k Kaartenactie voor veilig verkeer in nieuw schooljaar Stilstaan Te snelle scooters op Raadhuisplein Tapijtfabrieken centraal aan Westeinde Deel van bestemmingsplan Nijverheidscentrum onderuit checKstar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 10 SEPTEMBER 2014 7 ■BH Specialist in Italiaanse auto's Wijkagent Bas Rijfers houdt op het kruispunt voor de school automobilisten aan, die een ansichtkaart krijgen uitgereikt. Moerkapelle/Nieuwerkerk aan den Ussel - Een pijnlijke voet na een ongelukkige val voor de zomerva kantie, bracht Rebekka Poolman uit groep 8a van de Moerkapelse Reho- bothschool in de eerste week van het nieuwe schooljaar alsnog een vorm van geluk: zij en haar klasgenootje Annelin Bos werden de winnaars van een fotowedstrijd die de gemeente uitschreef in het kader van de actie 'De scholen zijn weer begonnen'. Op de foto zit Rebekka met omhoog gestoken krukken in de bak van een fiets, gereden door Annelin. Van de foto zijn ansichtkaarten gedrukt, die wethouder André Muller, medewer kers van Veilig Verkeer Nederland en wijkagent Bas Rijfers vrijdag ochtend samen met de kinderen van groep 8a uitdeelden in Moerkapelle. Ook met spandoeken worden weg gebruikers dezer dagen attent ge- Rebekka Poolman en Annelin Bos maakten de winnende foto voor de ver- keersactie van gemeente Zuidpias en Veilig Verkeer Nederland. maakt op fietsende scholieren, die sinds vorige week weer massaal on derweg zijn van en naar school. Op basisschool De Terp in Nieuwer- kerk aan den IJssel maakte wethou der Muller donderdag bekend dat Sam Crabbé de fotowedstrijd had gewonnen, waarna in de buurt van de school ansichtkaarten met haar beeltenis werden uitgedeeld. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. En toen was het alweer septem ber... Bij mijn laatste column voor het zomerreces had ik niet kun nen vermoeden hoe de zomer van 2014 eruit zou gaan zien. De afschuwelijke ramp met vlucht MH17 heeft ons allen diep ge raakt. Voor al die mensen die een geliefde of naaste verloren, voor hen zal de wereld nooit meer het zelfde zijn. Bij de herdenking in de Tweede Kamer zei de minister president het nog, bijna iedereen kent wel direct of indirect iemand die in het vliegtuig zat. Hoe af- schuwelijk en met geen woorden te bevatten.... Nederland stond letterlijk stil en we moeten leren omgaan met het onbeschrijflijke wat hier is gebeurd. De beelden deze zomer waren vooral beelden van verdriet, een schril contrast met het komkommernieuws dat normaal gesproken de pagina's van de kranten vult. Hadden we maar komkommernieuws gehad deze zomer... In plaats daarvan, beelden uit Irak, Syrië, de Ga- zastrook en Oekraïne. Zoveel leed. En de gevolgen zijn ook zo tast baar in ons eigen land. Het is een situatie waar we mee om moeten leren gaan. Nederland is geen eiland en we worden geconfron teerd met vraagstukken waarvan we gehoopt hadden dat ze al leen nog in geschiedenisboeken zouden staan. Maar helaas, onze vrijheid is geen gegarandeerde vrijheid. Wij moeten onze ver worven vrijheden, die al eeuwen in het DNA van onze samenleving zitten, nog altijd beschermen en verdedigen. In mijn eigen zomervakantie heb ik onder andere plaatsen bezocht in Nederland die een belangrijke plek hebben in onze geschiede nis. Zo was ik in de Princenhof in Delft, waar Willem van Oranje woonde, leefde en stierf. De ge- a schiedenis van onze drang naar vrijheid voor iedereen, is daar in woord en beeld aanwezig. Willem van Oranje werd het leven ontno- men door iemand die de vrijheden van ons land gebruikte om zijn I slachtoffer de vrijheid te ontne- I men. Eeuwen later worstelen wij nog steeds met het dilemma dat vrijheid wordt gebruikt, soms mis bruikt, om onvrijheid te creëren. I De toekomst voorspellen kunnen we niet, maar onze geschiedenis I kennen we en van daaruit weten we hoe