m Genieten van de buitenlucht op de duofiets VEDJ themadag Magic Winnaars ballonnenwedstrijd jeugdvakantieweek Activiteiten Anbo Marnix de Romph verlaat politiek Inloopavond Nieuwerkerks Vrouwenkoor HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 17 SEPTEMBER 2014 15 Oliebollenactie voor Witte Tent Zevenhuizen-Moerkapelle Marja de Vos van Opvoedinput en Kees Manteau van Verkeersopleidingen Moerkapelle rijden de duofiets naar binnen, (foto: Leendert van der Waal) Moerkapelle - De zachte zomerbries voelen en met eigen ogen zien hoe in de landerijen rond Moerkapelle volop geoogst wordt. De bewoners van Beth- San kunnen sinds donderdag 11 september, als passagier een ritje maken op de spiksplinternieuwe duofiets. Het werd meteen een klein feestje in de hal van Beth-San; met koffie en gebak werd de aanschaf van de duofiets gevierd. Twee van de vijftig sponsoren - die elk honderd euro doneerden - reden het glimmende vervoermiddel het zorgcentrum bin nen. De nieuweling wordt gepar keerd in het atrium van Beth-San en is ook beschikbaar voor bewo ners van de aanleunwoningen aan de Wilde Veenen. Het liep meteen storm bij de inte kenlijst en de 'driewieler' wordt al veelvuldig gesignaleerd in de Moer- kapelse dorpskern. "De senioren stappen met een fa- Door Pepijn de Groot ijuiiir-'"" op mijn horloge kijken. (W Dit is het vierde opeenvol- ll*j»fgende uur dat mijn ogen gericht zijn op een achttien regels tellend gedicht van Willem Bilder- dijk. 'f Menschelijk verstand heet 't en 't gaat over de beperktheid 'des mensen geest'. Dat ik er lang over doe komt niet door die beperktheid, maar omdat ik denk dat ik mijn brein moet folteren om diepere betekenissen te ontdek ken. Ik bedoel, als er een straat naar je vernoemd is in zowel Zevenhui zen als Waddinxveen moet je toch doortrapte poëzie hebben geschre ven? Vandaar dat ik de letters van mijn A4'tje letterenhuiswerk slurp als een uitgemergelde zwerfhond met lettervermicellisoep zou doen. Huiswerk ja, want 'de scholen zijn weer begonnen'. In de dorpen wordt die boodschap verkondigd door spandoeken die pas verdwijnen als er kerstverlichting opgehangen wordt. In Utrecht merk ik het aan de worstelwedstrijden die je moet spelen om de bus uit te komen en aan fietspaden die buiten hun oe vers treden. En aan het feit dat ik, door dreigend tijdgebrek, steeds va ker dineer met noodles-uit-bak of soep-uit-zak. Dat studeren is ook niet meer wat het geweest is. Vroeger had je nog studenten die ernaar streefden Kerstens en Kamphuijs zo Lulloge- trouw mogelijk na te doen in het ware leven. Dat is er niet meer bij. Elke student is druk tegenwoordig en doet een dubbele studie, heeft een handjevol portefeuilles binnen de studievereniging of organiseert symposia. Een lullo was ik niet. Dankzij mijn motivatie, of het gebrek eraan, zat huize De Groot tijdens mijn tie nerjaren echter nooit zonder kop zorgen. Hoewel middelbare school qua bravejongensstreken stopte bij frisbeeën met plakjes worst, wist ik jarenlang vakkundig te balanceren op de kritieke lijn van mogen blij ven of vertrekken. Binnen de klas waren de conversa ties met achterburen altijd interes santer dan de monologen van de leraar. Om niet te spreken over bui ten het lokaal - op de een of andere manier liepen er, op de momenten dat ik op het punt stond mij te storten op algebra of Duitse zegs wijzen, altijd leuke meisjes door de gang. Is dat geen bizar toeval? Die lakse houding betreurde ik la ter, niet alleen omdat die langslo pende lellebellen de aandacht niet waard waren. Door weinig op te letten had ik een kennisachterstand en door weinig op te letten wist ik helemaal niet wat mij werkelijk in teresseerde. Het is een valse start geweest die ik met veel studeren ongedaan hoop te maken. Dus, jongens en meisjes, nu de scholen weer zijn begonnen kun nen jullie beter ook goed beginnen. Doe nou maar gewoon je best. Dat de leraar je dat onder je neus wilt wrijven, watje niet toestaat omdat zijn adem stinkt, begrijp ik. Dat je slaat met de deuren als je moeder over je motivatie begint tijdens de spaarzame gezellige uurtjes, be grijp ik. Als je het van een gepen sioneerd lapzwans maar aanneemt datje beter je best kunt doen. Als je ooit Bilderdijk-gedichten moet analyseren, voel JIJ je in ie der geval niet aangesproken als hij schrijft dat 'des mensen geest' zo beperkt is. