m Brug over Ringvaart medio 2016 gereed Nico Koppenaal wint zware Peronne Rondje Nederland voor Cycle for Hope Landing luchtballon leidt tot mishandeling KERKDIENSTEN ZONDAG 14 SEPTEMBER HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 10 SEPTEMBER 2014 23 Muziek Cultureel erfgoed "L1 Beeldende kunst [0Sj Literair www.scnz.nl - info@scnz.nl Duivensport Zaterdag 13 september 20.00 uur Best of Five en DJ Fernando Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Info en reserveren: www.dorpshuis.nl 12.00-16.00 uur Korenmolen Windlust open Met optredens fanfarekorps DKV (12.30-14.00 uur) Tot eind september Kinderkunst in de bieb Bibliotheek, Raadhuisplein, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 13 september vanaf 12.00 uur Bouwen in de Steenovens tijdens Open Monumentendag Hitland, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 13 september Woensdag 10 september 14.30 uur Lezing over kustgebieden van Nederland Flervormd kerkelijk centrum, J.A. Beijerinkstraat, Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen - Voor de laatste vlucht van het natourkampioen- schap gingen de duiven van De Stormvliegers naar Peronne, op 259 kilometer. Daar konden de 339 duiven zaterdag om 14.05 uur van start. In België moesten de duiven door dikke mist vliegen. Een duif van Nico Koppenaal deed dit het beste en kwam om 17.54 uur als eerste thuis, hij vloog 67 kilometer per uur. Het duurde nog een uur tot alle prijsduiven thuis waren. Het kampioenschap op deze discipline ging naar John Stofberg en Joan. Uitslag: 1-19 Nico Koppenaal, 2-6- 8-10-14-24 Ruud Brands, 3-22 Maarten Strijdhorst, 4-5-9-17 John Stofberg en Joan, 7-23 Richard van Ommeren, 11 Wout Verschoor, 12 Jeffry van der Haak, 13-25 Johan Heijkoop, 15 C. Zweere, 16-20 Ron van der Made, 18 Gebr. Jongenelen, 21 Mamix van der Spek. De jonge duiven hadden een con cours vanuit Pont Sint Maxence, maar door de slechte weersomstan digheden weren zij teruggebracht naar Moeskroen /Menen op 167 kilometer. De 308 duiven gingen zondag om 11.45 uur van start en om 13.41 uur klokte Cor Zweere de snelste duif en haalde hiermee ook het jonge duivenkampioenschap binnen. De laatste prijsduif was tien minuten later thuis. Uitslag: 1-5-6-9-15 Cor Zweere, 2 John Stofberg en Joan, 3-7-10-16- 21-22-23 Richard van Ommeren, 4-13 Gebr. Jongenelen, 8-11-12-14 Ron van der Made, 17 Jeffry van der Haak, 19 Ton Looyen, 20 Johan He ijkoop, 24-25 Nico Koppenaal. Waddinxveen/Zuidplas - Onder het motto 'fiets mee met Cycle for Flope en geef mensen aan de rand van het bestaan nieuwe hoop' hebben fiet sers uit Zuidpias en Waddinxveen twaalfhonderd kilometer in estafet tevorm gefietst. De tocht van 48 uur heeft 25.000 euro opgeleverd voor de Stichting de Hoop in Dordrecht. Voor meer informatie: www.cycleforhope.nl J- :CC; Zevenhuizen - Hoe de brug over de Ringvaart eruit gaat zien, is nog niet bekend gemaakt. Ook de kosten zijn nog geheim. Duidelijk is wel dat de nog te bouwen verbinding tussen de Zevenhuizense Zuidpiasweg en Eendragts- polder, Rottemeren en Willem-Alexander Baan waarschijnlijk in juni 2016 wordt opengesteld. De aannemer hoopt daarmee op tijd klaar te zijn voor het wereldkampioenschap roeien dat later dat jaar zal plaatsvinden op de roei baan. Dat is bekendgemaakt tijdens een inloopbijeenkomst in Zevenhui zen op 8 september. Door Erwin van 't Hof Hoeveel de aanleg van de brug gaat kosten, wordt op dit moment nog geheim gehouden. Dat de kosten aanzienlijk zijn werd al enigszins duidelijk tijdens een raadsvergade ring eind vorig jaar. De SP oordeelde toen dat het project op dit moment een te zware financiële last vormt voor de gemeente. Ook het uiter lijk van de brug is op dit moment nog niet bekend. Simons: "We zijn nog bezig met een architect en daarnaast aan het berekenen welke soort bruggen geschikt zijn voor de locatie. We hopen binnenkort met meer informatie hierover naar bui ten te kunnen treden." Projectleider Roderick Simons van de gemeente Zuidpias benadrukt dat de brug niet alleen wordt gebouwd voor een evenement met interna tionale allure als het WK roeien. Rekening wordt gehouden met een toename van de verkeersdruk door de nog te bouwen woningen in pro ject Zevenhuizen-Zuid. Simons: "Op dit moment zijn de toegangswe gen naar het recreatiegebied en de roeibaan nog vrij beperkt en lopen deze langs regionale wegen. Daar gaat nu dus verandering in komen." Het antwoord op de vraag waarom er nu pas wordt begonnen met de bouw van de brug, terwijl men al langere tijd wist dat de grote roei baan in de toekomst veel publiek zou gaan trekken, is financieel van aard. Simons: "Op dat moment had den de vijf ontwikkelende partners, waarvan de gemeente er een is, samen niet voldoende financiële middelen om de brug te realiseren. De brug was nog een brug te ver." Dat de brug