belangrijk de bescherming van vrijheid en veiligheid is. Het is misschien wel ons kostbaarste bezit. Reageren? Mail naar t.vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter ta- maravanark Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie controleerde woensdag 3 september 64 scooters op het Raadhuisplein in Nieuwerkerk en het Dwerggras in Rotterdam. Tij dens deze actie in het kader van Aanpak Scooter Overlast (ASO), bleken 24 scooters de maximum snelheid te overschrijden. Behalve snelheidsovertredingen werden aan de gecontroleerde voertuigen gebreken ontdekt, waaronder niet werkende rem men, slechte profilering van de banden en ontbrekende on derdelen. Twee gecontroleerde bestuurders reden zonder rijbe wijs. Ook werd een omgekatte snorfiets in beslag genomen. De bestuurder is aangehouden. De controle werd gehouden in samenwerking met keurmeesters van de Rijksdienst voor het Weg verkeer (RDW) en het verkeers- handhavingsteam van de politie. Moordrecht - De Historische Ver eniging Moordrecht neemt 12 sep tember officieel haar nieuwe ruimte aan het Westeinde 1 in Moordrecht in gebruik. Bij de opening verschijnt een boek door Chris Van Gennep over de geschiedenis van de Konink lijke Verenigde Tapijtfabrieken. Na de opening door voormalig se cretaris en erelid van de vereniging Van Gennep kan de expositieruimte door de genodigden worden be zichtigd. De ruimte is ingericht als oudheidkamer, waarbij het accent is gelegd op de geschiedenis van de tapijtfabrieken, decennialang van grote invloed op het dagelijks leven in Moordrecht. Tijdens Monumentendag zaterdag 13 september is de oudheidkamer van 10.00 tot 16.00 uur open voor publiek. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State heeft woensdag 3 september een deel van het bestemmingsplan voor bedrijventerrein Nijverheidscen trum in Zevenhuizen vernietigd. Het plan maakt een kleine uitbreiding van het bedrijventerrein mogelijk. Maar de gemeente zal dan wel eerst het ver nietigde deel moeten repareren. De eigenaar van een perceel met een bedrijfspand op het Nijver heidscentrum klaagde met succes over een inbreuk die het plan op zijn eigendom maakt. Het plan kan na melijk nog worden aangepast voor de aanleg van een verbindingsweg tussen het bedrijventerrein en de woonwijk die er in de toekomst naast zal worden aangelegd. Die weg loopt deels over zijn perceel en bedrijfspand. De gemeente verklaarde dat die weg pas kan worden aangelegd, als de grond is aangekocht door de ge meente. Maar volgens de Raad van State heeft de gemeente niet inge zien dat die mogelijke aanpassing de waarde van het betreffende per ceel en pand nu al sterk beperkt. De gemeente had daar rekening mee moeten houden, vindt de Raad. De Raad vindt het wel aanvaard baar dat het bedrijfspand voortaan alleen bedrijven met iets minder milieubelasting kan herbergen. Het pand ligt namelijk in een overgangszone tussen het bedrijventerrein en de toekomstige woon- bedrijf mogen gewoon doorgaan. De Raad oordeelde dat dit ook geldt voor eetcafé en discotheek La Ba- raque. Volgens een buurtbewoner heeft de gemeente ten onrechte de milieucategorie voor dit bedrijf verhoogd, zodat daar meer lawaai is toegestaan. De Raad constateert dat La Baraque niet meer lawaai mag maken dan voorheen. Een ander bezwaar van de buurtbe woner over de uitbreiding van het Nijverheidscentrum is ook door de Raad verworpen. Hij stelde dat er voor de uitbreiding geen milieu ruimte meer is, omdat de gren zen voor luchtvervuiling en het maken van lawaai a bereikt zijn. Volgens de Raad is dat niet het geval. |AGNEy, ARELU sfMvtce NCTWOPKJf_^^\J^ wijk. Maar bestaande activitei ten in het de Prins Alexandertaan 38,2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 E infofaautovanreeuwijk.nl Wwww.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7