Afzien rond de Zevenhuizerplas Schilderen tussen Shoeby en schoenenwinkel HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 17 SEPTEMBER 2014 25 Opening BuurtATELIER Maltaplein momenten rommelen en binnens monds vloeken hou ik het maar voor gezien en laat ik me in het water vallen. Later hoor ik van een mede werker van de run dat nog bijna nie mand succesvol de overkant heeft gehaald. Vlak voor de finish staat een man van de organisatie: "Veer tien kilometer? Dan moet je lekker nog een rondje!" Ik ben pas op de helft, en mijn rechterknie begint nu toch wel een beetje te protesteren. Het tweede rondje gaat me een stuk minder goed af. Wetend wat er ko men gaat doe ik nogmaals de elek trische dans door de stroomdraden heen. De honger begint flink toe te slaan. Sprong ik in de eerste ronde nog redelijk aardig over de hinder nissen, de tweede ronde stort ik regelmatig als een zak aardappels naar beneden. Een andere eenzame deelnemer die vlak achter mij in de modder hapt na een niet goed ge timede sprong over een paar boom stronken lacht: "Al moet ik het krui pend doen, ik ga de finish halen." Aan het eind van de tweede ronde begin ik niet eens meer aan het touw over het water. Ik zwem rustig naar de overkant. Onderweg naar de finish, hoor ik twee deelnemers die naast me lopen besluiten om nog een derde rondje te doen. "We zijn nog niet moe, dus waarom niet?" Nesselande - Glibberen, klimmen, vallen en weer opstaan. Op 13 september vond voorde eerste keerde Men of Steel Run plaats rondom de Zevenhuizer plas. Honderden mannen én vrouwen van staal trotseerden zeven of veertien kilometer lang een groot aantal hindernissen. Verslaggever Erwin van 't Hof sloeg er in eerste instantie geen een over. Door Erwin van 't Hof Zodra het startschot is gelost, word ik bijna direct het water in geleid. Niets aan de hand, het is prachtig weer en de watertemperatuur is zo gek nog niet. Na een paar kleine hindernissen, zoals het overwinnen van een opblaasbaar hindernispar- cours en wat klimrekken, sta ik oog en oog met mijn minst favoriete obstakel. De Sizzler is een construc tie gevuld met stroomdraden waar kracht of techniek niet uitmaken. Een jong meisje dat staat te kijken geeft me goedbedoeld advies: "Ge woon zo hard mogelijk rennen, het maakt niet uit als je er een beetje gek uit ziet." Gesteund door haar woorden stort ik me in de hindernis. Met de tinteling nog in mijn billen worstel ik me het daaropvolgen de uur door het parcours heen. Ik spring, duik, kruip, ren, klim en loop door het grote aantal hindernis sen. Mijn lichaam houdt het prima en hoewel het er misschien niet zo sierlijk uitziet als de wat meer ge oefende types die me soms links en rechts inhalen, kan ik aardig mee komen. Goed, ik maak geen salto's over hangende netten en blijf hier en daar wat langer tobben, maar ik sla geen hindernis over. Ook de laatste hindernis van het parcours schuw ik niet. Een meter slang touw gespannen over water. De finish is in zicht. Ondersteboven klimmend probeer ik de overkant te bereiken. Op de helft is het touw zo ver doorgezakt dat ik als een thee zakje in het water hang. Na enkele Erwin van 't Hof. Nog zo'n 13 kilo meter te gaan. Alvast inspiratie opdoen voor een volgend klusprojeet met hout. officiële opening van het atelier en is lovend over het initiatief omdat het buurtbewoners samenbrengt. Dat kan Tineke van den Berg van stichting Buurtwerk, een van de aanjagers, beamen. 'Het is net als met hardlopen: afspreken met een groep stimuleert. Daar dient dit ate lier ook voor. Kom van die zolder kamer af en ga samen aan de slag.' Afvalhout Over wat er zoal plaats gaat vinden in het atelier kan Van den Berg nog weinig zeggen. 'Het moet zich vanaf nu gaan ontwikkelen en we hopen dat buurtbewoners ideeën zullen aandragen.' Nieuwsgierige omwo nenden nemen op zondag een kijkje bij de clubs die al intrek hebben genomen in het atelier, waaron der werkplaats Wijlande van Albert Jan Dekking, een gepensioneerd architect die werkt met resthout. 'Ik heb een kleinzoon die in Am sterdam op de basisschool zit', ver telt Dekking. 'Twee keer per maand hebben zijn klasgenoten en hij een uur handvaardigheid. Dan komen ze thuis met een stuk piepschuim met satéprikkers. Ik wil kinderen laten zien wat ze kunnen maken met hun fantasie.' Dekking wijst op een stel lage waar futuristische vliegtuigen uit Star Wars staan, en dinosaurus sen. 'Hier leren kinderen werken met hun handen en met materialen als hout en lijm. Ook leren ze dat werk jes soms niet in één dag klaar zijn en datje met 'afval' mooie dingen kunt maken.' Meerdere kanten De gepensioneerde architect heeft in zijn achtertuin in de Waterwijk een werkplaats, maar is blij met de mogelijkheden van het BuurtATE LIER. "Op de boulevard is aanloop en dat zorgt voor nieuwe aanwas van leerlingen." Zo snijdt het creatieve mes aan meerdere kanten, denkt ook Van den Berg. "Wij vinden het leuk om bij de winkeliers te zitten en het winkelgebied wordt aantrek kelijker met dit atelier. Die leegstand is ook maar niks." Nesselande - Na het deeoupeerzagen boodschappen doen. Sinds dit week end kan dat op het Maltaplein, nu er een atelier op steenworp afstand van de supermarkt ligt. Naast galerie KunstWerk aan de Winkel opende zondag 14 september het BuurtATELIER en daarmee groeit het creatieve cluster op de winkelboulevard. Door Pepijn de Groot Om de leegstand tegen te gaan is BuurtATELIER, een creatief buurti- nitiatief, gehuisvest in een winkel pand op het Maltaplein, tussen een schoenenwinkel en een kledingzaak. Als je goed kijkt herken je er nog reclameposters van de vorige 'be woner', een opticien. Verder is de transformatie tot creatieve werk plek volledig; werkbanken zitten al onder de verfspatten, in de houtbe- werkinghoek zijn ouderwetse hand boren te vinden. Houtbewerking, dat deed Corsti- aan Breedveld als jongen graag. De vicevoorzitter van de gebiedscom- missie Prins Alexander verricht de Een gipsen handdruk van Breedveld bij de officiële opening.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25