zuidpias, en moet daar mee ook de inwoners van Nieu werkerk gaan bedienen. Dit jaar kreeg de bibliotheek aan het Raadhuisplein nog 12 euro per inwoner subsidie. De vraag lijkt echter of de deuren daar mee tot het eind van het jaar open kunnen blijven. In 2013 is een tekort op de exploitatie van bijna 80.000 euro ontstaan. Gemeente Zuidpias springt niet bij en houdt de Nieuwerkerkse bibliotheek zelf verantwoordelijk voor de bedrijfsvoering, zo is het bestuur op 4 september meege deeld. De bibliotheek zou zich niet goed hebben voorbereid op de bezuinigingen op de subsidie, die volgens het college al vanaf eind 2011 bekend waren. Vol gens voorzitter De Viet heeft het bestuur maandagavond over legd over de situatie. Vanavond spreekt hij de medewerkers. De gemeente en De Groene Ve nen werken indien nodig aan een tijdelijke oplossing voor de 3700 leden van de bibliotheek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1