mm 18,50 Juf Debby met gejuich onthaald na softbalkampioenschap Damwand moet IJsseldijk sterker maken #5 <7% ZOMER TARIEF SAUNA de Haij van derWende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS\ 10 SEPTEMBER 2014 Thuis in de regio. Nesselande - Na het winnen van vier Europa Cups houdt Debby Connor (31) het na dit seizoen voorgezien. "Ik wil wat meer tijd voor mezelf." Maar eerst werd de Europees kampioene softbal dinsdagochtend feestelijk onthaald op openbare basisschool Passé- Partout, waar zij juf is van groep 7b. In Italië speelde Connor zaterdag 6 september met haar teamgenoten van het Haarlemse Sparks de finale in de Europa Cup II tegen een Duitse club. Ze wonnen met 4-0. Bij binnenkomst in de school dins dag werd de juf verrast door een eindeloze rij applaudisserende en juichende kinderen. Ze stonden in de gangen en op de trappen waar langs zij moest lopen om door een erehaag bij haar eigen klaslokaal, helemaal boven- en achterin het gebouw te komen. Daar klonk 'We are the champions', lagen handschoenen en petjes op Een high five hier, een zoen daareen kleine vierhonderd leerlingen en collega's wachtten juf Debby dinsdagochtend in de school op. Heel eventjes 'ruiken aan'succes. de tafels, mochten de kinderen de medaille vasthouden, cadeautjes overhandigen en vragen stellen. Op de vraag of ze op het toernooi een homerun had geslagen, kon juf Debby bevestigend antwoorden: "Op een heel belangrijk moment nog wel, in een superspannende Moordrecht-Een deel van de Moordrechtse IJsseldijk is niet sterk genoeg, zo is gebleken uit een zesjaarlijkse keuring door het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Dijkversterking is nodig. Omwonenden konden het voorlopig ontwerp daarvan op donderdag 4 september bekijken tijdens een inloopavond in zalencentrum deZespunt. Door Job van der Plicht Het talud aan de binnenzijde van de dijk is niet sterk genoeg. Bij hoge waterstanden kan de dijk verzadigd raken met water, waardoor er stuk ken kunnen afbrokkelen. Dat kan een dijkdoorbraak veroorzaken. De zwakte kwam aan het licht tij dens de dijkkeuring die alle dijken in Nederland eens in de zes jaar ondergaan. "Je kunt het controle ren van die dijk zien als een soort APK", legt Paul Polak uit. Hij is pro jectmanager van het versterken van de Schielands Hoge Zeedijk Oost in Moordrecht. "Tijdens die keuring controleren we of de hoogte van de dijk nog goed is en of die aan de vei ligheidsnormen voldoet. In dit geval voldoet de hoogte, maar de sterkte niet. Dat betekent echter niet dat er direct gevaar voor het dorp en de polder daarachter dreigt. Met een auto die is afgekeurd, kan je ook nog prima doorrijden, alleen moet er dan wel actie ondernomen worden." Dat gaat het Hoogheemraadschap ook doen. De afgelopen maanden is er nagedacht op wat voor manier de dijk sterker gemaakt kan worden en daar is een ontwerp uitgerold. Dat werd getoond tijdens de inloop avond. "We hebben ervoor gekozen om een damwand onderaan de bin nenkant van de dijk aan te brengen. Hierdoor hoeft de dijk niet breder te worden", legt Polak uit. De stalen damwand wordt over een lengte van zevenhonderd meter aangebracht op meer dan tien me ter diepte, ter hoogte van het huidi- .LW; verlenging tegen Italië. Zij hadden een dure Amerikaanse pitcher in gevlogen, die heel moeilijk gooide, maar ik sloeg goed: homerun." De leerlingen, die de leeftijd hebben waarop Debby Connor twintig jaar geleden begon met softballen, zijn ge fietspad van het Oosteinde. Uit eindelijk moet de damwand ervoor zorgen dat de dijk sterker wordt. Om ervoor te zorgen dat het water niet teveel tegen de dijk aan klotst, wordt er voor een klein gedeelte van de dijk ook nog stortsteen in het water gestort. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden van de dijkversterking rond april 2016 beginnen. Ze duren ruim twee jaar. De werkzaamheden liggen tijdens het stormseizoen van oktober tot maart stil, omdat er dan niet aan de dijk mag worden ge werkt. Van de werkzaamheden kunnen omwonenden van de dijk behoor lijk last hebben, geeft Polak aan. "Er wordt met groot materieel gewerkt en dat is echt even twee jaar door bijten, maar met de kennis van nu kan de dijk er daarna weer vijftig tot honderd jaar tegenaan." Uit een gesprek dat het Hoogheem raadschap voor de inloopavond met omwonenden had, bleek ook dat bewoners het meeste opzien tegen de overlast die de werkzaamheden trots. Sommigen hebben de finale gezien. Maar een echt potje softbal hebben ze met hun juf, die ze vorig jaar ook al voor de klas hadden, nog niet gespeeld. Een luid "Jaaaaaaah" stijgt op als ze voorstelt dat dat er nu toch snel maar eens van moet komen. met zich meebrengt. Voor eventu ele natte voeten waren ze helemaal niet bang. Niet nodig ook, volgens Polak. "Het duurt nog even voor de dijk weer zo sterk is als de normen voorschrijven, maar die marge heb ben we ook. We kunnen nooit hon derd procent de garantie geven dat de dijken niet doorbreken, maar we doen er wel alles aan om een door braak te voorkomen." BARENDRECHT Sauna Thalasso - Beautycenter (tussen ÏO.OO uur en sluitingstijd) www.thermenbarendrecht.nl "Het is even twee jaar doorbijten, maar daarna kan de dijk er weer vijftig tot honderd jaar tegenaan", aldus de projectleider. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3