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Essepark is zaterdag 20 september van 12.00 tot 20.00 uur het toneel van 'magie' voor jong en oud. Vla ming Vincent, van het programma 'de nieuwe Uri Gelier', en Gerhard Henriques verrassen de bezoekers. Op het programma staat ook een optreden van Weirdo of Wonder en een show van FYromancer. De kin deren kunnen luisteren naar span nende verhalen van 'oma Dinie' en er kan geknutseld worden. Voor meer informatie: www.vedj.info. milielid op de fiets en kunnen mee trappen. Dat hoeft echter niet, want dankzij trapondersteuning komt de fiets gemakkelijk vooruit," weet een van de initiatiefnemers van de sponsoractie te melden. "Meer be wegen bevordert de conditie en gezondheid van de ouderen en bo vendien genieten ze enorm van zo'n fietstochtje." De sponsoractie was nodig omdat de overheid niet langer voorziet in deze voorzieningen. De Romph (43) wil zich volledig gaan richten op zijn werk binnen de georganiseerde eerstelijns gezond heidszorg. Begin dit jaar werd hij di recteurvan de landelijke koepel van onder andere gezondheidscentra, zorggroepen en huisartsenposten. "Bovendien wil ik meer tijd hebben voor mijn gezin en de mensen die op mijn pad komen." Vervanger Jan Willem Schuurman (30) zat eerder in de raad, maar ver liet die eind 2012 om tijdelijk aan de slag te gaan als evangelisatie ouderling binnen zijn kerkelijke ge meente. Zuidpias - Bij de aftrap van de jeugdvakantieweek werden honderd ballonnen opgelaten. Zes kaartjes zijn teruggestuurd en de ballon nen van Iris Schink en Zoë van de Helm zijn het verst gekomen, tot Oud Gastel in Noord Brabant. De overige teruggestuurde kaartjes zijn van Julian Hartman en Mick Schou ten (Etten-Leur), Sven de Kooter (Zevenbergschen Hoek) en Jasmijn Kraijestijn (Langeweg). Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor houdt donderdag 25 september een in loopavond en biedt daarmee be langstellende dames de mogelijk heid mee te zingen tijdens een repetitie. Het koor bestaat uit 35 vrouwen en staat onder leiding van diri gent en begeleider op piano Frank van Wingerden. Het koor heeft een gevarieerd repertoire van lichte tot klassieke muziek. Momenteel wordt gerepeteerd voor de korenmiddag in oude kerk van Moordrecht tij dens het Zuidpias Muziek Festival. De repetities zijn op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat 10. Voor meer informatie: www.nieuwerkerksvrouwenkoor.nl. Moordrecht - De hervormde Bethelkerk houdt vrijdag 19 september van 17.30 tot 20.00 uur een huis-aan-huis oliebol lenactie. De opbrengst is voor de Witte-Tentweek, die jaarlijks aan het eind van de zomer vakantie gehouden wordt. De oliebollen kosten 4 euro per zak van zes. Voor meer informatie en bestellingen: wittetentmoor- drecht@gmail.com In De Zevenster donderdag 14.00 uur; beneden zaal. maandag 14.00 uur: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen; info: 0180- 632501. Overige activiteiten voorouderen buiten de ANBO: Zwemmen: donderdag in de Koornmolen - Tweemanspolder 6a; info 0180-632501. Gymnastiek: dinsdag 9.30-10.15 en 10.30-11.15 uur; zaal Ontmoe- tingskerk, Dorpsstraat 106; info 0180-632166. 22 september 14.00 uur; info: 0180-632005. woensdag 14.00; info: 0180- 313679. Zie ook: www.anbo.nl/ zeven huizen moerkapelle/ ZANGUURTJE BINGO KAARTENMAKEN EN CREATIVA SPELLENMIDDAG itL Zuidpias - Fractievoorzitter Marnix de Romph van ChristenUnie/SGP stopt na bijna negen jaar als raads lid in de gemeente Zuidpias. Zijn plek in de raad wordt ingenomen door Jan Willem Schuurman. Raads lid Dico Bac wordt per 25 november fractievoorzitter. Marnix de Romph

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15