Activiteiten Camino 'Niet alles horen houdt het huwelijk goed' Steenovens bruikbaarder met (transparant) dak Inbraak in personenauto Ria van der Horst nieuwe directeur Jozefschool HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 SEPTEMBER 2014 23 Diamanten echtpaar van Deurzen Play-inn Zuidplas- muziekorkest (voor mensen die ranker hebben (gehad), naasten en nabestaanden) Nesselande - Leny (83) en Herman (88) van Deurzen kijken terug op zes tig jaar huwelijk en zijn blij met elke dag. Ze leerden elkaar kennen op het kantoor van de Rotterdamse Werktuigen- en Machinefabriek Weesie. Leny werkte daar als vakantiehulp, Herman deed de boekhouding. Beiden komen uit een Rotterdams gezin; Leny uit een gezin van zes, Herman had negen broers en zusters. Door Cees Visser Was het destijds liefde op het eer ste gezicht? De echtelieden kijken wat bedenkelijk. Het was meer een kwestie van elkaar dagelijks zien; pas na enige tijd sloeg de vlam over. Dat resulteerde in een verloving en daarna het huwelijk. De gehuurde Rotterdamse woonruimte waar het echtpaar introk, bestond uit een bo venkamer en een zolder die Herman helemaal verbouwde; de huur be droeg 6,25 gulden. In 1969 verhuis de het echtpaar naar Nieuwerkerk. Er werden twee dochters geboren; een van de dochters is overleden. Ichthus Leny toonde zich geëmancipeerd. Toen de kinderen naar school gin gen, solliciteerde zij naar een baan bij de toenmalige Nieuwerkerkse Ichtuskliniek. Degene bij wie zij sol liciteerde vroeg of haar man het ermee eens was. Dat was geen pro bleem, want Herman stemde in en dus werd Leny aangenomen. Ze was lange tijd werkzaam bij de kliniek en later bij de Meerhorst als hoofd bezigheidstherapie en als begelei der van het vrijwilligerscorps. La ter werkte ze bij de Nieuwerkerkse bibliotheek; ze bezocht onder an dere zieken die niet zelf naar de bibliotheek konden komen. Herman werkte veertug jaar als hoofdadmi nistrateur bij de Rotterdamse Man- chinefabriek. Het echtpaar heeft twee kleinzoons en een kleindochter, geniet een goede gezondheid en is nog volop actief. Samen bezoeken zij rommel markten, waar houtsnijwerk en ge reedschap wordt gekocht. Herman vermaakt zich prima in en rond het huis met het oplossen van puzzels, verven, klussen en zorgen voor zijn duiven. Leny gaat regelmatig met haar vriendinnen op pad. Het echt paar hoopt nog lang zelfstandig te blijven wonen. Op de vraag hoe je een huwelijk in stand houdt, ant woordt Herman: "Ik hoor niet alles meer en dat helpt." Oog voor de toekomst van de Steenovens. Moordrecht - Er werd zaterdag 13 september om 20.30 ingebroken in een witte BMW personenauto, die geparkeerd stond aan de Kerklaan. Een man sloeg een ruit van de auto in en nam een tas uit de auto mee. Een tweede man stond op een fiets in de nabijheid van die auto te wachten. Na de diefstal sprong de eerste man achterop de fiets en re den beiden weg de Tuin van Bier in. Signalement van de inbreker: 17 a 18 jaar, donker haar, getinte huids kleur, lengte 1.70 tot 1.75m en don kere kleding. Signalement van de man op de fiets: leeftijd 17 a 18 jaar, donker Moordrecht - André Aarden van de St. Jozefschool heeft na 28 jaar het stokje overgedragen aan de nieuwe directeur Ria van der Horst. Van der Horst was eerder veer tien jaar werkzaam als directeur van De Regenboog in Waddinx- veen. Zowel de Moordrechtse als de Waddinxveense basisschool ho ren bij de stichting De Groeiling voor katholiek primair onderwijs. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan het einde van Open Monumenten dag, op zaterdag 8 september, kon geconcludeerd worden dat de be zoekers die dag vooral van mening waren dat de Steenovens alleen een nieuwe functie kunnen krijgen als ze voorzien worden van een (trans parante) overkapping. Onder een gesloten dak kunnen immers beter studio's en werkplaatsen gereali seerd worden dan in de buitenlucht. De bezoekers konden zaterdag glo baal in drie groepen verdeeld wor den. Ten eerste de jonge inwoners van Zuidpias die, niet gehinderd door procedures, hun visie op de Steenovens vorm gaven in maquet- haar, getinte huidskleur, lengte 1.70 tot 1.75m, donkere kleding. De politie zoekt getuigen. Ook kun nen er vooraf verdachte omstandig heden zijn geweest die door getui gen zijn opgemerkt. Alle informatie is welkom via 0900- 8844. Zuidpias/Zevenhuizen - Eén dag sa men repeteren en dan een concert geven. Kan dat? Dat is te zien en te horen op zaterdag 27 september om 17.00 uur in het Swanla theater in Zevenhuizen waar Zuidplasmuziek een muzikale Play-inn organiseert. Circa zeventig muzikanten repeteren een dag en laten vervolgens horen wat dit opgeleverd heeft. De toegang is vrij. tes van klei en hout. Vervolgens leden van plaatselijke politieke partijen, die blijk gaven van hun interesse om van de Steen ovens in de toekomst iets moois te maken en dan waren er ook nog de echte bouwers die ter plaatse aan de slag gingen om hun ideeën tot uitdrukking te brengen. Ideeën voor Winterfair De stichting Steenovens Klein Hit land heeft inmiddels plannen voor het organiseren van een Winterfair met verhalenvertellers. Wie hier ideeën voor heeft of wie hieraan mee wil doen kan contact opnemen via de openbare Face- bookpagina 'Stichting Steenovens Klein Hitland'. Kinderburgemeester Jeroen Bac gaf zijn visie van overdekte Steenovens weer in klei. VRIJDAG 19 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur Inloop met koffie/thee. 11.00-12.30 uur Boek versieren, kosten 1 euro. 13.00-14.00 uur Lunch, kosten 2,50 euro. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur Inloop met koffie/thee. 11.00-12.30 uur Kleuren voor volwassenen, kosten 1 euro. 13.00-14.00 uur Lunch, kosten 2,50 euro. Camino is gevestigd in De Meander, Boslaan 1. Info: info@centrumcamino.nl of www.centrumcamino.nl Het echtpaar poseert met een door dochter Joke op de Zevenhuizense Oogstmarkt gekochte verrassing waarop hun namen staan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23