over de Ringvaart er nu wel komt, is waarschijnlijk voor een groot deel de verdienste van voor malig wethouder Rinus Bosman. Simons: "Hij is degene die het pro ject nieuw leven in heeft geblazen en echt een lans heeft gebroken om het allemaal door te laten gaan." Het project wordt nu gezamenlijk gefinancierd door het recreatie schap, de gemeente en de provincie. Sluipverkeer Aanwezigen bij de inloopavond spraken de zorg uit dat de realisa tie van de brug kan leiden tot meer sluipverkeer. Vooral gezien het feit dat er op dit moment elke dag files staan op de N219. Volgens Simons moet de aanleg van de brug worden gezien als onderdeel van een gro tere ontwikkeling. De reconstruc tie van de rotonde bij de Zuidelijke Dwarsweg en de realisatie van de Moordrechtboog moeten ervoor zorgen dat de doorstroming in het gebied aanzienlijk verbetert, waar mee sluipverkeer vanzelf verdwijnt. In oktober is de eerste bedrijvigheid rondom de bouwlocatie zichtbaar. Dan wordt de toegangsweg naar de toekomstige brug verstevigd met zand om het asfalt te kunnen dragen. Zegveld/Moordrecht - Een conflict tussen een aantal luchtballonvaarders en een boer mondde zaterdag 6 september omstreeks 19.30 uur uit in een mis handeling. De Zevenhuizense piloot van de luchtballon afkomstig van het Moordrechtse bedrijf Aerostat Ballonvaarten, landde vanwege de windrich ting op een andere locatie dan gepland. De ballon kwam neer in een weiland aan de Haze kade van een 47-jarige boer uit Zegveld. Volgens een persbericht van de poli tie was de boer niet thuis en trof de piloot een afgesloten hek aan waar door de ballon niet van het land kon worden gehaald. De boer werd door een buurman over de ballon geïn formeerd, maar hij gaf aan niet naar zijn land te komen omdat hij op een feest was. Passagiers van de lucht ballon, afkomstig uit de regio van Alphen en Gouda, tilden het hek uit de scharnieren om de ballon weg te kunnen halen. Nadat een kennis de boer had geïnformeerd, parkeerde deze zijn auto en later een tractor voor het hek zodat de ballon niet weggehaald kon worden. Even later zou de boer hard zijn ko men aanrijden met zijn auto. Twee passagiers van de luchtballon die langs het pad bij het weiland ston den te wachten, moesten wegsprin gen om niet te worden aangereden. De boer stapte uit en nog voordat de piloot zich kon voorstellen sloeg hij hem. De 44-jarige piloot raakte hierdoor even buiten bewustzijn en moest met een ambulance worden vervoerd naar het ziekenhuis. De twee passagiers, een man en een vrouw, hebben aangifte gedaan om dat ze moesten wegspringen voor de auto. De aangehouden boer zou boos zijn geworden omdat het hek zonder zijn toestemming was weggehaald en hij bij een belangrijk feest met familie weg moest. Volgens hem was aan de piloot aangegeven dat de ballon de volgende dag mocht worden weggehaald omdat hij niet aanwezig was en niet naar zijn land kon komen. Patricia Struijk, eigenaar van Ae rostat Ballonvaarten in Moordrecht, zegt iets dergelijks nog nooit mee te hebben gemaakt in de 25 jaar dat haar bedrijf bestaat. "In de meeste gevallen zijn de contacten met landeigenaren prima. En als er al problemen zijn, gaan we met iemand om de tafel zitten en los sen het op. Wat er nu is gebeurd, begrijp ik echt niet." De piloot uit Zevenhuizen maakt het volgens haar, naar omstandigheden, goed en is zondagmiddag uit het ziekenhuis ontslagen. De deelnemers aan Cycle for Hope. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. R. Van Mourik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 15.30 (gastendienst) uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. B. Oosterom en 18.30 uur ds. J.v an Dijk. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur ds. A. Agtereek. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht (startzondag). RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Woord- en Communieviering mte pastor Schuurmans. De kerk is elke woens dag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur PieterSupusepa (HA). Nesselande St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met mw. Z. Van Uffelen (Ziekenzondag). Veg Het Kruispunt: Leen Koster (Avondmaal). Prot. Gem. De Bron: Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. J.B. de Rijke. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. J.L den Toom en 18.30 uur ds. J. Noordam. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J. Noordam. Ger.Gem. in Nederland ('s-Graven- weg 71): 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk (startzondag) en 19.00 uur ds. EJ. N. Kronenburg. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: geen dienst Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pas tores J.W. Immerzeel-Van Oosten en JJ. Donkers (Startzondag/Kerk- Anders-Dienst). Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23