Moordrechtse jaarmarkt in zonnige nazomersfeer HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 SEPTEMBER 2014 11 O Prima weersomstandigheden voor een demonstratie turnen in de openlucht. O De MoordtZangers bezingen de dijk als het mooiste stukje van Moordrecht. O In tientallen kramen probeerden verkopers van hun handelswaar af te komen. Een jaarmarkt zonder muziek is ondenkbaar en dus lieten dameskoor Eigen Wijs en Shantykoor De Moordt- Zangers luidkeels van zich horen. Ook slagwerkgroep Mayestic liet zich niet onbetuigd en het publiek zong of deinde vol overtuiging mee. Kinderen van Tumo gymnastiek vertoonden hun kunsten op een tumblebaan en de kleintjes vermaakten zich in de draaimolen of probeerden met een hockeystick punten te scoren. Bij schaakvereniging De IJssel kon men 'denksporten' en Frank masseerde professioneel onwillige spieren met paardenbalsem. Ook aan de inwendige mens was ruimschoots gedacht; genieten was het met Hollandse olie bollen, poffertjes en warme beenham. Hoewel het Moordrechtse centrum een ludieke aanblik bood, kon het shantykoor, met medewerking van accordeonistes Wilma 't Hart en Jolanda Warmenhuizen het niet laten zingend de dijk als het mooiste stukje van Moordrecht als te bestempelen. Het werd hen door het publiek niet kwalijk genomen, want met 'een schip vol met drank' zoals ze eerder ten gehore brachten, zie je de dingen niet zo helder meer. /IX O Ook voor hersengymnastiek was op de markt plaats ingeruimd. O De scouting bouwde een stellage voor het overvliegen later die middag. O Dameskoor Eigen Wijs laat luidkeels van zich horen. 0 Aan glaswerk geen gebrek... O Harmonie Kunst na de arbeid draagt een steentje bij aan de feestelijke stemming in het dorp. Moordrecht - Oergezellig, was het woord dat zaterdag de jaarmarkt in Moordrecht het best typeerde. Tiental len kramen met spulletjes die volgens het talrijke publiek varieerden van 'rommel tot handelswaar', gaven het historische centrum een kleurrijke aanblik. De markt bood voor elk wat wils en jong en oud genoot naar hartelust. Door Cees Visser

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11